نامه تهدیدآمیز امام خمینی به آیت الله سید صادق روحانی تکذیب شد

جماران نوشت: روابط عمومی موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(س) اطلاعیه ای درباره سخنان آیت الله سید صادق روحانی در خصوص امام خمینی، منتشر کرد.

در پی انتشار کلیپی کوتاه از سخنان آیت الله سید صادق روحانی در خصوص امام خمینی، روابط عمومی موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(س) اطلاعیه ای را صادر کرد.

متن اطلاعیه به شرح زیر است؛
بسمه تعالی

به دنبال انتشار فایل تصویری اظهارات مرحوم آیت الله صادق روحانی و ادعای مطرح شده در خصوص ارسال نامه تهدید آمیز امام خمینی به ایشان، حسب وظیفه و جهت تنویر افکار عمومی، نکاتی چند به شرح ذیل به اطلاع عموم می رسد:

نخست؛ بر اساس ارزیابی ها وتحقیقات صورت گرفته ادعای مطرح شده فاقد هرگونه سند مکتوب و تاریخی بوده و غیر قابل اثبات می باشد. و این در حالی است که تمام شواهد و قرائن بر عدم صحت ادّعای مطرح شده دلالت میکند و محتوای این مطلب قویاً قابل تکذیب می شود.

دوم؛ در آثاری که از سوی مرحوم آیت الله روحانی و مجموعه تحت امر ایشان منتشر گردیده، به ویژه کتاب (۴جلدی) «نامه های تاریخی» که به شرح و تفصیل نامه های ایشان پرداخته و در سال ۱۳۹۲ به چاپ رسیده است، در بخشی که کلیه نامه های حضرت امام خطاب به ایشان طرح گردیده هیچ اشاره ای به این نامه واظهارات آن نشده است؛ خصوصا که فضای حاکم بر نامه های امام کاملا خلاف اظهارات مطرح شده بوده و عمدتاً حاوی مطالب احترام آمیز و تفقد نسبت به آیت الله روحانی بوده است.

سوم؛ ادعای بیان شده از سوی قاطبه مطلعین صادق و صاحبنظران منصف، فاقد اعتبار و صحت تلقی گردیده؛ چرا که بر آگاهان و محققین پوشیده نیست که طرح چنین نسبتی با ادبیات و منش اخلاقی و سیاسی حضرت امام در تعارض آشکار بوده است. ضمن آنکه بنابر اظهار برخی از مطلعین ، متن مذکور تقطیع شده است و نظرات گوینده به گونه ای دیگر القاء شده است.

روابط عمومی موسسه تنظیم و نشرآثار حضرت امام خمینی

۲۷۲۱۸

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1853130

برچسب‌ها