بلاتکلیفی تلفن های همراه مسافری پس از اختلال در سامانه رجیستری

همشهری آنلاین نوشت: طبق اخبار رسیده به دلیل ناهماهنگی بین سامانه گمرک و پلیس گذرنامه، تلفن های همراهی که از طریق رویه مسافری از تاریخ ۲۲ آذر وارد کشور شده اند، علی رغم ثبت در سامانه گمرک ایران، تا کنون رجیستر نشده اند.

مشاهدات و گزارشهای دریافتی حاکی از آن است که از تاریخ ۲۲ آذر ۱۴۰۲ سامانه مرتبط با گمرک برای رجیستری تلفن همراه مسافری قطع شده و تلفن های همراهی که از این تاریخ به بعد به صورت مسافری وارد کشور شده و ثبت گمرکی شده اند، همچنان در فرایند ثبت معطل مانده و تا کنون رجیستر نشده اند.

برخی پیگیری ها نشان می دهد اطلاعات مربوط به مسافرانی که تلفن همراه خود را در سامانه ثبت کرده اند در اختیار گمرک قرار نگرفته و از طرفی پلیس گذرنامه این طور ادعا می کند که سامانه ی ثبت گوشی ها متعلق به گمرک بوده و مشکلات ایجاد شده از طرف سامانه گمرک ایران است.

این در حالی است که تعداد قابل توجهی مسافر که تلفن همراه شخصی خود را از طریق رویه مسافری وارد کرده اند، معطل این سامانه ها شده و در وضعیت بلاتکلیفی قرار دارند.

همچنین تا کنون هیچ از یک نهادهای مسئول در این خصوص شفاف سازی نکرده اند و همچنان وضعیت رجیستری تلفن های همراهی که در روز های اخیر توسط مسافران وارد شده مشخص نیست.

۲۲۰

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1854019

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =