نخستین آیین اعطای تندیس دانشگاه تهران به نمادهای مقاومت برگزار شد/ وزیر فرهنگ: حاج قاسم متعلق به انسانیت است

نخستین آیین اعطای تندیس دانشگاه تهران به نمادهای مقاومت امروز دوشنبه در ایام شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی با حضور محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، در این آئین حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه، محمدعلی زلفی‌گل وزیر علوم، مهدی چمران رئیس شورای شهر تهران، حسن ابوترابی فرد امام جمعه وقت تهران، ناصر ابوشریف نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین و سفیر یمن نیز حضور دارند.

وزیر فرهنگ: حاج قاسم متعلق به انسانیت است

محمد مهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در این آئین گفت: به سالروز شهادت سردار دل ها نزدیک می شویم و یاد و خاطر همه شهدای انقلاب، مقاومت، مدافع حرم و مدافع امنیت را گرامی می داریم.

وی افزود: شهادت این مرد بزرگ در تاریخ تحولات کشور ما یک اتفاق معمولی نبود، کشور ما به برکت نهضت بزرگ امام در طول شصت سال که از نهضت امام‌راحل می گذرد در مقاطع مختلف شخصیت های برجسته ای را تقدیم عظمت اسلام و انقلاب کرده است. شخصیت های بزرگ و نقش آفرین در فضای عمومی جامعه که اسامی آنها کتاب قطور پرافتخاری را برای نهضت امام ایجاد کرده است اما در بین همه این شهدا شهیدی مانند حاج قاسم عزیز بسیار نادر و انگشت شمار است.

اسماعیلی تصریح کرد: شهیدی که بیش از چهار دهه در همه میدان های سخت و آزمون های دشوار حضور پیدا کرد؛ قهرمانانه وارد و پیروزمندانه خارج شد. در طول سالیانی که فرماندهی شرق کشور را در سپاه پاسداران برعهده داشتند با تلاش شبانه روزی مناطق مختلف کشور را در امنیت کامل قرار دادند. از زمانی که مسئولیت سپاه قدس را برعهده گرفتند جبهه مقاومت حتی یک مورد شکست هم نداشت.

استاد دانشگاه تهران ادامه داد: این شهید بزرگوار در سخت‌ترین شرایط پشت سر امام خودش ایستاد و اجازه نداد پرچم مقاومت بر زمین بیفتد. تمام نقشه های صهیونسیتی و هم پیمانانش را در منطقه نقش‌بر آب کرد. این شهید بیش از آنکه نماد شجاعت باشد، برای منطقه ما نماد صلح و آرامش است. شهید سلیمانی همه عمر خود را صرف کرد تا نهضت بزرگ اسلامی در منطقه اعتلا پیدا کند.

اسماعیلی گفت: رهبر انقلاب فرمودند خطر شهید حاج قاسم سلیمانی بیش از زمان حیات وی است مکتب شهادت رتبه ای ملکوتی به این شهید والامقام داده است و دعای خیر این شهید در کنار امام شهدا پشت سر این نهضت است.

عضو هیات امنای دانشگاه تهران با بیان اینکه همه اقشار به حاج قاسم عشق می‌ورزند، تاکید کرد: حاج قاسم اسطوره‌ ملت ایران و ملت های مسلمان و همه آزادی‌خواهان در همه نقاط دنیاست. حاج قاسم نه تنها متعلق به مردم ایران و ملل مسلمان، بلکه متعلق به انسانیت است.

وی افزود: یاد و خاطر این شهید عالی مقام را گرامی می داریم و به روحش سلام و درود می فرستیم. از نمایندگان جبهه مقاومت تشکر می کنم و از شهید عالی مقام المهدی یار و یاور حاج قاسم سلیمانی و شهید سید رضی موسوی یاد می کنم و به ارواحشان درود و سلام می فرستیم. فردا شب نیز از سمفونی ویژه حاج قاسم رونمایی می‌شود و همه اقشار در حال ادای دین به این شخصیت هستند.

وزیر فرهنگ با اشاره به پیروزی های مقاومت، خروج رژیم صهیونسیتی از لبنان، جنگ سی و سه روزه و جنگ بیست و دو روزه، تصریح کرد: جریان های غربی خواب از بین بردن مقاومت را دیده بودند. این شهید بزرگوار در سخت‌ترین شرایط پشت سر امام خودش رهبر انقلاب ایستاد و اجازه نداد پرچم مقاومت زمین خورد.

اسماعیلی تصریح کرد: شهیدی که بیش از چهار دهه در همه میدان های سخت و آزمون های دشوار حضور پیدا کرد؛ قهرمانانه وارد و پیروزمندانه خارج شد. کمتر عملیاتی در دفاع مقدس بود که لشکر ثار الله با فرماندهی حاج قاسم عزیز افتخار آفرینی نکرده باشد. در طول سالیانی که فرماندهی شرق کشور را در سپاه پاسداران برعهده داشتند با تلاش شبانه روزی مناطق مختلف کشور را در امنیت کامل قرار دادند. از زمانی که که مسئولیت سپاه قدس را برعهده گرفتند جبهه مقاومت حتی یک مورد شکست هم نداشت.

وزیر فرهنگ با بیان اینکه همه اقشار به حاج قاسم عشق می‌ورزند، تاکید کرد: هنرمندان، ورزشکاران، دانشگاهیان، حاج قاسم اسطوره‌ ملت ایران و ملت های مسلمان و همه آزادی خواهان در همه نقاط دنیاست حاج قاسم نه تنها متعلق به مردم ایران و ملل مسلمان، بلکه متعلق به انسانیت و همه کسانی است که دلشان برای عدالت و صلح آزادی می تپد است.

۵۷۵۷

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1855647

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =