ویژگی های سردار سلیمانی از نگاه قالیباف و سرداران سپاه؛  برای تحقق صلح جنگید/ امنیت و آرامش را برای مردم ایران رقم زد

ایسنا نوشت: رئیس سازمان بسیج مستضعفان کشور بیان کرد: یکی از ابعاد شخصیت شهید سلیمانی و مکتب حاج قاسم خدمات مومنانه و ایثارگرانه با روحیه جهادی و مردم یاری خدمت به مردم مستضعف است.

سردار غلامرضا سلیمانی امروز ۱۲ دی ماه در آئین آغاز نهضت خدمت مومنانه و محرومیت‌زدایی در جوار مرقد حاج قاسم سلیمانی اظهار کرد: در چهارمین سالگرد شهادت اسطوره ملت ایران و جهان اسلام حاج قاسم سلیمانی قرار داریم.

وی ادامه داد: اسطوره‌ها تکرار شدنی نیستند و می‌توانند به عنوان نماد، شاخص و چراغ راه برای پیمودن مسیر فتح قله‌های شرف، افتخار، آزادگی و عظمت مورد تبعیت و پیروی واقع شوند.

رئیس سازمان بسیج مستضعفان کشور افزود: به فرموده مقام معظم رهبری، شخصیت این شهید بزرگ و آسمانی به گونه‌ای است که توانسته یک مکتب را متجلی کند و آن مکتب شهید سلیمانی است.

ماجرای شوخی رزمنده لشکر فاطمیون با سردار سلیمانی /گفتم شما گروه چند هستی که کلاس می گذاری؟

عکس کمتر دیده شده از سردار سلیمانی با پوشش متفاوت /چند بار نزدیک بود شهید شویم، اما حیف!

افشای جزئیاتی از حمله حماس به اسرائیل به روایت حسین طائب /چه کسانی از نقشه کلی عملیات خبر داشتند؟

وی اظهار کرد: رهبری تعبیر مکتب به کار بردند که متوجه شویم این شخصیت بزرگ در همه ابعاد شخصیت متعالی و کمال یافته بود و تنها بُعد جهاد سردار دلها متعالی و کمال یافته نبود. بلکه بعدهای اخلاقی، مردم یاری و مردم نوازی، بعد تفکر سیاسی، تفکر راهبردی، تسلط و اشراف به تاریخ اسلام و تشیع و تسلط به جهان و بویژه به جهان اسلام این شهید بزرگ و پرافتخار کمال یافته است و در قله‌های ابعاد متنوع و متفاوت شخصیتی و کمالات انسانی تکامل پیدا کرده و در زمان حیاتش به منصه ظهور رسیده است.

سردار سلیمانی شناختن مکتب حاج قاسم را در گرو شناختن شخصیت سردار دلها دانست و عنوان کرد: شهید سلیمانی موثرتر از حاج قاسم سلیمانی برای تاریخ ایران است و برای دشمنان شهید سلیمانی خطرناک تر از خود حاج قاسم در زمان حیاتش است.

وی تصریح کرد: امروز با تمسک به این مکتب باید این راه را بپیماییم و آن راه در گام دوم انقلاب اسلامی مشخص شده تا به تمدن نوین اسلامی دست پیدا کنیم.

رئیس سازمان بسیج مستضعفان کشور بیان کرد: یکی از ابعاد شخصیت شهید سلیمانی و مکتب حاج قاسم خدمات مومنانه و ایثارگرانه با روحیه جهادی و مردم یاری خدمت به مردم مستضعف است.

وی ادامه داد: امروز نهضت خدمات مومنانه که از دوران کرونا با تدبیر رهبری آغاز شد و ملت ایران کمک‌های مومنانه را آغاز کرد و پی در پی کمک‌های مومنانه مواسات و همدلی را مشق کرد و امروز به یک نرم افزار در بین امت اسلامی ساری و جاری شد و این یکی از خصلت‌های سردار دلها بود.

سردار سلیمانی در بخش دیگر سخنانش اظهار کرد: با مشارکت همه شهرستان‌های کشور در تداوم و ادامه نهضت خدمات مومنانه که توسط مردم و خیرین انجام می‌شود، در هفته مقاومت بیش از ۳۴۵ هزار بسته معیشتی بین نیازمندان توزیع می‌شود. همچنین حدود ۲۱۰۰ پروژه محرومیت‌زدایی و عمرانی به بهره‌برداری و زمینه آزادی بیش از ۴۳۰ زندانی موثر در بند و اهداء ۸۲۰۰ سری جهیزیه برای زوج‌های جوان با کلیدواژه "شهید القدس" در سراسر کشور انجام می‌شود.

وی در ادامه با اشاره تشییع چند میلیونی سردار دلها عنوان کرد: ملت ایران در گام دوم انقلاب اسلامی نسخه عملیاتی و نقشه راهش مکتب شهید سلیمانی است.

رئیس سازمان بسیج مستضعفان کشور افزود: این مکتب جلوه‌های مختلفی در خود جای داده است.

وی افزود: باید از دورن تار و پودهای تنگ و تاریکی که ممکن است در دیوان سالاری و در تصورات ذهنی برخی افراد و بعضا مسئولان شکل گرفته خارج و در مسیر جدید جهادی برای پیشرفت و آبادانی و توسعه ملت ایران قرار بگیریم و با پیمودن این راه طبق نقشه راه مکتب شهید می‌توان به سرعت موفقیت کسب کرد.

شهید سلیمانی برای تحقق صلح جنگید

وی در بخش دیگر سخنانش اظهار کرد: امروز جنایات رژیم صهیونیستی را می‌بینید و به حقانیت راه حاج قاسم پی می‌بریم، ایشان یک مصلح بزرگ جهانی بود و برای شناخت او به زمان نیاز داریم.

سردار سلیمانی با بیان اینکه سردار دلها جنگید تا در جهان صلح باشد، تصریح کرد: اگر او فتنه داعش را دفع نمی‌کرد امروز شاهد کشتار ملت‌های اروپایی توسط لشکرهای سیاه داعش بودیم. غرب مدیون فداکاری های سردار دلهاست هرچند آنها با ناجوانمردی این شهید بزرگ را به شهادت رساندند و یک جنایت بزرگ و فراموش ناشدنی را مرتکب شدند و تاریخ خواهد گفت و در آینده مشخص خواهد شد هر چند برای اندیشمندان مشخص است که اگر حاج قاسم سلیمانی جبهه مقاومت را شکل نداده بود و در مقابل آن نیروی شیطانی بزرگ و سهمگین قرار نگرفته بود و آن را نابود نکرده بود، امروز وضع دنیا به شکل دیگری بود و او برای تحقق صلح جنگید و برای عدالت و رفع تبعیض مبارزه کرد.

وی ادامه داد: اسرائیل به خیال باطل خودش ۷۵ سال به دنبال این هستند که فلسطین را از روی صفحه جهان حذف کنند اما سنت الهی بر این قرار گرفته آن جبهه‌ای که سردار حاج قاسم سلیمانی شکل داد که این غده سرطانی محو شود و این روشن است مسیری که این شهید بزرگوار برای رفع ظلم و اشغالگری و تجاوز می‌پیمود و اضاله رژیم صهیونیستی بیش از آنکه به نفع جهان اسلام باشد، به نفع قدرت‌ها و ملت‌های غربی است.

رئیس سازمان بسیج مستضعفان کشور افزود: قرار گرفتن مردم غربی که در کنار مردم غزه و فلسطین، جشن‌های کریسمس را با پرچم‌های فلسطین گرامی‌داشت، نشان از بیداری است که متاثر از این خون‌هاست که غرب بیدار شده است.

وی افزود: تمدن غرب به محضی که قدرت پیدا کرد به سرعت توسط یهودیان یهودی شد و بر ملت‌های مظلوم یورش برد و جعل رژیم صهیونیستی یکی از بزرگترین جنایت‌های آنان است و این حاصل تمدن یهودیست که اکنون ملت‌های غربی این را متوجه شده و بیدار شده‌اند و این کار بزرگی است که حاج قاسم برای بشریت کرد.

وی ادامه داد: موضوع فلسطین فقط مسئله اصلی جهان اسلام نیست بلکه مسئله اصلی جهان است و این یکی از برکات خون حاج قاسم سلیمانی و شهدای مقاومت است.

جنگ غزه نبرد بین تمدن غربی و اسلامی است

همچنین، به گزارش فارس، سردار محمدرضا حسنی آهنگر رئیس دانشگاه جامع امام حسین (ع) در همایش ملی «جنگ غزه؛ ۷۵ سال جنایات لیبرال ـ دموکراسی» که صبح امروز (سه‌شنبه، 12 دی‌) در این دانشگاه برگزار شد، گفت: در ابتدا یاد و خاطره سردار شهید حاج قاسم سلیمانی و همراهان ایشان را گرامی می داریم. سالروز شهادت شهید کاظمی را هم در پیش داریم که مقام معظم رهبری در خصوص ایشان می گفتند که هرجا گره‌ای در کار ایجاد می‌شد شهید کاظمی حضور پیدا می‌کرد.

وی افزود: یک قرارگاهی با نام قرارگاه جنگ نرم به فرماندهی فرمانده کل سپاه وجود دارد که در آنجا منعقد شد تا بگوییم عملیات طوفان الاقصی چگونه از دل این همه جنایات شکل گرفته است و جنایات علیه غزه و تاثیراتش در این سال ها بیان شود.

رئیس دانشگاه جامع امام حسین(ع) اظهار کرد: هر دوره تمدنی در دنیا یک دوره ای دارد، این دوره برای لیبرال دموکراسی تمام شده است، آنها برای حفظ آن تمام تجهیزات و منابع انسانی خود را به میدان آورده اند و نماد آن را رژیم صهیونیستی قرار داده اند.

سردار حسنی آهنگر در پایان تأکید کرد: صهیونیست ها به عنوان نماد این تمدن غربی بیش از ۸۰ روز است که کودکان و زنان غزه را بمباران می‌کنند و شاهد هستید که این جنگ بین تمدن غرب با تمدن اسلامی است. لذا؛ این همایش به دنبال آن است که نشانه های افول تمدن غرب یعنی لیبرال دموکراسی را نشان دهد تا اینکه این تمدن نتوانسته سعادت انسان را ایجاد کند.

سردار سلیمانی امنیت و آرامش را برای مردم ایران رقم زد

از سوی دیگر به روایت ایسنا، محمدباقر قالیباف در جلسه علنی امروز مجلس با اشاره به فرارسیدن سالروز شهادت سردار قاسم سلیمانی گفت: شهید قاسم سلیمانی مرد میدان بود و به معنای واقعی مرد عمل، کارآمد، شجاع، مخلص و محاسبه‌گر بود.

وی ادامه داد: آنچه شهید سلیمانی را متمایز می‌کرد، کارآمدی‌اش بود و این‌که می‌توانست راه باز کند و در میدان عمل مشکلات را پشت سر گذارد.

رئیس مجلس شورای اسلامی بیان کرد: آنچه در همه این سال‌ها کمتر به آن پرداخته شده است، کارآمدی و توان حل مساله شهید قاسم سلیمانی بود، حاج قاسم در میدان‌های مختلف پیروز بود و توانست امنیت و آرامش را برای مردم ایران رقم زند. این پیروزی‌ها از محاسبه دقیق شرایط و پرهیز از شتاب‌زدگی و بی‌ملاحظگی و استفاده از تمام مردم، واقع‌گرایی و باور عمیق به سنت‌های الهی برآمده بود.

قالیباف ادامه داد: حاج قاسم نه تنها الگوی نظامی کم‌نظیر بود که در لیست سیاسی، اجتماعی و فرهنگی خود نیز الگوی برجسته‌ای به شمار می‌رفت. او به دلیل باور عمیق به مردم و اثربخشی مردم و باور به آرمان‌های اسلام و انقلاب، در همه ابعاد وجودی رشد کرد و باید رفتار او در تمام ابعاد به عنوان الگو تبیین شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی بیان کرد: امروز حاج قاسم در عین شهرت، گمنام است و در عین شناخته بودن همچنان ناشناس است چون بسیاری از ابعاد وجودی او از جمله ابعاد سیاسی و اجتماعی رفتارش و کارآمدی او در حل مسائل مغفول مانده است.

قالیباف اظهار کرد: مردم‌باوری غیرشعاری و خداباوری شهید سلیمانی پشت انبوهی از تصاویر و پوسترها پنهان مانده است. جوانان و اندیشمندان انقلابی باید تبیین کارآمدی حاج قاسم و روش حل مساله او را به صورت جهادی در دستور کار قرار دهند و حاج قاسم را آنگونه که زندگی می‌کرد به مردم نشان دهند؛ رحمت خدا بر سید شهدای مقاومت و یاران او.

وی همچنین با تبریک ولادت حضرت فاطمه (س) روز زن و ولادت امام خمینی (ره) گفت: مجلس یازدهم با تصویب قانون خانواده و جمعیت و اولویت دادن به خانواده و مادران در بهره‌مندی از امکانات کشور و همچنین تصویب کلیات قانونی برای حمایت از زنان و مادران ایرانی بعد از سه دوره معطلی در مجالس گذشته، تلاش کرد تا به وظیفه خود در قبال مادران، زنان و دختران ارجمند و سربلند ایرانی عمل کنند.

قالیباف تاکید کرد: کشورمان زمانی قوی است که مادران ایرانی قوی باشند. زمانی ایران سربلند است که زنان ایرانی در خانه، در محیط کار و جامعه سربلند و مورد احترام و دارای فرصت رشد باشند و قانون نیز پشتیبان آنها باشد.

رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: ان شاءالله با تصویب نهایی قانونی برای ارتقاء امنیت زنان شاهد تحولی جدی در میزان مشارکت فعال مادران و زنان ایرانی در پیشرفت و توسعه کشور و قدرتمند شدن خانواده ایرانی باشیم.

۲۷۲۱۸

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1855764

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 5 =