نامه ایران به شورای امنیت: عاملین و همدستان حادثه کرمان را پاسخگو می‌کنیم

فارس نوشت: امیرسعید ایروانی سفیر و نماینده دائم ایران در سازمان ملل در پی اقدام تروریستی امروز (چهارشنبه) ۱۳ دی ماه کرمان به شورای امنیت سازمان ملل و دبیرکل این سازمان نامه نوشت.

در این نامه آمده است: با اندوه عمیق، مایلم یکی دیگر از حملات تروریستی دلخراشی را که امروز مورخ سوم ژانویه ۲۰۲۴ در ایران رخ داد را به اطلاع دبیرکل سازمان ملل متحد و اعضای شورای امنیت برسانم. این اقدام مذموم با دو انفجار تروریستی در نزدیکی محل دفن سردار قاسم سلیمانی در شهر کرمان در مراسم چهارمین سالگرد شهادت وی، عمداً مردم بی‌گناه را هدف قرار داد. در حال حاضر حداقل ۱۰۳ نفر از جمله کودکان و زنان شهید و جان باختند و ۲۱۱ نفر مجروح شده‌اند که حال برخی از آنها نیز وخیم است.

این نامه می‌افزاید: در حال حاضر، تحقیقات همه جانبه برای شناسایی و دستگیری عاملان و سازمان‌دهندگان این جنایت هولناک ادامه دارد.همزمان، جمهوری اسلامی ایران متعهد به استفاده از تمامی سازوکارهای موجود برای اطمینان از پاسخگو کردن مسؤولان و همدستان آن‌ها در این اقدام شنیع تروریستی است.

در این نامه عنوان شده ‌است: جمهوری اسلامی ایران این گونه اقدامات شنیع تروریستی را به صراحت محکوم می‌کند و در پیگیری عدالت برای قربانیان این حادثه از هیچ تلاشی فروگذار نمی‌کند. جمهوری اسلامی ایران از دبیرکل و شورای امنیت می‌خواهد که این حمله تروریستی وحشتناک را فوراً و صراحتاً محکوم کنند. این درخواست با مواضع تزلزل‌ناپذیر دبیرکل و رویه تثبیت‌ شده شورای امنیت در محکومیت صریح تروریسم و به رسمیت شناختن آن به عنوان تهدیدی جدی برای صلح و امنیت بین المللی از طریق قطعنامه‌ها همخوانی دارد.

در این نامه همچنین اعلام شده است: جمهوری اسلامی ایران به‌ عنوان یکی از قربانیان اصلی تروریسم و با تجربه مستقیم پیامدهای فاجعه‌بار آن، همچنان بر تعهد تزلزل ناپذیر خود برای رهبری مبارزه با این بلای خانمانسوز استوار است.

311311

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1856557

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =