خبر مهم سخنگوی شورای نگهبان درباره اعلام صلاحیت کاندیداهای انتخابات ۱۴۰۲

ایرنا نوشت: هادی طحان نظیف گفت: مهلت بررسی هیات های نظارت استان و هیات مرکزی نظارت بر انتخابات امروز به پایان می‌رسد.

سخنگوی شورای نگهبان گفت: با توجه به قانون جدید انتخابات و راهبردهای چهارگانه رهبر انقلاب شورای نگهبان تلاش زیادی کرده تا وظایف خود را در جهت برگزاری یک انتخابات پرشور و رقابتی انجام دهد.

هادی طحان نظیف افزود: مهلت بررسی هیات های نظارت استان و هیات مرکزی نظارت بر انتخابات امروز به پایان می‌رسد نتایج امروز به وزارت کشور ارسال میشود.

تایید صلاحیت ۳۰ نماینده فعلی تهران توسط شورای نگهبان

فوری/ علی مطهری تایید صلاحیت شد /واکنش پزشکیان به خبر تایید صلاحیتش از سوی شورای نگهبان

وی ادامه داد: با توجه به قانون جدید انتخابات و راهبردهای چهارگانه رهبر انقلاب شورای نگهبان تلاش زیادی نموده تا وظایف خود را در جهت برگزاری یک انتخابات پرشور و رقابتی انجام دهد.

پیگیری ها نشان می‌دهد هیات های نظارت استانی مانند دوره های گذشته با بررسی دقیق پرونده نامزدهای انتخابات و برگزاری جلسات متعدد و فشرده بررسی های لازم را صورت داده است.

همچنین بر اساس شنیده ها اکثریت چهره های مشهور که پیش از این صلاحیتشان مورد تایید قرار نگرفته بود، در این مرحله تایید صلاحیت شدند

گزارش ها نشان می‌دهد، در حال حاضر بسیاری از افراد که در هیات های اجرایی مورد تایید قرار نگرفته بودند، مورد تایید هیات نظارت قرار گرفتند. البته هیات های نظارت استانی در روند بررسی صلاحیت ها افرادی را که به هر دلیل حائز شرایط نبودند، مورد تایید قرار ندادند.

۲۷۲۱۸

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1856857

برچسب‌ها