نشان درجه یک هنری تاجیکستان توسط معاون وزیر فرهنگ این کشور به آرش امینی، رهبر مهمان ارکستر اپرای شهر دوشنبه اعطا شد.

به گزارش خبرآنلاین، با رهبری آرش امینی، ارکستر اپرای شهر دوشنبه روز جمعه 27 آبان در شهر دوشنبه در تاجیکستان به صحنه رفت و در پایان این اجرا، نشان درجه یک هنری تاجیکستان که به‌عنوان بالاترین نشان هنری وزارت فرهنگ و هنر تاجیکستان شناخته می‌شود، توسط معاون وزیر فرهنگ این کشور به امینی رهبر مهمان ارکستر اعطا شد.

امینی مدیر بخش موسیقی موسسه فرهنگی اکو و مدیر هنری ارکستر سمفونیک رودکی در ایران، هفته‌ گذشته را در تاجیکستان گذراند و با تمرینات فشرده ارکستر اپرای شهر دوشنبه را مهیای این اجرا کرد.
 

 

امینی در فرانسه در رشته مدیریت هنری و رهبری ارکستر تحصیل کرده است. او با اجرای قطعاتی از موسیقی کلاسیک غربی و ایرانی ارکستر را به مناسبت بیستمین سال استقلال تاجیکستان شامگاه جمعه به ‌صحنه برد.

امینی در این اجرا، آریاهایی از اپرای ابن‌سینا ساخته یکی از آهنگسازان تاجیکستان، اورتور اپرای کارمن اثر ژرژ بیزه، کنسرتو برای دو ویلون و ارکستر از یوهان سباستین باخ،  باخیاناس از ویلا لوبوس،  دو موومان از تابلوهای ایرانی ساخته‌ حشمت سنجری را با ارکستر اپرای شهر دوشنبه به اجرا گذاشت.


 

قطعه‌ پایانی این برنامه، قطعه‌ «ای وطن» ساخته‌ طلب ستاراف آهنگساز تاجیک  بود که با گروه کٌر و ارکستر  اجرا شد. این اثر در کنکور آهنگسازی کشور ترکیه مقام اول را به دست آورده است و با ارکستراسیون گسترده خود پس از اجرا با استقبال بسیاری مواجه شد.


این برنامه را وزارت فرهنگ و هنر تاجیکستان با همکاری موسسه فرهنگی اکو در ایران، به مناسبت بیستمین سال استقلال این کشور تدارک دیده بود.

58244

کد خبر 185746

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 12 =