فرمانده سپاه محمد رسول الله(ص) صبح امروز در یک نشست خبری ضمن تشریح برنامه​های هفته بسیج به سوالات خبرنگاران پاسخ گفت.

به گزارش خبرنگار خبرآنلاین سردار حسین همدانی در پاسخ به این سوال که آیا بسیج برنامه ای برای امر به معروف و نهی از منکر دارد؟، گفت: ماموریت امر به معروف و نهی از منکر ماموریت نظام است. یعنی همه پیامبران آمدند تا این کار را انجام دهند. امام حسین(ع) نیز فرمود که برای امر به معروف و نهی از منکر قیام کرده است.
وی با انتقاد از اینکه گاهی اوقات دایره امر به معروف و نهی از منکر کوچک شده و تصور این است که تنها در برخی موارد مانند حجاب امر به معروف و نهی از منکر شود؛ ادامه داد: تمام ماموریت های بسیج امر به معروف و نهی از منکر است. البته یک طرح تحول اجتماعی توسط متولیان ما که در وزات کشور هستند تهیه شده است، که در آن تمام اقشار ماموریت دارند. در این طرح بسیج نقش مهمی دارد. نه اینکه ماموریت اش سلبی باشد، بلکه ماموریت ایجابی است. در این طرح بسیج بیشتر راجع به اقدامات پیشگیرانه نقش دارد. امروز یکی از آسیب های جامعه اعتیاد است که ما برای آگاه سازی، آموزش و اقدامات پیشگیرانه به خصوص در قشر جوان ماموریت داریم.
فرمانده سپاه محمد رسول الله(ص) با بیان اینکه ما در امر به معروف و نهی از منکر در بخش اقتصادی نیز ماموریت داریم، گفت: در زمینه توصیه های مقام معظم رهبری راجع به انضباط اجتماعی، صرفه جویی اقتصادی، جهاد اقتصادی و ... بسیج فعالیت خواهد داشت. در عرصه سیاست نیز بسیجیان ما ماموریت امر به معروف دارند. در این حوزه هر گاه با بداخلاقی مواجه شدیم بسیجیان ما باید وارد شوند و امر به معروف کنند. این فرمان امام است که هر عنصر سیاسی که از خط قرمز عبور می کند بسیجیان موظف اند در آن رابطه امر به معروف و نهی از منکر کنند. آنان که اخلاق سیاسی دینی و اسلامی دارند باید توسط بسیج معرفی شده و حامی آن ها باشد. این وظیفه تمام اقشار بسیج است. این ها موظف اند در این بخش ها کار کنند. در برابر دشمن نیز ماموریت ما امر به معروف و نهی از منکر است و اگر دشمن خود را اصلاح نکند موظف به مقابله هستیم.
وی در پاسخ به سوالی که به جنگ سایبری اشاره داشت، گفت: امروز بسیج تهران بزرگ 8 میلیون 500 هزار جامعه هدف دارد، که امکان حضور تمام این جمعیت در جنگ سخت نبود ولی در جنگ نرم زمینه حضور همه این ها وجود دارد.
سردار همدانی تصریح کرد: حتما باید حمله ما در فضای مجازی و سایبری گسترده باشد تا شکست نخوریم. بسیج یعنی مردم، بنابراین باید این جمع ساماندهی شده و جمع شوند. این ها طرح و ایده دارند و دشمن شناسی شان قوی است. باید این ها را در جنگ سایبری کنار هم قرار دهیم که با هم حمله کنند. اگر پراکنده وارد میدان جنگ سایبری شوند آسیب می بینند. ما در تهران دو مرکز جنگ سایبری قرار دادیم ولی تمرکز ما این است تا لشکرکشی ما منسجم باشد.
فرمانده سپاه محمد رسول الله(ص) در پاسخ به سوال خبرآنلاین مبنی بر اینکه جزییات طرح تحول اجتماعی چیست و سپاه و بسیج چه نقشی در اجرای این طرح دارند؟ گفت: این طرح، طرح نظام است و بسیج هم چه برای اجرا و چه در طراحی به عنوان عضوی از این طرح است. بنابراین این طرح، یک طرح کامل و دراز مدت است.
وی با اشاره به اینکه تهران برای اجرای این طرح در اولویت است، تصریح کرد: اگر این طرح شروع شد و آغاز به کار کرد جزییات آن معلوم می شود. اکثر دستگاه های نظام در آن نقش دارند. قوه قضاییه، مجریه، مقننه و دستگاه های مختلف در آن عضو بوده و نقش دارند. این طرح باید از قبل شروع می شد و شاید دیر اقدام کردیم ولی انشاء الله با روحیه بسیجی هر چه زودتر اجرایی خواهد شد.
سردار همدانی در پاسخ به سوال دیگر خبرآنلاین مبنی بر اینکه آیا سپاه و بسیج برنامه ای جدی برای انتخابات مجلس نهم دارد، گفت: در رابطه با انتخابات اعلام کردیم که در سال نود یک عملیمات بزرگی در پیش داریم. با همان فرهنگ دفاع مقدسی در انتخابات شرکت خواهیم کرد. چون میدان سیاست با میدان جنگ فرقی نمی کند. به شرطی که اخلاص داشته باشیم و برای رضای خدا فعالیت کنیم. اعلام کردیم که بزرگ ترین وظیفه بسیجیان ما در تهران بزرگ، زورآزمایی با دشمنان در آن سوی مرزها و مشارکت مردمی است. همه ملت و کسانی که سرنوشت انقلاب و کشور را دوست دارند و قلب شان برای این کشور می تپد باید در انتخابات شرکت کنند. موفقیت عملیات امسال ما در اسفند ماه به میزان شرکت مردم در انتخابات بستگی دارد. این که چه کسانی در انتخابات موفق می شوند جزو اهداف ما در بسیج نیست. تمام تلاش بسیج برای بالا بردن مشارکت عمومی در انتخابات است. از آن جهت که مردم ما مردم بصیر هستند نگرانی راجع به انتخابات نیست.
وی با تاکید بر بلوغ سیاسی جامعه، ادامه داد: مردم ما در سال 88 ثابت کردند که قدرت تجزیه و تحلیل داشته و می دانند که به چه کسی رای بدهند. زنان و مردان ما به بلوغ سیاسی رسیدند و خود اهل تشخیص هستند و می دانند که چه کسی خادم است و چه کسی می خواهد سوء استفاده کند و یا خدایی نکرده به ملت خیانت کند. در همین حد وظیفه داریم برای مشارکت عمومی مردم در انتخابات تلاش کنیم.
 /29211
کد خبر 185754

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =