این آسانسور فضایی به جای موشک انسان را به فضا خواهد برد

یک معمار با طراحی ایده خود برنده جایزه ۱۰۰۰۰ یورویی شد. این ایده او شامل یک ساختار کابل مانند از یک درگاه فضایی به زمین است، اگر چه چنین چیزی تخیلی به نظر می‌رسد. اما گفته می‌شود که روزی به واقعیت تبدیل خواهد شد تا سفرها و اکتشافات فضایی را کارآمدتر کند.

تینا مزدکی _جردن ویلیام هیوز نوعی بالابر طراحی کرده است که مسافران را به فضا می‌برد و نوعی وسیله نقلیه جدید برای رسیدن به فضا است. این ایده آینده‌نگرانه او جایزه‌ای برای معماری و نوآوری فضا از بنیاد «the Jacques Rougerie» دریافت کرد.

بیشتر بخوانید:

هیوز معتقد است که این ایده ممکن است امروز خیالی باشد اما در آینده از بالابرهای فضایی استفاده خواهد شد. او به عنوان یک معمار در لندن کار می‌کند و بالابر فضایی آسنسیو را در اوقات فراغت خود طراحی کرده است. استفاده از بالابر برای جایگزینی با موشک‌ها و فضاپیماهایی طراحی شده است که به گفته او ناکارآمد، گران و برای محیط زیست مضر هستند.

این آسانسور فضایی به جای موشک انسان را به فضا خواهد برد
هیوز جایزه خود را در کاخ انستیتو فرانسه در پاریس دریافت کرد
این آسانسور فضایی به جای موشک انسان را به فضا خواهد برد
بالابر از یک کشتی اقیانوسی پرتاب می‌شود.

طراحی او شامل یک ساختار کابل مانند از یک درگاه فضایی است که به سمت زمین می‌آید و سپس به یک کشتی که می‌تواند در اطراف اقیانوس حرکت کند و با بندر فضایی همگام شود، متصل می‌شود. بنابر گفته‌های هیوز این روش، ما زمینی‌ها را در مسیر رفت و آمد به فضا متحول می‌کند و آن را بادوام‌تر می‌کند. او بر این باور است که ایده بالابرهای فضایی مدتی است مطرح شده است و در پژوهش علمی تخیلی و دنیای واقعی مورد توجه قرار گرفته است. با این وجود، او معتقد است که این ایده تا مدت‌ها به واقعیت تبدیل نخواهد شد.

این آسانسور فضایی به جای موشک انسان را به فضا خواهد برد
بالابر به یک بندر فضایی متصل می‌شود.

به گفته او این یک پروژه بسیار پرهزینه و بسیار جاه طلبانه خواهد بود و چیزی نیست که او انتظار داشته باشد در ۱۰ سال آینده ساخته شود. اما او تقریباً مطمئن است که چنین بنایی روزی به عنوان یک بالابر فضایی ساخته خواهد شد و معتقد است که ویژگی‌های اصلی آسنسیو یعنی تحرک، وزن سبک و مزایای ایمنی آن، در بالابرهای فضایی که در آینده ساخته می‌شوند وجود خواهد داشت. برای دنیای امروز کمی تخیلی است، اما بنظر می‌رسد که بالاخره روزی این پروژه ساخته می‌شود، زیرا پروژه‌ای مانند آسنسیو یا طرحی مشابه آن تنها راه برای این است که سفرهای فضایی و اکتشافات فضایی واقعا کارآمد شوند.

بیشتر بخوانید:

منبع: bbc.co.uk

323

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1857809

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 8 =