هشدار امام جمعه اصفهان درباره هزینه مشارکت حداقلی در انتخابات /باید مردم را توجیه کرد که مشکلات اقتصادی به خاطر جنگ و کم شدن ارزش پول است

سیدیوسف طباطبایی نژاد می گوید: باید مردم را این گونه توجیه کرد که دلیل برخی از مشکلات اقتصادی مسائلی مانند جنگ و یا کم شدن ارزش پول است و درآمد دولت نیز تنها از طریق درآمدهای نفتی و مالیات است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین به نقل از خبرگزاری حوزه، آیت الله سیدیوسف طباطبایی نژاد در دیدار با نمایندگان قرارگاه های نه گانه ائمه جمعه اصفهان با اشاره به اهمیت مسئله انتخابات و حضور حداکثری مردم اظهار داشت: انتخابات یک امر واجب و فتوای همه علما است و به این واسطه دهان دشمن بسته می شود، زیرا هر کاری که دشمنان انجام دهند برای این است که مردم را از حکومت جدا کنند.

مسیح مهاجری: آیت الله هاشمی سانسور شد، چون بزرگ و آزاداندیش بود /جریانی، رأی مردم را تزئینی می داند /دوران فعلی بدتر از دوره احمدی نژاد است

شاید محمود احمدی نژاد در گواتمالا سرمایه گذاری کرده باشد /سکوتِ احمدی نژاد درباره حمله تروریستی کرمان، ناجوانمردانه است

امام جمعه اصفهان با بیان این که وظیفه طلاب و روحانیون در توجیه و ترغیب مردم برای حضور حداکثری در انتخابات بیش از دیگران است گفت: دلیل این که برای برخی از مردم رأی دادن دشوار است، بخشی از آن مربوط به مسائل اقتصادی است و این همان کاری است که دشمن می خواهد انجام دهد.

آیت الله طباطبایی نژاد قضاوت های کودکانه را سبب برخی از دلسردی ها عنوان کرد و ادامه داد: باید مردم را این گونه توجیه کرد که دلیل برخی از مشکلات اقتصادی مسائلی مانند جنگ و یا کم شدن ارزش پول است و درآمد دولت نیز تنها از طریق درآمدهای نفتی و مالیات است.

وی افزود: در عین حال باید این را نیز برای مردم بازگو کرد که از ابتدای انقلاب با وجود همه دشمنی و افزایش چند برابری جمعیت کشور، نظام کارهای بزرگی در حوزه های مختلف به ویژه در زمینه، جاده سازی، برق و آب انجام داده است.

نماینده ولی فقیه در استان حضور در انتخابات را واجب اجتماعی دانست و گفت: تمام تحریم های دشمن برای این است که مردم را از حکومت جدا کنند، اما آن چه که در دنیا مورد قبول است آمار رسمی انتخابات بوده و اگر آمار تعداد شرکت کنندگان کم باشد دشمن این استنباط را می کند که مردم از حکومت روگردان شده اند.

آیت الله طباطبایی نژاد با تاکید بر رویش ها و پیشرفت های پس از انقلاب اسلامی تصریح کرد: حتی درباره موضوع حجاب نیز که برخی اظهار می کنند همانند پیش از انقلاب شده است، آنها خود می دانند که مسئله حجاب قابل قیاس با پیش از انقلاب نیست و امروز جوانانی داریم که برای رفتن به غزه در نوبت هستند و اگر کار نشده بود و فضا رها می شد این گونه نبود، چرا که با وجود تلفن های همراه و فضای مجازی جوانان ما هم چنان پایبند مانده اند.

وی خاطر نشان کرد: باید بدون آن که مأیوس شویم کار کنیم و طلبه های جوان را نیز باید توجیه کرد و باید برای مردم گفت که انقلاب چه خدماتی انجام داده است.

وی اضافه کرد: در دنیا هیچ کشوری همانند کشور ما مستقل نیست و این در حالی است که اکنون کشورهای اسلامی دیگر، جرأت نمی کنند به هم نوعان خود در غزه کمک کنند، زیرا آمریکا به آنها اجازه نمی دهد و از خود اختیار ندارند.

امام جمعه اصفهان وجود دشمن را سبب رشد عنوان کرد و گفت: وجود دشمن ، سبب رشد انسان می شود و قرآن کریم نیز می فرماید " کَذلِکَ جَعَلْنا لِکُلِّ نَبِیٍّ عَدُوًّا شَیاطِینَ الْإِنْسِ وَ الْجِنِّ "، لذا از این دشمنی فرصت پیدا کردیم و کارهای بزرگی در کشور انجام شد.

27218

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1858187

برچسب‌ها