۱ نفر
۱۸ دی ۱۴۰۲ - ۱۲:۲۵
همسر شاعر معروف ایرانی درگذشت

عصر ایران نوشت: ایران اخوان ثالث، همسر مهدی اخوان ثالث، درگذشت و پیکر او امروز دوشنبه تشییع و به خاک سپرده می‌شود.

خانواده مهدی اخوان ثالث در اطلاعیه‌ای که در صفحه این شاعر فقید منتشر شده است، نوشته‌اند: مادر با مهری سرشار، صبری ستودنی و تدبیری خردمندانه، مایه امید، پشت‌گرمی و ستون زندگی خانواده و پدر بود. با اینکه دست بی‌رحم گرفتاری‌ها و نامهربانی‌های روزگار گریبانش را رها نکرد و داغ فرزند (لاله) را دید، همیشه امیدوار و پرتلاش بود و برای ما و اخوان خانه را تبدیل به محیطی امن، آسوده و سرشار از مهربانی کرد و به ما آموخت نگهبانی از خانواده نیازمند ازخودگذشتگی است.

خانواده مهدی اخوان ثالث در اطلاعیه‌ای که در صفحه این شاعر فقید منتشر شده است، نوشته‌اند: «مادر گرامی‌مان، ایران اخوان ثالث از رنج تن رها و همنشین و یار و همراه همسرش، مهدی اخوان ثالث، شد. می‌گویند پشت هر مرد بزرگی، زنی بزرگ ایستاده است. در زندگی پدرمان، زنده‌یاد مهدی اخوان ثالث، مادرمان ایران همان زن بزرگی است که سال‌ها همراه و یاور پدر بود. چراغ خانه ما از وجود ایران روشن بود.

مادر با مهری سرشار، صبری ستودنی و تدبیری خردمندانه، مایه امید، پشت‌گرمی و ستون زندگی خانواده و پدر بود. با اینکه دست بی‌رحم گرفتاری‌ها و نامهربانی‌های روزگار گریبانش را رها نکرد و داغ فرزند (لاله) را دید، همیشه امیدوار و پرتلاش بود و برای ما و اخوان خانه را تبدیل به محیطی امن، آسوده و سرشار از مهربانی کرد و به ما آموخت نگهبانی از خانواده نیازمند ازخودگذشتگی است. برای بدرقه‌اش روز دوشنبه ۱۸دی‌ماه ساعت ۱۰ و نیم در قطعه ۲ بهشت‌زهرا در کنار لاله گرد هم می‌آییم و پس از آن بنا به وصیتش هزینه‌های مرسوم مجالس یادبود و ... را صرف امور خیریه خواهیم کرد.» مهدی اخوان ثالث چهارم شهریورماه ۱۳۶۹ در تهران درگذشت و پیکرش در آرامگاه فردوسی در توس دفن شد.

۲۲۰۵۷

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1858244

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 5 =