کدام کشورها از ایران درخواست خرید سلاح می کنند؟/ ساخت بالگرد بومی به روایت وزیر دفاع

شفقنا نوشت: وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، گفت:ما از سوی کشورهایی که مشکلات مرزی و مشکلات مقابله با مواد مخدر و تروریست دارند، در خواست های بسیار زیادی برای خرید سلاح داریم.

امیر محمدرضا آشتیانی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح درخصوص ساخت بالگرد ملی، بیان کرد: در مرحله طراحی مفهومی ساخت بالگرد ملی یا بومی هستیم. در زمینه تعمیرات اساسی بالگردها، در حوزه شرقی و غربی در حال انجام کار هستیم و هیچ مشکلی در تعمیرات اساسی نداریم.

افشاگری کریمی قدوسی درباره اطلاعات امنیتی: بمب‌گذاری در مشهد، اصفهان، تبریز و شیراز خنثی شد

فوری/ هلاکت عامل تروریستی حمله شبانه ‌به مقر انتظامی‌ راسک

وی افزود: ساخت بالگرد ملی در حقیقت دستیابی به این فناوری است که بتوانیم ابتدائاً در تعمیرات و ساختن قطعات همه بخش های بالگرد اقدام کنیم که این کار شده و طراحی مفهومی نیز تمام شده و باقی مراحل دنبال می شود لذا در آینده نه چندان دور حتماً ساخت بالگرد ملی به سرانجام خواهد رسید.

مشاور عالی سردار قاآنی: آمریکا به چه حقی در همه جای دنیا پایگاه دارد؟ /مگر سپاه پاسداران و ارتش ایران در دیگر نقاط دنیا پایگاه نظامی دارند؟

وزیر دفاع درخصوص فروش دستاوردهای وزارت دفاع به سایر کشورها گفت: غالب کشورهای آزادیخواه و مستقل از دستاوردهای ما استفاده می کنند چرا که آنها به دنبال تأمین امنیت خودشان هستند.

وی اضافه کرد: ما از سوی کشورهایی که مشکلات مرزی و مشکلات مقابله با مواد مخدر و تروریست دارند، در خواست های بسیار زیادی برای خرید سلاح داریم. با توجه به اینکه در کمک کردن به کشورها یکسری ملاحظات، شرایط و قوانین را باید رعایت کنیم، با حفظ این ملاحظات و قوانین به این کشورها کمک هایی در این زمینه صورت می گیرد.

امیر آشتیانی به میزان ارز آوری از فروش دستاوردهای وزارت دفاع اشاره و اعلام کرد: میزان ارز آوری نسبت به دو سال گذشته چند برابر افزایش داشته است.

۲۱۹۲۱۸

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1858344

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =