ناصر ایمانی: عده ای دنبال خالص سازی هستند اما مربوط به این انتخابات نیست /اصلاح طلبان بگویند کدام چهره های مشهور و نیمه مشهورشان ردصلاحیت شده است

نامه نیوز نوشت: یک فعال سیاسی اصولگرا گفت: کلی‌گویی کردن و فضای جامعه را مشوش کردن نتیجه اش فقط کاهش مشارکت خواهد بود که این مسئله نیز به نفع افکار پلید جناحی نیست.

بعد از اعلام نتیجه بررسی صلاحیت نامزدها، منتقدان به ویژه اصلاح طلبان دوباره از حذف شدن صحبت کردند و تعبیر خالص سازی را این انتخابات بکار بردند. مصاحبه اخیر محمدجواد لاریجانی که استفاده از این عبارت را نوعی نق زدن سیاسی تلقی کرد؛ این کلید واژه را دوباره در مرکز توجه قرار داد.

ناصر ایمانی درباره استفاده منتقدان نحوه بررسی صلاحیت از تعبیر خالص‌سازی گفت: این یک واقعیت است که برخی معتقدند باید خالص سازی انجام شود اما نباید در هر جایی از این تعبیر استفاده کرد.

خبر مهم عضو حزب اعتماد ملی از لیست انتخاباتی اصلاح‌طلبان در تهران

مسعود پزشکیان از لیست احتمالی اطرافیان لاریجانی و روحانی حمایت می کند؟

وی با بیان اینکه در ادوار گذشته اصلاح طلبان از تعبیر حذف گسترده صحبت می کردند، افزود: این دوره جریاناتی که از حذف شدن دم می زنند یا مدعی هستند درصد بالایی از نامزدهای شان ردصلاحیت شدند یا خالص سازی در حال انجام است، کلی گویی نکنند بگویند چه چهره های مشهور یا نیمه مشهوری ثبت نام کردند اما احراز صلاحیت نشدند. همه این نام را جمع بزنیم به تعداد انگشتان یک دست نمی شود.

این تحلیلگر مسائل سیاسی اظهار کرد: حالا اگر نیروهای یک جریانی به هر دلیل نخواستند در انتخابات ثبت نام کنند، این موضوعی است که خود آنها درباره اش تصمیم گرفتند وگرنه در حالت طبیعی از کسانی که برای انتخابات مجلس ثبت نام می کنند درصدی ردصلاحیت می شوند.

ایمانی ادامه داد: کلی گویی کردن و فضای جامعه را مشوش کردن نتیجه اش فقط کاهش مشارکت خواهد بود که این مسئله نیز به نفع افکار پلید جناحی نیست. در مجموع واژه خالص سازی به این انتخابات نمی چسبد. باز هم یادآور می شوم درست است که عده ای دنبال خالص سازی هستند اما مربوط به این انتخابات نیست.

۲۷۲۱۸

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1859070

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =