پرونده پانزدهمین جشنواره سراسری دانشجویی پودس بسته شد

پرونده پانزدهمین جشنواره سراسری دانشجویی پودس با معرفی برگزیدگان شب گذشته ۲۲ دی ماه در مجموعه تئاتر محراب بسته شد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از ستاد خبری جشنواره سراسری دانشجویی پودس، در آیین اختتامیه این رویداد فرهنگی هنری که با حضور مسئولان و داوران بخش‌های مختلف جشنواره برگزار شد، دو نمایش «بیر» و «مارسی نوزده نود و شش» به عنوان بهترین آثار جشنواره سراسری دانشجویی پودس به جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر معرفی شدند.

هیات داوران در بخش نمایشنامه نویسی با تقدیر از آرش کلاته برای نمایشنامه «تورقی بر یک سقوط» دیپلم افتخار و تندیس جشنواره را به شایان فلاحیان نویسنده «ریویو» اهدا کردند. در بخش طراحی لباس فرزاد هدایت نوری برای طراحی لباس «میراث»، مهتاب کیوانجو برای طراحی لباس «مارسی نوزده نود و شش» و پارلا زیرک کار برای طراحی لباس «اسب‌های پشت پنجره» به عنوان بهترین طراحان لباس جشنواره معرفی شدند.

در بخش موسیقی از مهیار افصحی برای موسیقی نمایش «بیر» تقدیر شد.

در بخش طراحی صحنه، از شاهین سلطانی برای طراحی صحنه نمایش «زار» و میر حسام کاظمی برنده دیپلم افتخار و تندیس برای طراحی صحنه نمایش «اسب‌های پشت پنجره» شد. در بخش بازیگری مرد، بهنام محمد زاده بازیگر نمایش «میراث» و کیوان آذرخش بازیگر «بیر» به عنوان بهترین بازیگران مرد شناخته شدند.

همچنین در بخش بازیگری زن، سیده شیدا شهدایی بازیگر نمایش «میراث»، شکیلا حاتمی بازیگر نمایش «رویایی برای نفت‌کش‌ها» و مهتاب کیوانجو بازیگر نمایش «مارسی نوزده نود و شش» به عنوان بهترین نقش‌آفرینان زن پانزدهمین جشنواره سراسری دانشجویی پودس معرفی شدند.

هیئت داوران به دلیل ضعف در نمایشنامه ها متنی را کاندید دریافت جایزه ندانستند.

پرونده پانزدهمین جشنواره سراسری دانشجویی پودس بسته شد

کاظم نظری در آیین اختتامیه پانزدهمین جشنواره سراسری دانشجویی پودس به اهمیت فضای دانشگاهی اشاره کرد و گفت: در حوزه هنرهای نمایشی باید بیشترین تجربه را بدست آوریم تا بتوانیم در عرصه تئاتر حرفه‌ای جایگاهی برای خود فراهم کنیم.

وی در سخنانش تأکید کرد: تئاتر حرفه‌ای اگر می‌خواهد رشد و توسعه پیدا کند به تئاتر تجربی و دانشگاهی نیاز دارد و بر همین اساس هم تئاتر دانشگاهی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. در بخش دیگری از این مراسم، دکتر شیوا ولایتی معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه نبی‌اکرم (ص) از برگزارکنندگان جشنواره سراسری دانشجویی پودس امیر حسین شفیعی، کیانوش ایازی و داوود بنی اردلان تشکر کرد و در ادامه به تشریح برنامه‌های دانشگاه نبی‌اکرم (ص) پرداخت. در آئین اختتامیه مدیرانی چون کاظم نظری مدیر مرکز هنرهای نمایشی و دکتر محمدمهدی سقاییان و مسئولان دانشگاه نبی‌اکرم (ص) و هنرمندانی چون اصغر همت، فرزین محدث، مونا فرجاد حضور داشتند.

۵۷۵۷

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1860311

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =