از کارگاه مسعود فروتن تا نمایش تلویزیونی ایوب آقاخانی

نخستین روز از چهل‌ودومین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر در میان استقبال مخاطبان در سه بخش کارگاه آموزشی، نمایش رادیویی و نمایش تلویزیونی با کارگاه مسعود فروتن آغاز و با پخش نمایش تلویزیونی «رگ» اثری از ایوب آقاخانی به پایان رسید.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین ؛ روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی، نخستین روز از چهل‌ودومین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر، روز گذشته، چهارشنبه، بیست‌وهفتم دی کار خود را در بخش‌های کارگاه آموزشی، نمایش‌های رادیویی و نمایش تلویزیونی آغاز کرد.

کارگاه آموزشی مسعود فروتن

کارگاه آموزشی «کارگردانی نمایش تلویزیونی» با تدریس مسعود فروتن و همراهی جمعی از هنرمندان عرصه‌ تئاتر و سینما در کارگاه نمایش تئاترشهر محفلی برای پاسخ به ناگفته‌هایی از نقش و جایگاه کارگردان تلویزیون در تولید نمایش تلویزیونی بود.

مسعود فروتن در این کارگاه بر لزوم توجه به تله‌تئاتر به عنوان هنری که می‌تواند با ارائه در پلتفرم‌ها و رسانه‌های مختلف بازدهی اقتصادی داشته باشد، تاکید کرد.

از کارگاه مسعود فروتن تا نمایش تلویزیونی ایوب آقاخانی


«علمیردان خان» در سالن سایه

نمایش رادیویی «علمیردان خان» به نویسندگی و کارگردانی شیرین سپهراد، ساعت ۱۴ در تالار سایه تئاتر شهر در میان استقبال هنرمندان و تماشاگران علاقه‌مند به این گونه نمایشی، آغازگر بخش نمایش‌های رادیویی نخستین روز از چهل‌ودومین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر شد.

اجرای «همه پنگوئن‌های جهان» و «سمفونی پلاک

«همه پنگوئن‌های جهان» به نویسندگی و کارگردانی عمار خطی و «سمفونی پلاک» اثری از پیمان قریب‌پناه از دیگر نمایش‌های رادیویی روز نخست بودند که در حضور هنرمندانی از تهران، سمنان و خراسان جنوبی به اجرا درآمدند.


از کارگاه مسعود فروتن تا نمایش تلویزیونی ایوب آقاخانی

پخش نمایش تلویزیونی «رگ»

پایان بخش برنامه های نخستین روز جشنواره، نمایش تلویزیونی «رگ» به نویسندگی و کارگردانی ایوب آقاخانی بود که در تالار مشاهیر تئاترشهر نمایش داده شد.

توجه بیش از پیش به مخاطب و تعامل با او در ارائه تولیدات نمایشی صداپایه

پس از این، رامتین شهبازی، منتقد و پژوهشگر هنرهای نمایشی و امین رهبر، دبیر بخش رادیوتئاتر جشنواره با حضور در تالار مشاهیر، گفت‌وگویی صمیمانه با هنرمندان داشتند.

تاکید بر لزوم آموزش و پژوهش در زمینه رسانه‌های نوین به ویژه رادیوتئاتر، توجه بیش از پیش به مخاطب و تعامل با او در ارائه تولیدات نمایشی صداپایه ازجمله مباحثی بود که در این گفت‌وگو مورد توجه قرار گرفت.

رزرو بلیت در سایت «گیشه‌تئاتر»

نخستین روز برگزاری جشنواره با باز شدن سایت «گیشه‌تئاتر» برای رزرو بلیت برای خبرنگاران و اهالی رسانه همراه بود که مشارکت عمومی رسانه‌ها باعث شد تا در همان ساعات اولیه سهمیه بلیت‌ بسیاری از نمایش‌ها در این بخش به پایان برسد.

چهل‌ودومین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر با ریاست کاظم نظری و دبیری مهدی حامدسقایان، از ۲۷ دی تا ۱۲ بهمن ۱۴۰۲ در تهران در حال برگزاری است.

از کارگاه مسعود فروتن تا نمایش تلویزیونی ایوب آقاخانی

۲۲۰۵۷

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1862366

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 12 =