آیت‌الله حسینی: غزه «مظلومِ مقتدر» است/ آمریکا نه تنها امن نیست، بلکه وحشی است

جماران نوشت: آیت‌الله حسینی گفت: شاید هزینه‌هایی که آمریکا و اسرائیل برای زدن غزه انجام داده از خسارتی که به غزه وارد کرده‌اند کمتر نباشد.

آیت‌الله سید مجتبی حسینی، در دیدار با رئیس و جمعی از معاونان و مدیران مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(س)، گفت: تحول، بیداری و انقلابی که در دنیا ایجاد شده به برکت امام خمینی(س) بوده و کسانی که از ایشان پیروی و حمایت کردند و چنین حرکتی ایجاد شد. لذا جلالت، عظمت و شوکت حرم مطهر امام باعث می‌شود که مردم از نقاط مختلف دنیا برای عرض ارادت و اخلاص به آنجا بیایند و در خط این حرکت قرار بگیرند. ما خدا را شاکریم از وجود مبارکی که امام داشتند و همچنان آثار و برکات ایشان روز به روز بیشتر می‌شود و استفاده می‌کنیم.

نماینده مقام معظم رهبری در عراق، با تأکید بر اینکه شرایطی که الآن در دنیا ایجاد شده خیلی درآور است، تصریح کرد: اینکه در غزه توده‌های مردم را به آن نحو بسیار فجیع شهید می‌کنند و در این مدت کوتاه بیش از ۲۰ هزار شهید و بیش از ۵۰ هزار مجروح داشته و ساختمان‌هایی که خراب شده و زیربناهایی که از بین رفته، واقعا برای ما دردآور است؛ و جنایت بسیار بزرگی است.

تقدیر از دستگیری متجاوز به عنف از تریبون نماز جمعه/ امام جمعه زاهدان: تایید و ردصلاحیت‌ها نباید طوری باشد که شبهه مهندسی انتخابات را القا کند

علم‌الهدی: عملیات‌های سپاه تجاوز به تمامیت ارضی همسایگان نبود/ دشمن نه زبان انسانیت می‌فهمد و نه زبان برهان و استدلال

امام جمعه تهران: حمله سپاه به مقر تروریست‌ها، هشداری برای اسرائیل است/ این حیوان چموش در لاک خود فرو رود و جرات نگاه به ما را نداشته باشد

وی افزود: از طرفی هم ما خدا را شاهد هستیم که در این نبرد حق و باطل، حق را در دنیا روشن کرد. ما اگر میلیاردها خرج می‌کردیم، سمینار می‌گذاشتیم، چاپ کتاب انجام می‌دادیم و تلویزیون پخش می‌کردیم برای اینکه این طور در دنیا جایگاه انقلاب اسلامی، مقاومت اسلامی و این خط برای مردم روشن و مظلومیت، عزت و عظمتش آشکار شود، نمی‌توانستیم به آن برسیم. ولی دشمن خودش را معرفی و ذلیل کرد.

آیت‌الله حسینی ادامه داد: شاید هزینه‌هایی که آمریکا و اسرائیل برای زدن غزه انجام داده از خسارتی که به غزه وارد کرده‌اند کمتر نباشد. از همه مهمتر اینکه آبروی آنها رفت و صهیونیست‌ها و کسانی که رسما اعلام کردند ما داریم از اینها پشتیبانی می‌کنیم، در دنیا فضیحت پیدا کرده‌اند. اصلا اعلام کرد «من صهیونیست هستم». این اعلام پرده برداشت از چهره تمام مستکبرینی که ادعا می‌کردند متمدن، اهل فهم، مدافع حقوق مظلومین و مستضعفین و مدافع آزادی هستند.

وی تأکید کرد: قبلا هم کسانی که اهل دقت بودند می‌فهمیدند ولی شاید بعضی از مردم جاهل یا بعضی از مردمی که گروه‌های تبلیغاتی دشمن در آنها اثر کرده بود، باورشان نمی‌آمد. تصورشان این بود که آمریکا یک کشور مترقی، پیشرفته و امن است و آنجا آزادی هست، الآن فهمیدند که نه تنها امن نیست، بلکه وحشی است. در ۱۰ سال زمان پیامبر اکرم(ص) حدود ۲۰۰ نفر شهید و قریب هزار نفر هم کشته‌های مشرکین بود. ولی اینجا در چند روز ۲۰ هزار نفر شهید شده‌اند؛ که شاید در تاریخ اسلام چنین وضعی وجود نداشته است.

نماینده مقام معظم رهبری در عراق یادآور شد: آمریکا به عنوان سرکرده و اسرائیل به عنوان مزدور، این جنایت را انجام دادند. ولی همان طور که مقام معظم رهبری فرمودند «مظلوم مقتدر»، هم مظلومیت کاملا روشن شد و هم اقتدار روشن شد. اسرائیل در جنگ شکست خورده و آدم‌کشی کرده است. بمباران کردن خانه‌های مردم، بیمارستان‌ها، مساجد و مراکز این طوری اصلا جنگ نیست؛ کشتار است. جنگ چیزی است که دو طرفه باشد و آنچه بین حماس و مقاومت اسلامی با اسرائیل است «قتال» نامیده می‌شود که یک طرف آن حق و یک طرف هم باطل است.

وی تأکید کرد: همه دنیا می‌دانند که ریشه و اساس «مقاومت اسلامی» در جمهوری اسلامی، انقلاب اسلامی و ندای امام است و بنابراین مؤسسه مبارکی که برای تنظیم و نشر آثار امام تشکیل شده کار بسیار مقدسی است که آثار، اندیشه و فکر امام را منتشر و با فیلم‌ها و ابزارهای مختلف مستند کند. ان شاء الله روز به روز شاهد این باشیم که افکار امام قوی‌تر و عزیزتر شود.

آیت‌الله حسینی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: بحمدالله موج ولایت‌گرایی در سراسر عراق دیده می‌شود. کسانی که شعار ولایت هم نمی‌دهند، در حقیقت اعتبار و عظمت این خط را پذیرفته‌اند و کسانی که احیانا آشوب می‌کنند، بزرگانشان مزدور و اجیر هستند و از افراد جاهل و بعضی احساسات باطل استفاده می‌کنند ولی در هر جایی که واقعیت آشکار شود، عظمت و قدرت انقلاب و این اندیشه واضح می‌شود.

وی افزود: این اندیشه دیگر خاص ایران نیست و در عراق و کشورهای مختلف هست و الآن در غرب هم راهپیمایی‌های بزرگ و محکوم کردن آمریکا، اسرائیل، انگلیس و حامیان آنها شاهد بر این هست که این حرکت انقلابی در دل جهان اثر گذاشته و امیدواریم که مقدمه‌ای برای ظهور امام زمان(عج) باشد. چون بر اساس بعضی روایات امام زمان(عج) نمی‌آید مگر بعد از اینکه مردم تشنه شوند و بفهمند که نظام‌های دنیوی، بشری و مادی نمی‌تواند آنها را سعادت‌مند کند و عدالت را بیاورد.

نماینده مقام معظم رهبری در عراق گفت: ان شاء الله توجهی که به انقلاب، بیداری اسلامی و مقاومت اسلامی شده مقدمه‌ای باشد برای اینکه امام زمان(عج) زمینه را آماده ببینند و خداوند متعال برای ظهور ایشان امر کند.

آیت‌الله حسینی: غزه «مظلومِ مقتدر» است/ آمریکا نه تنها امن نیست، بلکه وحشی است

همچنین، حجت‌الاسلام و المسلمین علی کمساری نیز در این دیدار، گفت: اگر ما امروز در دنیای اسلام و میان همه آزادی‌خواهان ندای آزادگی، عدالت‌خواهی و دفاع از مظلوم می‌بینیم و اگر در جریان غزه فوجی از ابراز احساسات مردم دنیا در محکوم کردن اسرائیل را می‌بینیم، متأثر از حرکتی است که حضرت امام شروع کردند. طوفان الأقصی و موج حمایت‌هایی که در دنیا از آن به وجود آمده متأثر از حرکتی است که سلسله جنبان این انقلاب و نهضت الهی آن را آغاز کرد.

رئیس مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(س) یادآور شد: با همراهی مردم و اهداء خون‌های فراوان این حرکت امروز به یک حرکت جریان‌ساز در دنیا تبدیل شده و روز به روز برکات آن بیش از گذشته آشکار می‌شود؛ چه در کشورهای منطقه و چه حتی جاهایی که یک روز انتظارش را نداشتیم راهپیمایی چند هزار نفری در محکومیت اسرائیل به وجود بیاید.

وی ادامه داد: علی‎رغم همه زر و زور و تزویری که دشمنان در اختیار دارند و بنگاه‌های رسانه‌ای که در اختیار دارند برای اینکه صدای مظلومیت را در نطفه خفه کنند، امروز وجدان‌های بیدار این اجازه را به آنها نمی‌دهد و این به برکت امام و راه و خطی است که امام شروع کرد و بعد از امام هم خلف صالح ایشان این حرکت را با اقتدار، تدبیر و شجاعت هر روز بهتر از گذشته ادامه می‌دهند.

کمساری اظهار داشت: ما در مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام با عنایت به این موضوع، فعالیت‌هایی را در داخل و خارج از کشور انجام می‌دهیم. در طول ۳۴ سال بعد از رحلت امام، همه آثار امام جمع‌آوری شده؛ مکتوبات و سخنرانی‌های امام در قالب کتاب‌ها تنظیم شده است. ضمن اینکه فرصتی برای تحقیق و پژوهش پیرامون آراء و اندیشه امام فراهم شده است.

وی افزود: تا امروز در مؤسسه بیش از ۱۳۰۰ عنوان کتاب منتشر کرده‌ایم؛ مجموعه‌ای به نام «چاپ و نشر عروج» ایجاد شده و این کارها را انجام می‌دهد. به زبان‌های مختلف دنیا این آثار ترجمه شده و حتی به بعضی زبان‌های غیر مشهور، کتاب‌‎ها ترجمه شده و در اختیار قرار داده شده است. ضمن اینکه از نشر دیجیتال که اقتضای دنیای امروز هست هم غافل نبوده‌ایم. آثار امام در قالب نرم افزار تهیه شده و همچنین در قالب سایت‌هایی منتشر می‌شود و پرتال امام خمینی(س) به پنج زبان مطالب را ارائه می‌دهد. امسال «ویکی امام خمینی(س)» را هم ایجاد کرده‌ایم. دانشنامه امام خمینی(س) را در ۱۰ جلد توسط دفتر قم منتشر کردیم.

رئیس مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(س) با اشاره به اینکه در بحث استفاده از زبان هنر و حوزه رسانه‌ها برای نشر اندیشه امام یک کار جدی را شروع کرده‌ایم، گفت: دشمن اصلی‌ترین همت خودش را مصروف کرده که اندیشه امام را تحریف کند و چهره مخدوشی از امام ارائه دهد و به تعبیر مقام معظم رهبری «روایت‌سازی» داشته باشد و از عدم اطلاع خصوصا مخاطب جوان و نوجوان برای تحریف چهره امام استفاده کند.

وی تأکید کرد: اخیرا مرکزی را با عنوان «رصد» در مؤسسه ایجاد کرده‌ایم که کارش پایش و پاسخ نکات و شبهاتی است که پیرامون حضرت امام مطرح می‌شود. احساس ما این بود که بهترین پاسخ استفاده از زبان رسانه است و ایجاد فضایی که بتوانیم مستندها را بسازیم؛ تا جای ظالم و مظلوم یا جنایتکار و ستمدیده در این روایت‌سازی‌ها عوض نشود. سایت جماران تنها محل انتشار اختصاصی اخبار مربوط به امام است و البته اخبار دیگر را هم منتشر می‌کند.

کمساری اظهار داشت: اخیرا مستندی با عنوان «احمد» ساختیم که به زندگی مرحوم حاج احمد آقا خمینی می‌پردازد و در جشنواره سینما حقیقت مورد استقبال خیلی خوبی قرار گرفت و از سوی داوران به عنوان یکی از کارهای برگزیده انتخاب شد. کارهای ساخت سریال مرتبط با این فیلم در پنج قسمت هم شروع شده است.

وی افزود: کارهای از این دست داریم که بتوانیم به وظیفه خودمان عمل کنیم و در جهاد تبیینی که رهبر فرزانه انقلاب فرمودند که همه وظیفه دارند در برابر جنگ ترکیبی دشمن «جهاد تبیین» داشته باشند، حاج حسن آقای خمینی به من گفتند شما اولین جایی باشید که رسما به این فرمان رهبری لبیک می‌گویید و اعلام کنید که همه داشته‌های مؤسسه در خدمت جهاد تبین است و آرشیو غنی که ما داریم و در این ۳۴ سال جمع‌آوری شده، در اختیار این حوزه قرار می‌گیرد.

۲۱۹۲۱۵

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1862750

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =