ادعای یک رسانه آمریکایی:«بمب افکن پنهانکار «اچ-20» چین تهدید واقعی است!»

فارس نوشت: بمب افکن پنهانکار «اچ-20» چین به کابوس پنتاگون مبدل شده و نیروی هوایی آمریکا باید به فوریت برای مقابله با این هواپیما اقدام کند.

یک رسانه آمریکایی روز یکشنبه از یک بمب افکن رادار گریز نیروی هوایی چین به عنوان تهدید واقعی نام برد و نوشت، نیروی هوایی آمریکا باید برای مقابله با این هواپیمای پنهان کار به فوریت عمل کند.

وبگاه «نشنال اینترست» در مطلبی به قلم «کریستین دور» افسر سابق نیروی هوایی آمریکا نوشت، چین تا حدی به جزئیات این بمب افکن پنهان کار خود اشاره کرده است. این بمب افکن با قابلیت نفوذ به پدافند هوایی دشمن ساخته شده و طوری طراحی شده که توانایی حمل ۱۰ تن بمب و موشک را دارد.

ادعای یک رسانه آمریکایی:«بمب افکن پنهانکار «اچ-20» چین تهدید واقعی است!»

نام دیگر این هواپیما «شیان» است و شرکت صنعتی شیان پیمانکار اصلی ساخت این بمب افکن است. این شرکت توسعه اولین جنگنده بمب افکن داخلی چین «جی اچ-۷»، اولین هواپیمای بزرگ هشدار اولیه «کی جی-۲۰۰۰» اولین هواپیمای حمل و نقل بزرگ «وای-۲۰» را در کارنامه خود ثبت کرده است.

پیشتر، نهاد آژانس اطلاعات دفاعی آمریکا ارزیابی کرده بود که ارتش چین در حال طراحی بمب افکن رادارگریز شیان-۲۰ است تا برد عملیاتی بین ۴۰۰۰ تا ۵۰۰۰ مایل داشته باشد.

علاوه بر این، دستگاه اطلاعات دفاعی آمریکا ارزیابی کرده که بمب افکن رادارگریز جدید چینی به رادار فعال الکترونیکی مجهز خواهد شد تا بتواند تهدیدات را بهتر شناسایی کند.

اخیرا روزنامه «چاینا مورنینگ پست» گزارش کرد که شرکت دفاعی گروه صنایع چین، چهار تصویر کامپیوتری از شیان اچ-۲۰منتشر کرده است. گفته می‌شود که شیان اچ-۲۰ به موشک‌های اتمی و متعارف مجهز خواهد بود و حداکثر وزن برخاست آن ۲۰۰ تن خواهد بود و تا ۴۵ تن مهمات حمل می‌کند. انتظار می‌رود که این بمب افکن به طور بالقوه به چهار موشک کروز رادارگریز فرا صوت قدرتمند مجهز شود.

ادعای یک رسانه آمریکایی:«بمب افکن پنهانکار «اچ-20» چین تهدید واقعی است!»

در بخش دیگر این گزارش آماده است که نیروی هوایی آمریکا به فوریت باید بمب افکن «بی-۲۱ ریدر» را عملیاتی کند.

امروزه نیروی هوایی آمریکا فقط ۱۹۳۲ جنگنده و ۱۴۰ هواپیمای بمب افکن دارد و هر ۱۰ نفر فقط ۶ نفر برای انجام ماموریت‌های جنگی مناسب هستند. سطح آمادگی خلبانان به شدت کاهش یافته است.در اوج جنگ سرد، خلبانان جنگنده به طور متوسط بیش از ۱۶۰ سورتی پرواز یا ۲۰۰ ساعت در سال پرواز می‌کردند. در سال ۲۰۲۲، خلبانان جنگنده نیروی هوایی به طور میانگین تنها ۷۴ سورتی پرواز یا ۱۲۹ ساعت در سال داشتند.

چندی قبل، «فرانک کندال» فرمانده نیروی هوایی آمریکا اذعان داشت که نیروی هوایی آماده مقابله با تهدیدات روسیه و چین نیست.

227227

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1863883

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 12 =