فارس نوشت:

فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در پاسخ به تهدید ترور از سوی مقامات آمریکایی گفت: این تهدید نیست، کمک به شوقی قدیمی است. در پاسخ به افرادی که فکر می‌کنند با تهدیدها رعب بر ما حاکم می‌شود، می‌گویم خداوندا شهادت در راه خودت را به دست دشمنان دینت، نصیب من بگردان.

 سردار سرلشکر حاج قاسم سلیمانی پیش از ظهر امروز در رزمایش 50 هزار نفری بسیجیان در محل مصلای امام علی (ع) شهر کرمان اظهار داشت: زمانی که امام خمینی (ره) در وصیتنامه خود می‌فرماید، "جان من فدای ملتم"، جان من به عنوان یک سرباز کوچک چه ارزشی دارد.
اهم اظهارات وی به شرح زیر است:

* اگر میلیون‌ها نفر در راه آرمان‌هایی مانند مذهب، دین، ‌پیامبر و راه امام حسین (ع) که هر کدام به تنهایی افتخار شهادت دارد،‌ شهید شوند، ‌ارزشمند است.

* این تهدید نیست، کمک به شوقی است، برای فرزند دورافتاده از مادر، هزاران نفر در شوق شهادت اشک می‌ریزند.

*خداوندا شهادت در راه خودت را به دست دشمنان دینت نصیب من بگردان. 

همچنین دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا گفت: دشمن را باید با هجوم به عقب راند و استراتژی کشور باید در مقابل اقدامات دشمنان علیه کشور استراتژی هجومی باشد.
 

سردار سرلشگر سیدیحیی صفوی ظهر امروز در کنگره بزرگداشت سرداران و 772 شهید شهرستان لنجان اظهار داشت: عزت و امنیت جمهوری اسلامی ایران در سایه خون، جهاد و دلاور‌‌‌مردی شهدا حاصل شده است و تمام مردم موقعیت و زندگی خود را مدیون خون شهدا هستند.

 

  اهم اظهارات وی به شرح زیر است:
*اگر شهیدان نبودند علاوه بر جدا شدن قسمتی از خاک کشور، اقتصاد نفتی ایران نیز فلج شده بود و ایران وضعیتی شبیه به کشور افغانستان پیدا می‌کرد. 
* مردم در مکتب اسلام و علمای بزرگوار بیدار می‌شوند و به سوی خدا، معاد و آخرت ایمان می‌آورند.
*مسلمانان مصر، تونس و یمن به یک آگاهی دست یافته‌اند که دیگر ناسیونالیسم عربی نجات‌بخش آنان از دست حاکمان مستبد، فاسد و دل‌بسته به بیگانگان نیست بلکه با الگو‌گیری از انقلاب اسلامی ایران تنها راه نجات را اسلام و قرآن می‌دانند.
* تمسک به اسلام و قرآن راه استقلال و آزادی ملت‌هاست و این درسی است که آنها از انقلاب اسلامی ایران گرفته‌اند. 
* برای دستیابی به استقلال و آزادی باید بهای آن را بپردازیم. جنگ و شهدا بهایی برای دستیابی به استقلال بود و 583 هزار شهید و جانباز آزاده نیز بهای بزرگ ملت ایران بوده است.
*رمز پیروزی مردم لبنان در جنگ 33 روزه شهادت طلبی بوده است و جهاد اسلامی مقاومت فلسطین به این نتیجه دست یافته‌اند که راه آزادی فلسطین و بازگشت 5 میلیون آواره تنها از راه جهاد، شهادت و مبارزه زیر پرچم اسلام و قرآن محقق می‌شود. 
* امواج بیداری اسلامی که از بحرین، یمن و شمال آفریقا آغاز شده است را امام، شهدا و رهبر معظم انقلاب به مردم فلسطین بشارت داده‌اند.
* پس از گذشت 23 سال از جنگ تحمیلی، دشمنان با طراحی جنگ نرم ماهواره‌ها، رسانه‌ها و توسعه مواد مخدر در ایران و مسائل اخلاقی به دنبال تغییر باور‌ها، ارزش‌ها، رفتار‌ها و تغییر سبک زندگی، نحوه پوشش و فکر جوانان هستند.
* دشمنان ایران به دنبال فرهنگ تساهل، تسامح و بی‌بندوباری جوانان ایرانی هستند. آنچه دشمنان ایران را در مقابل جنگ نرم به پیروزی می‌رساند فرهنگ اسلام ناب محمدی است.
*فرهنگ بسیجی، انس با قرآن، حضور در مساجد و نماز جمعه، انس با روحانیت و عبادت از اهداف دشمن برای تخریب جمهوری اسلامی ایران در جنگ نرم جلوگیری می‌کند.
*افرادی که خواستار دنیا هستند باید دین‌دار باشند چون دین دنیا افراد را می‌سازد.
* دشمنان فرا‌منطقه‌ای به دنبال تشدید فشار‌های اقتصادی، سیاسی و تحریم‌های علیه ملت ایران هستند اما ملت مبارز ایران در راه حق مقاومت می‌کند.
* مسئولان سیاسی، دولت‌مردان و نمایندگان مجلس در مقابل فشار‌های اقتصادی دشمنان ایستادگی کنند. مسئولان نباید فقط به شعار و حرف زدن اکتفا کنند و آنها باید در مقابل تهدید دشمن تهدید عملی انجام بدهند.
*دشمن را باید با هجوم به عقب راند و استراتژی کشور باید در مقابل اقدامات دشمنان علیه کشور، استراتژی هجومی باشد.
*دشمنان ایران همانند سگ‌های هاری هستند که باید با چوب بر سر آنان زد.اگر دشمنان به سمت توطئه نظامی بروند ملت مبارز ایران در این ماه محرم به آنها پاسخ می‌دهند. 
* ملتی که عشق حسین در دلش می‌جوشد هیچ‌گاه در مقابل حملات دشمنان تسلیم نمی‌شود.فرزندان ملت ایران همان فرزندان دفاع مقدس هستند و رهبر معظم انقلاب مانند امام خمینی (ره) در میدان جهاد علیه دشمنان حضور پیدا می‌کند.
* روحیه شهادت‌طلبی جوانان امروز ایران مانند سال‌های دفاع مقدس است و ملتی که جهاد را همانند نماز واجب می‌داند، شکست‌ناپذیر است. 
 

کد خبر 186434

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 10 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 2
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • علی IR ۱۷:۱۹ - ۱۳۹۰/۰۹/۰۳
  45 15
  ملتی که شهادت دارد اسارت ندارد
 • جوان جونقانی IR ۱۶:۳۶ - ۱۳۹۰/۰۹/۰۵
  32 7
  سردار سلیمانی ذخیره انقلای متصل به قیام بقیه الله است. براش دعا کنید.