گوگل اینترنت ماهواره‌ای را به گوشی‌های اندرویدی می‌رساند

زومیت نوشت: گوگل با همکاری AST SpaceMobile برنامه‌هایی برای ارائه‌ی اینترنت ماهواره‌ای در گوشی‌های اندرویدی دارد.

قابلیت اتصال ماهواره‌ای برای اندروید با یک‌سری چالش‌ها مواجه شده است، اما اکنون گوگل با سرمایه‌گذاری در AST SpaceMobile قصد دارد موانع را بردارد.

اندروید ۱۴ پشتیبانی از اتصال ماهواره‌ای را در سطح سیستم‌عامل معرفی کرد، اما این قابلیت تاکنون در دسترس قرار نگرفته است. کوالکام تلاش زیادی برای اتصال ماهواره‌ای گوشی‌های اندرویدی انجام داد، اما در نهایت به دلیل اینکه هیچ‌کس از آن استفاده نمی‌کرد، پروژه را لغو کرد.

تنها تی‌موبایل و استارلینک تاکنون اتصال ماهواره‌ای را به‌صورت آزمایشی ارائه کرده‌اند که روی اندروید هم کار می‌کند. اکنون، به نظر می‌رسد که گوگل و دیگران در حال تلاش برای ورود جدی به این حوزه هستند.

AST SpaceMobile مشغول توسعه‌ی یک شبکه‌ی مبتنی بر ماهواره برای گوشی‌های هوشمند است که فراتر از زیرساخت‌های زمینی موجود کار می‌کند. این شرکت در یک بیانیه‌ی مطبوعاتی اعلام کرد که سرمایه‌گذاری جدیدی از گوگل و AT&T و Vodafone دریافت کرده است.

شبکه‌ی AST SpaceMobile با استفاده از ماهواره‌های BlueWalker 3 قبلاً توانسته است تماس‌های 2G ،4G و 5G و اتصال اینترنتی با سرعت حداکثر ۱۴ مگابیت‌درثانیه انجام دهد. این شرکت برنامه دارد سرعت‌های سریع‌تر (تا ۱۲۰ مگابیت‌درثانیه) را ارائه دهد.

در بیانیه گفته شده که AST SpaceMobile و گوگل در برنامه‌های توسعه‌ی محصول، آزمایش و پیاده‌سازی با یکدیگر همکاری خواهند کرد تا در زمان مناسب اتصال ماهواره‌ای را برای اندروید ارائه دهند.

در بیانیه‌ برای هیچ یک از برنامه‌ها زمان خاصی مشخص نشده است.

۵۸۵۸

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1864811

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 6 =