عضو هیات عالی حل اختلاف و تنظیم روابط قوای سه‌گانه گفت: گزارش نسبتا کاملی از اقدامات انجام شده در این هیات به زودی برای انتشار به رسانه‌ها ارایه می‌شود.

 به گزارش خبرآنلاین، هیات عالی حل اختلاف و تنظیم روابط قوای سه‌گانه، مجموعه ای است که به دنبال اختلافات دو قوه و تشکیل کمیته ای 15 نفره ای به ریاست آیت الله جنتی دبیر شورای نگهبان به رهبر انقلاب پیشنهاد شد.
3 مرداد ماه جاری رهبرانقلاب در حکمی آقایان: حجت‌الاسلام سیدمحمد حسن ابوترابی، سیدمرتضی نبوی، عباسعلی کدخدایی و سیدصمد موسوی خوشدل به عنوان اعضای آن هیات عالی برای یک دوره‌ پنج‌ساله منصوب کردند. هیاتی که ریاست ان بر عهده آیت الله هاشمی شاهرودی رئیس قوه قضائیه قرار گرفت.
هیاتی که هم رئیس مجلس، از تشکیلش استقبال کرد و قول همکاری با آن را داد و هم رئیس​جمهور از ابتکار تشکیلش، تشکر کرد.
به دنبال تشکیل این هیات عالی بود که مباحثی پیرامون جایگاه حقوقی آن به میان آمد که ابوترابی در گفت وگویی تاکید کرد که«هیات عالی حل اختلاف قوا، یک نهاد مستقل برای یک وظیفه معین و مشخص بسیار مهم و کلیدی تأسیس شده است و هیچ تصادمی بین وظیفه روشن این نهاد با وظایفی که سایر نهادها مانند مجمع تشخیص بر عهده دارند، وجود ندارد.»
ابوترابی که تنها چهره ای است که از این هیات با رسانه ها گفت وگو کرده در جدید ترین اظهار نظر خود ازارائه« گزارش نسبتا کاملی» از اقدامات انجام شده به افکار عمومی خبر داده و زمان ان را هم« به زودی» دانسته است.
گزارشی که به گفته ابوترابی در سه بخش تنظیم شده و« مسائلی که احتیاج به توضیح داشته، اقداماتی که در طول این مدت در هیات انجام شده و نیز وظایف پیش رو شرح داده شده است.»
در خبر ایسنا ازقول این عضو هیات عالی حل اختلاف و تنظیم روابط قوای سه‌گانه تصریح شده که« در این گزارش به مواردی از اختلافات دولت و مجلس نیز اشاره شده است.»
چندی قبل به دنبال اختلافات دولت و قوه قضائیه ،رئیس جمهور خواستار بررسی پرونده معاون اجرایی رئیس جمهور توسط آیت الله هاشمی شاهرودی شد.
 

 

کد خبر 186490

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 11 =