آملی لاریجانی: مشکلات زیادی در کشور داریم/ وضع اقتصادی مردم خوب نیست

ایسنا نوشت: رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه ما در کشور مشکلات زیادی از جمله معیشتی داریم و وضع اقتصادی مردم خوب نیست و گلایه‌مند هستند، تصریح کرد: این مشکلات نباید باعث شود که مردم کشور را در مقام ارزیابی با دیگر کشورها قرار دهند.

صادق آملی لاریجانی پنجشنبه شب ( ۵ بهمن) در گرامیداشت چهل و دومین سالگرد ۴۱ شهید حماسه ششم بهمن سال۱۳۶۰ آمل، گفت: مردم قهرمان آمل با حضور با بصیرت وآگاهانه خود درصحنه حفظ و حراست از ارزشهای انقلاب، خیال واهی کسانی که برای تصرف این شهر نقشه داشتند را درهم شکستند.

سعید محمد: در مبارزه با فساد پا روی دُم خیلی‌ها گذاشتم /۱۰۰ درصد قالیباف در ماجرای حضورم در وزارت راه دخالت کرد /محکم ایستادم، حذفم کردند

وی با تاکید براینکه بزرگی حوادثی که رخ می‌دهد، به لحاظ جمع و گستردگی آن نیست و نمونه قیام بزرگ عاشورا، شهادت امام حسین(ع) و یارانش درکربلا که درقاعده عدد و شمارش درمقابله با جبهه کفار نبود، افزود: ازهمین رو حماسه ششم بهمن سال ۱۳۶۰مردم آمل از نمونه‌های این رویدادها و عبرت‌های تاریخی است که مردم با تصمیم سریع و با بصیرت به صحنه آمدند و الگوی مقاومت و ایستادگی شدند.

رییس مجمع تشخصیص مصلحت نظام با اشاره به اینکه همانند حماسه ششم بهمن سال ۶۰ آمل، جمهوری اسلامی ایران در چهل وپنج سال گذشته از پیروزی انقلاب تاکنون با حوادث زیادی مواجه بوده است، تصریح کرد: نمونه های این حوادث، فتنه شوم سال ۱۴۰۱ و فتنه سال ۱۳۸۸ بوده که بازهم با حضور با بصیرت و آگاهانه مردم بساط آنها جمع شد.

وی به شکل گیری جبهه مقاومت و ایستادگی کشورهای همسایه درمقابل زورگویی های دشمنان اشاره کرد و گفت: درحوزه مقاومت در دنیای امروز کسی به ذهنش هم خطور نمی کرد که حوثی های یمن باعث تشکیل محور مقاومت در کشورشان در حمایت از مردم فلسطین شوند و درمقابل آمریکا ایستادگی کنند.

وی اضافه کرد: امروز اگر روح ایمان وشهادت و مقاومت را درلبنان، سوریه، فلسطین، عراق و یمن شاهد هستیم، الگوی آنها ایران اسلامی است.

عضو مجلس خبرگان رهبری، دربخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه ما در کشور مشکلات زیادی از جمله معیشتی داریم و وضع اقتصادی مردم خوب نیست و گلایه‌مند هستند، تصریح کرد: این مشکلات نباید باعث شود که مردم کشور را در مقام ارزیابی با دیگر کشورها قرار دهند.

آملی لاریجانی، با اشاره به اینکه وزن این نظام با ظرفیت‌هایی که دارد، هنوز به صورت کامل مشخص نیست، گفت: بسیاری از اقتضائات نظام هم هنوز مشخص نشده ومسئولان باید تدبیر چاره مشکل کنند و انتظار می‌رود در شرایط حساس کنونی، مسئولان درعمل دست به دست هم دهند تا ریشه مشکلات برچیده و رفع شود و اجازه ندهیم تا مشکلی درکشور به نقطه امیدی برای دشمن تبدیل شود.

وی اضافه کرد: نباید برجستگی‌های نظام جمهوری اسلامی را کوچک کنند که این زمینه شکست از درون خواهد شد.

رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام همچنین با تاکید براینکه باید از خانواده های معظم شهدا قدرشناسی وحق شناسی کرد و گفت: شهدا و خانواده‌های معظم آنها چراغ های راه این کشور هستند.

وی افزود: شهدا برای جامعه ما فرهنگ می‌آورند و باعث احیای ارزش‌های نظام، اسلام و انقلاب هستند.

رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه انتخابات برای جمهوری اسلامی ایران درابعاد داخلی و بین المللی دارای اهمیت واعتبار است، تصریح کرد: انتخابات و حضور در آن مهم است و باید به دشمن نشان دهیم پای انقلاب و نظام همچنان ایستاده ایم.

لاریجانی تصریح کرد: امروز همه ما باید ایستادگی را درمنظر انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری نشان دهیم.

وی با بیان اینکه دشمنان با بسیج همه امکانات خود اگر کوچکترین ضعف را از کشور ببیند، ضربه خواهد زد، گفت: ما نباید اجازه دهیم ضعفی رخ دهد. باید با عظمت و شکوه حداکثری در پای صندوق‌های رای حاضر شویم.

رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به اینکه در سفر قبلی و سفر این دوره در شهرهای مازندران همه مردم از مشکلات واردات بی رویه و فروش نرفتن برنج و وضعیت بازار بد مرکبات بسیار گلایه‌مند بودند، اظهار کرد: هرچند تلاش‌هایی شده، اما کافی و پایدار نبود؛ باید این مشکلات با تصمیم گیری‌های اصولی و ریشه‌ای برطرف شود.

۲۱۹۲۱۹

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1865280

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 8 =