لیزرهای کوچک مردم، تهدید بزرگ برای نیروی هوایی آمریکا!

نیروی هوایی ایالات متحده آمریکا برای چندمین بار از مردم خواست که با لیزرهای کوچک خود، هواپیماهای نظامی را هدف نگیرند. این یک تهدید جدی برای ایمنی پرواز است و لیزر انداختن بر روی هواپیما در حال پرواز یک جرم فدرال است که مجازات آن 250 هزار دلار جریمه و تا پنج سال حبس است.

تینا مزدکی_ یکی از پایگاه‌های جنگنده نیروی هوایی آمریکا «fighter wing» مستقر در بریتانیا، برای چندمین بار از مردم خواست که با لیزرهای خود هواپیماها را هدف نگیرند. به گفته این پایگاه نظامی، در حوادث اخیر دیده شده که مردم با نشانگرهای لیزری خود هواپیماهای جنگنده را در طول عملیاتشان مورد هدف قرار دادند و این باعث نگرانی آن‌ها شده است.

بنابراین آن‌ها در یک توصیه رسانه‌ای از مردم خواستند که دیگر این کار را انجام ندهند. این فعالیت خطرناک که به «lasing» معروف است، تهدیدی جدی برای ایمنی پرواز است. این اقدامات نه تنها جان خلبانان و خدمه را به خطر می اندازد، بلکه خطری برای شهرها، روستاها و خانه‌های زیر کریدور نزدیک به پایگاه نظامی RAF Lakenheath ایجاد می‌کند. fighter wing گفت:« این اقدام دارای تبعات قانونی است و لیزر سطح به هوا همیشه یک خطر برای دید کوتاه مدت و سلامت نوری بلند مدت خدمه هواپیما است و بر عملکرد ایمن هواپیما در ارتفاع پایین‌تر نیز تاثیر می‌گذارد.»

پایگاه RAF Lakenheath که در 70 مایلی شمال شرقی لندن واقع شده است، بزرگترین پایگاه نیروی هوایی ایالات متحده در انگلستان با بیش از 4700 پرسنل نظامی است. همچنین تنها پایگاه زیر نظر نیروی هوایی ایالات متحده در اروپا است که جت‌های جنگنده اف-35A و اف-15E را به کار می‌گیرد.

لیزرهای کوچک مردم، تهدید بزرگ برای نیروی هوایی آمریکا!

این اولین بار نیست که ارتش ایالات متحده از مردم خواسته است که لیزر را به سمت هواپیماهای در حال پرواز نشانه نگیرند. به عنوان مثال، در سال 2022، Special Operations Wingپنجاه و هشت پایگاه نیروی هوایی کیرتلاند در نیومکزیکو گفت که انجام این کار می‌تواند برای خدمه هواپیما و افرادی که روی زمین هستند فاجعه‌بار باشد و در بیانیه‌ای گفت:«بر خلاف تصور کاربران لیزرهای جمع و جور که همه در دسترس دارند به طور قابل توجهی برای هواپیماها و خلبانان و خدمه‌های آن‌ها خطرناک است.»

اف‌بی‌آی نیز اعلام کرده است که لیزر انداختن بر روی هواپیما در حال پرواز یک جرم فدرال است که مجازات آن 250 هزار دلار جریمه و تا پنج سال حبس است. مشخص نیست که حوادث اخیر در پایگاه نظامی RAF Lakenheath چه بوده است، اما در سال 2016 در یک پایگاه هوایی یک حادثه رخ داد که در آن خدمه هواپیمای اف-15E Strike Eagle با لیزر منحرف شدند.

سخنگوی Fighter Wing چهل و هشت گفت که استفاده غیرمسئولانه یا هدفمند از لیزر می‌تواند جان خدمه هواپیما، مسافران و حتی افراد روی زمین را در صورت سقوط هواپیما تهدید کند. علاوه بر عموم مردم، لیزرهای که ارتش دیگر کشورها به وسیله آن هواپیماهای ارتش ایالات متحده را هدف می‌گیرند، همواره مشکلی بزرگ برای ارتش این کشور بوده است.

منبع: businessinsider

227323

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1865309

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 6 =