اجرای ۱۵ پروژه بازآفرینی شهری در بافت فرسوده شهرکرد

شهردار شهرکرد گفت: در راستای اجرای آیین نامه پروژه‌های بازآفرینی شهرکرد در فاز اول ۱۵ پروژه با ۸۰۰ میلیارد تومان اعتبار مصوب و اجرا می‌شود.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان چهارمحال وبختیاری، محمدحسین واحدیان در گفت وگوی برنامه رادیویی اظهارداشت: در حال حاضر در هسته مرکزی شهر ۷۰ هکتار بافت فرسوده و ۴۳۰ هکتار هم ناحیه غرب شهرکرد می‌باشد که الحاق شده است.

وی افزود: بافت‌های فرسوده ما بعضا به بافت تاریخی گره‌ خورده‌اند و یکی از رسالت‌های دستگاه‌های متولی و شهرداری احیای این بافت‌ها است که در این راستا شهرداری شهرکرد اقداماتی را انجام داده است.

شهردار شهرکرد بیان کرد: مسیر فرهنگی ـ تاریخی و گردشگری در بافت قدیم شهرکرد به طول ۴ کیلومتر در حال تکمیل است که از سال گذشته تاکنون حدود ۲۰ میلیارد تومان در این مسیر هزینه شده است.

واحدیان با بیان اینکه خیابان ملت نیز یکی از مسیرهای پر تردد شهر است، خاطرنشان کرد: طرح خیابان ملت نیز توسط مشاور در حال تدوین است که این محور به یک مسیر پیاده‌روی و یک پاقوق فرهنگی تبدیل شد که در تلاش هستیم تا پایان امسال طرح مطالعاتی انجام و در سال آینده طرح عملیاتی آن اجرا شود.

وی گفت: در راستای اجرای پروژه‌های بازآفرینی در بافت فرسوده حدود ۳۲ پروژه با ۲ هزار میلیارد تومان اعتبار به ستاد بازآفرینی کشور پیشنهاد شد که در فاز اول با ۱۵ پروژه با اعتباری بالغ‌بر ۸۰۰ میلیارد تومان مصوب شده است.

46

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1865665

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 8 =