قالیباف: هیچ موقع از مسیر سیاست به سیاست نیامده‌ام و علقه ای به گروه های سیاسی نداشته ام /اشکال هست ولی باید بایستیم و پیگیری کنیم

ایسنا نوشت: قالیباف در جمع اصولگرایان گفت: امروز نوع نگاه ها و تهدیدات فرق کرده است. صحبت از  جنگ نرم است. پس اینجا مشارکت در انتخابات مهم می شود. 

محمدباقر قالیباف در نشست جامعۀ اسلامی مهندسین اظهار کرد: چه در سیاست خارجی چه در سیاست داخلی، جوهره انقلاب ما متکی به مردم است. اساس انقلاب اسلامی و پیروزی آن در گروی مردم است و ما به هر دلیلی و به هر بهانه ای و به هر مصلحتی حق نداریم مردم را از گردونه کارها خارج کنیم، چه کارها اقتصادی باشد چه سیاسی باشد یا نظامی، حتی در کارهای نظامی که بسته ترین کارهاست نباید مردم را از میدان دور کنیم.

قالیباف گفت: الان مخصوصا در مورد انتخابات، در حوزه خارجی نگاه کنیم میزان مشارکت مردم معنی‌دار است، به نظر من هر کسی به هر بهانه ای بخواهد بهانه گیری کند، تسویه حساب کند یا بخواهد هر حرفی بزند و قهر کند، خواسته و ناخواسته آب به آسیاب دشمن می ریزد، ما نمی‌گوییم اشکالاتی نیست، بله اشکال هست ولی باید بایستیم و بعد از ۴۵ سال با هم حرف بزنیم، گفت‌وگو کنیم، پیگیری کنیم و مشکلات را حل و فصل کنیم.

وی ادامه داد: نکته دوم در حوزه سیاست داخلی، الان مثل گذشته نیست که فکر کنیم دشمن دارد طراحی می کند که بخشی از کشور ما را تجزیه کند. دیگر از آن خبرها نیست، به نوع دیگری است. امروز هر یک از هموطن ما از جهت ذهنی از ما جدا شود و به جهت ذهنی به دشمن بپردازد و وصل شود به معنای یک هشتادویک میلیونیم یک نفر جدا شده است. یک میلیون نفر از جهت ذهنی از ما جدا شوند، به اندازه یک میلیون ما را تجزیه کرده‌اند و اینجا مانده‌اند و موثرتر هم کار را انجام می دهند. این را باید فهمید.

رئیس مجلس تاکید کرد: امروز نوع نگاه ها و تهدیدات فرق کرده است. صحبت از جنگ نرم است. پس اینجا مشارکت در انتخابات مهم می شود.

قالیباف گفت: من هیچ موقع از مسیر سیاست به سیاست نیامده‌ام و علقه ای به گروه های سیاسی نداشته ام، من از مسیر مدیریتی به حوزۀ سیاست آمده‌ام و از این منظر به سیاست نگاه می‌کنم و فکر می‌کنم اگر به سیاست با نگاه توسعه و پیشرفت و حل مشکلات نگاه کنیم می‌توانیم یک قدم جدی برداریم، امروز کشور به این نیازمند است. همیشه حرف من این است که با هر سلیقه و گرایشی که هستیم، کارآمدی در اداره جامعه مهم است اگر جامعه را به درستی اداره کردیم کارمان درست است و اگر به درستی جامعه را اداره نکردیم کارمان غلط است، پس بر سیاست ما باید چنین منطقی حاکم باشد.

وی با اشاره به بررسی های مجلس در لایحه برنامه هفتم تصریح کرد: برنامه هفتم کم‌اشکال‌ترین و اجرایی‌ترین برنامه است و مجلس دوازدهم باید این برنامه را پیگیری کند.

۲۷۲۷

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1866448

برچسب‌ها