نمایندگان فعلی و شاخص ادوار رد صلاحیت شده در لیست جدید تایید صلاحیت شدگان هستند؟

تسنیم نوشت: بررسی اعتراض نمایندگان فعلی و ادوار مجلس در شورای نگهبان آغاز شده و انتظار می‌رود تا پایان هفته جاری بررسی اعتراض آنها نهایی شود.

هادی طحان‌نظیف سخنگوی شورای نگهبان شب گذشته از تأیید صلاحیت بیش از ۵۵۰ داوطلب دیگر انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی توسط شورای نگهبان خبر داد و تائید کرد که با فهرست جدیدی که از سوی شورای نگهبان به وزارت کشور ارسال‌شده است تعداد داوطلبان انتخابات آتی مجلس شورای اسلامی بیش از ۱۳ هزار و ۲۰۰ کاندیدا شده است.

بر همین اساس، برخی گمانه‌زنی‌ها درباره تائید صلاحیت ۲۶ نماینده فعلی مجلس و همچنین نماینده‌های شاخص ادوار مجلس مطرح شد که پیگیری‌ها از چند منبع مطلع نشان می‌دهد در فهرست جدید شورای نگهبان که به طور دقیق ۵۵۶ نفر است، اسامی ۲۶ نماینده فعلی یا نمایندگان شاخص ادوار مجلس که رد صلاحیت شده‌ بودند، در آن به چشم نمی‌خورد.

بنا بر این گزارش، بررسی اعتراض نمایندگان فعلی و ادوار مجلس در شورای نگهبان آغاز شده و انتظار می‌رود تا پایان هفته جاری بررسی اعتراض آنها نهایی شود.

به گزارش تسنیم، انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی جمعه ۹ اسفندماه برگزار خواهد شد و در حال حاضر (دوشنبه ۹ بهمن ماه) بیش از ۱۳ هزار و ۲۰۰ نامزد برای ۲۹۰ کرسی مجلس تائید صلاحیت شده‌اند که نشان می‌دهد تا به امروز برای هر کرسی مجلس، مردم باید از بین ۴۵ داوطلب یک نفر را انتخاب کنند.

۲۷۲۱۸

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1866587

برچسب‌ها