هشدار رئیسی به دشمنان: توانایی ندارید علیه ما کاری انجام دهید/ اگر کشوری قلدری کند، جواب او را خواهیم داد

رئیس دولت سیزدهم گفت: امروز دشمن نمی‌خواهد اجازه دهد ما رشد اقتصادی داشته باشیم اما ما تصمیم گرفته‌ایم هم رشد تولید و هم رشد اقتصادی داشته باشیم.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، سیدابراهیم رئیسی، رئیس دولت سیزدهم صبح جمعه در روز دوم سفر استانی دولت مردمی به استان هرمزگان با حضور در منطقه یکم دریایی صاحب الزمان در بندرعباس، از نمایشگاه راهیان پیشرفت نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بازدید کرد.

براساس گزارش ایسنا، رئیس دولت سیزدهم در این نمایشگاه از آخرین دستاوردها و توانمندی‌های فنآورانه و دانش‌بنیان نیروی دریای سپاه از جمله شناورهای تندرو و موشک‌انداز نسل جدید نیروی دریایی سپاه، موشک‌های دریایی با بردهای بیش از ۷۵۰ کیلومتر، پهپادهای دریایی برد بلند موشک‌انداز، بمب‌افکن، شناسایی و انهدامی، سامانه‌های راداری و جنگ الکترونیک و زیر سطحی‌های هوشمند و مدیریت‌پذیر از راه دور بازدید کرد.

رئیسی همچنین از شناور پیشرفته و کاملا ایرانی شهید سلیمانی و شناور شهید ابومهدی المهندس که به تازگی به نیروی دریایی سپاه الحاق شد، نیز بازدید کرد.

رئیس دولت سیزدهم در جریان بازدید از نمایشگاه راهیان پیشرفت نیروی دریایی سپاه پاسداران در سخنان کوتاهی با بیان اینکه پیام این نمایشگاه برای مردم عزیز ما، ما می‌توانیم و برای دشمن این است که شما هرگز نخواهید توانست، تصریح کرد: آنچه ما در این سال‌ها از دشمن دیدیم این است که هر کاری علیه کشور ما از دست آن‌ها بربیاید، انجام می‌دهند.

رئیسی افزود: امروز دشمن توانایی ندارد علیه ما کاری انجام دهد، چون می‌داند که نیروهای ما، قدرتمند و توانمند هستند. امروز توانایی نظامی، علمی و فنآوری برای کشور ایجاد شده است.

رئیس دولت سیزدهم ادامه داد: دنبال آنیم تا آنچه رهبر معظم انقلاب درباره رشد تولید فرمودند، تحقق یابد؛ کشاورز مینابی بداند در زمین کشاورزی که تلاش می‌کنید محصول خود را افزایش دهید و آن را صادر کنید، در راستای رونق اقتصادی کشور است. امروز دشمن نمی‌خواهد اجازه دهد ما رشد اقتصادی داشته باشیم اما ما تصمیم گرفته‌ایم هم رشد تولید و هم رشد اقتصادی داشته باشیم.

رییس جمهور در دور دوم سفر استانی هرمزگان در جمع مردم میناب تاکید کرد: بارها گفته‌ایم که آغاز کننده هیچ جنگی نخواهیم بود؛ اما اگر کشوری یا نیروی ظالمی بخواهد قلدری کند، جمهوری اسلامی ایران جواب او را محکم و مقتدارانه خواهد داد.

رئیسی در اجتماع بزرگ مردم شهرستان میناب در شرق استان هرمزگان گفت: قدرت نظامی جمهوری اسلامی ایران در منطقه تهدیدی برای هیچ کشوری نیست، بلکه قدرت ما امنیت‌ساز است و کشورهای منطقه می‌توانند به این قدرت اتکا کنند، ابزار نظامی بخشی از توان نظامی ماست و اساس قدرت این نظام نیروی برتر ایمان است.

وی یادآور شد: در گذشته هرگاه می‌خواستند با ایران اسلامی سخن بگویند، مانند دیگر کشورها با زبان تهدید صحبت می‌کردند و می‌گفتند گزینه نظامی روی میز است، اکنون دیگر این حرف‌ها شنیده نمی‌شود، حتی می‌گویند قصد هیچ درگیری با جمهوری اسلامی ایران را نداریم.

رییس جمهور ادامه داد: این قدرت مردم متدین همیشه در صحنه و قدرت نیروهای حماسه ساز و نیروهای مسلح کشور است؛ اگر کشوری بخواهد قلدری بکند جمهوری اسلامی جواب محکم و پشیمان کننده ای خواهد داد.

وی بیان کرد که امروز توان دفاعی ایران سبب شده تا کشور قدرت بازدارندگی داشته باشد. امروز صبح از نمایشگاه نوآوری‌های نیروی دریایی سپاه دیدن کردم؛ بسیاری از این نوآوری‌ها، کارهای ارزشمندی بود که هرگز دشمن باور نمی‌کند، این نوآوری ها به دست توانمند نیروهای زبده و کارشناسان ما انجام شده است..

رئیسی اظهار کرد: این کارها علم پایه و فناوری پایه و با هدف بالا بردن بنیه دفاعی کشور و ایجاد امنیت در هوا و دریا و زمین انجام شده است

رییس جمهور تاکید کرد که قدرت نظامی جمهوری اسلامی در منطقه تهدیدی برای هیچ کشوری نبوده و نیست؛ بلکه این قدرت نظامی ما در منطقه امنیت ساز است و کشور های منطقه می‌توانند به این قدرت اتکا و به توان جمهوری اسلامی ایران در منطقه اعتماد کنند.

وی ادامه داد: ابزار نظامی بخشی از توان نظامی ایران است؛ آنچه که این قدرت را شکل می‌دهد، قدرت ایمان و ایستادگی در برابر دشمن است، همان نسخه ای که امروز در غزه شاهد هستیم مگر غزه نیروی هوایی و دریایی و تجهیزات کافی در نیروی زمینی دارد، نیروی مقاومت آنچه دارد قدرت ایمان است.

رییس جمهور در ادامه به مسایل و مزیت های استان هرمزگان اشاره کرد و گفت که چهره بسیاری از شهرهای هرمزگان به برکت انقلاب اسلامی و تلاش پیشینیان و کمک مردم تغییر کرده و کارهای زیادی انجام شده است اما به دلیل برخی مشکلات همچنان نیاز به کار جهادی و تحول داریم.

رئیسی افزود: آنچه مورد انتظار رهبر انقلاب و مردم انقلابی است آن است که همه نیروها و دست اندرکاران کوشش کنند تا مشکلات از پیش پای مردم برداشته شود.

وی تاکید کرد: یقین داریم برکات و عنایت الهی هم وقتی مردم با اخلاص حرکت کنند، شامل حال آنها خواهد شد.

رییس جمهور یادآور شد: دنبال آنیم تا آنچه رهبر معظم انقلاب درباره رشد تولید فرمودند، تحقق یابد؛ کشاورز مینابی بداند در زمین کشاورزی اش تلاش کند محصول خود را افزایش دهد تا بتوانیم آن را صادر کنیم، همین کار این کشاورز در راستای رونق تولید و جهش اقتصاد کشور است.

وی اظهار کرد: امروز دشمن نمی‌خواهد جمهوری اسلامی ایران رشد اقتصادی داشته باشد، اما ما تصمیم گرفته‌ایم هم رشد تولید و هم رشد اقتصادی داشته باشیم.

۲۱۹۲۱۱

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1868131

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =