۱۱ نفر
۱۳ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۷:۲۰
جنگنده میگ-۲۹ با طراحی کوسه!/ عکس

تصویری از یک فروند جنگنده میگ-۲۹ فالکروم اوکراینی که نوز آرت آن طرح کوسه نقاشی شده است در شبکه‌های مجازی منتشر شده است. این فالکروم اوکراینی توانایی حمل و شلیک موشک ضدرادار آمریکایی AGM-۸۸ هارم را نیز پیدا کرده است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، جنگنده میگ-۲۹ فالکروم اوکراینی که نوز آرت آن طرح کوسه نقاشی شده است، توانایی حمل و شلیک موشک ضدرادار آمریکایی AGM-۸۸ هارم را نیز پیدا کرده است.

جنگنده میگ-۲۹ جت جنگنده دوموتوره و دوسکانه فرامانورپذیر است که در دهه ۱۹۷۰ در شرکت میگ اتحاد شوروی به عنوان یک جنگنده برتری هوایی طراحی شد. نخستین پیش‌نمونه این هواپیما در سال ۱۹۷۷ به پرواز درآمد و از سال ۱۹۸۳ به ارتش شوروی پیوست. میگ-۲۹ از بهترین محصولات صادراتی برای شوروی در زمان خود و برای روسیه در حال حاضر بوده‌است این هواپیما همچنان توسط روسیه و بسیاری کشورهای دیگر استفاده می‌شود.

جنگنده میگ-۲۹ با طراحی کوسه!/ عکس

جت جنگنده دوموتوره و دوسکانه میگ-۲۹ شباهت زیادی به جنگنده بزرگ‌تر سوخو-۲۷ دارد که هم‌زمان با آن طراحی و تولید شد. این دو جنگنده به منظور رقابت با جنگنده‌های آمریکایی اف-۱۵ ایگل و اف-۱۶ فالکن ساخته شدند.

جنگنده میگ-۲۹ با طراحی کوسه!/ عکس

در طول سال ها، چندین نوع ارتقا یافته، میگ -۲۹ را در بازار بین المللی هواپیماهای جنگنده حفظ کرده و آن را به بخشی جدایی ناپذیر از نیروهای هوایی کشورهای جهان- به ویژه، نیروهای هوافضای روسیه، نیروی هوایی هند، و نیروهای دفاع هوایی و هوایی ازبکستان – و فصل مهمی در تاریخ جت های جنگنده مدرن تبدیل کرده‌اند.

جنگنده میگ-۲۹ با طراحی کوسه!/ عکس

۲۲۷۳۲۳

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1868258

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =