۰ نفر
۱۷ بهمن ۱۴۰۲ - ۰۶:۳۶
قطاری که با سرعت هواپیما حرکت می‌کند

قطار پیشرفته چین توانست رکورد سرعت پیشین که ۶۲۳ کیلومتر بر ساعت بود را بشکند تا رویای رسیدن به سرعت ۱۰۰۰ کیلومتر در ساعت از همیشه به واقعیت نزدیک‌تر شود.

به گزارش خبرآنلاین، یک پیمانکار هوافضای چینی ادعا می کند به دستاورد عظیمی در خصوص فناوری قطارمگ لو ابر رسانا دست یافته است. به این ترتیب این سیستم حمل ونقل پرسرعت احتمالا ارتقا می یابد.

شرکت CASIC با کمک «پرنده پرسرعت» نوآورانه خود رکورد سرعت جدیدی ثبت کرده که نشان دهنده نقطه عطفی مهم در توسعه حمل ونقل بسیار سریع است.

بر اساس گزارش مهر، رسانه رسمی دولتی چین درسال ۲۰۲۲ میلادی ادعا کرد مهندسان آن یک سیستم آزمایشی ابداع کرده اند که می تواند قطار را با سرعت هزار کیلومتر برساعت در یک لوله خلا به پیش براند. چنین سرعتی بسیار فراتر از چیزی است که قطارهای مگ لو کنونی ارائه می کنند.

البته CASIC باید سرعت دقیق به دست آمده طی آزمایش را اعلام کرد که تاکنون به دلیل محرمانه بودن افشا نشده ، هرچند پیمانکار اشاره می کند این دستاورد نشان دهنده یک پیشرفت قابل توجه است. این نقطه عطف هنگامی ثبت شد که قطار مگ لو هنگام حرکت در لوله ای با خلا کم توانست به طور با ثباتی معلق بماند و کل مسیر ۲ کیلومتری را حرکت کند.

بیانیه این شرکت حاکی از آن است که عملکرد این وسیله نقلیا از رکورد پیشین یک قطار ابر رسانی مگ لو(۶۲۳ کیلومتر برساعت) که در شرایط غیرخلا در اکتبر ۲۰۲۳ میلادی ثبت شده، بالاتر است.

۵۸۵۸

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1869621

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 14 =