افشاگری مشاور رهبر انقلاب از نقشه آمریکا و غرب برای خاورمیانه/ تشکیل «داعشِ خراسان» شکست خورد

رحیم‌صفوی با اشاره به تحولات اوکراین و روسیه گفت: آمریکایی‌ها با یک کودتای مخملی رئیس جمهوری را در اوکراین مستقر کردند تا این کشور را به ناتو وارد کرده و تهدید بزرگی برای روسیه شوند که روسیه هم با حمله به اوکراین جلوی این هدف را گرفت.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، سردار سیدیحیی رحیم‌صفوی در راهپیمایی باشکوه ۲۲ بهمن یزد اظهار کر: امروز خرسندم که در جمع پرصلابت مردم قهرمان یزد حضور داشته باشم.

آنگونه که تسنیم روایت کرده، وی خاطرنشان کرد: بنده وکیل هستم از طرف مقام معظم رهبری که سلام ایشان را به تک تک مردم این استان و تمامی شهرستان‌های آن برسانم.

رحیم‌صفوی بیان کرد: در ۲۲ بهمن سال ۹۰ در همین مکان با مردم یزد صحبت کردم و هم اکنون بعد از گذشته ۱۲ سال، یزد گسترش پیدا کرده و پیشرفت شهر یزد کاملا مشهود است.

وی با بیان اینکه حماسه پرافتخار حضور مردم یزد به همراه حماسه پرافتخار و میلیونی ملت ایران در راهپیمایی ۲۲ بهمن در روز نخست ماه شعبان نشان دهنده ظرفیت پایان ناپذیر حمایت مردمی از نظام جمهوری اسلامی ایران است، ادامه داد: این راهپیمایی مردم یزد در مقابل دیدگاه صدها خبرنگار داخلی و خارجی و زیرپوشش ماهواره‌ها، پیام روشنی را برای دوستان ایران و انقلاب اسلامی در سراسر جهان و البته برای دشمنان خواهد داشت.

مشاور عالی مقام معظم رهبری مردم یزد را مردمی سخت کوش و صبور دانست و گفت: این مردم تمامی تحلیل‌های سیاستمداران دنیا را کاملا از بین می‌برند که چگونه با وجود مشکلات مردم اینگونه در صحنه‌هستند و امیدواریم که مسئولان هم همینگونه در صحنه حضور داشته باشند و مشکلات مردم را رفع کنند.

رحیم‌صفوی با بیان اینکه در استان یزد انسجام، هوشمندی و پرکاری در میان مسئولان یزد وجود دارد گفت: ثروت اصلی یزد تدین، سختکوشی، خردمندی و هوش بالای مردم یزد است و مطمئن هستم که استان یزد در برنامه هفتم توسعه، به صورت بسیار رشد یابنده و بالنده پیشرفت خواهد کرد و از معضلات کنونی عبور خواهیم کرد.

وی ادامه داد: حضور آگاهانه، اتحاد و بیداری مردم و مسئولان استان یزد نشان دهنده عزم و اراده برای عبور از وضعیت فعلی و تغییر به وضعیت مطلوب است و خصوصا حضور مردم در سرنوشت سازترین برنامه چهارسال آینده یعنی انتخابات یازدهم اسفندماه بسیار مهم است.

مشاور عالی مقام معظم رهبری خاطرنشان کرد: حضور مردم یزد با این شکوه در راهپیمایی ۲۲ بهمن یک بار دیگر اقتدار و عظمت انقلاب و ایستادگی مردم یزد را در سراسر جهان به نمایش گذاشت و این پیام را به بدخواهان جهان می‌رساند که مردم ایران با حضور خود در تمام صحنه‌های سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و حتی فرهنگی و امنیتی مانع از تحقق اهداف دشمن خواهند شد.

رحیم‌صفوی گفت: حضور مردم در صحنه همیشه حرف اول و آخر را می‌زند و همانگونه که در هشت سال دفاع مقدس با عزم راسخ، سرنوشت تمامیمت ارضی، استقلال و آزادی ایران اسلامی را رقم زدید، پس از ۴۵ سال از پیروزی انقلاب اسلامی، هم اکنون هم همین مسیر و راهپیمایی، مسیر استقلال، پیشرفت و عبور از وضعیت فعلی را نشان می‌دهند.

وی با بیان اینکه امیدواریم که خداوند متعال عنایت خودش را بر مردم صبور یزد و ایران بیفزاید گفت: مردم همیشه در صحنه‌ حضور دارند و بهترین پاسخ‌ها را به دشمنان می‌دهند.

وی با طرح این سئوال که پس از ۴۵ سال از پیروزی انقلاب آیا دشمنان ایران قوی‌تر شده‌اند یا ملت و انقلاب ایران قدرتمندتر است گفت: ایالات متحده آمریکا پس از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی در سال ۱۹۹۱، تلاش کرد به تنها ابرقدرت جهان تبدیل شود و در واقع قدرت هژمونی جهانی و تکسازی قدرت در جهان را براساس یک نظریه پایان تاریخ با تسلط سیاسی، اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و ائتلاف با اروپایی‌ها را محقق کند و بر تمام کشورها تسلط پیدا کنند.

مشاور عالی مقام معظم رهبری با بیان اینکه آنها می‌خواستند قدرت‌های بزرگی مثل چین، روسیه و ایران را ضعیف نگه‌ دارند گفت: الان تقریبا تمام تحلیلگران جهان اعلام می‌کنند که هندسه نظم قدرت جهانی به سمت چندجانبه شدن قدرت در حال حرکت است و قدرت آسیایی یا اورآسیایی مرکب از چین، روسیه، هند و ایران در حال شکل گیری یک قدرت جدید و والاتر از قدرت آمریکا در حال حرکت هستند.

رحیم‌صفوی بیان کرد: همچنین قدرت جهان اسلام متشکل از ۵۷ کشور و قدرت مقاومت اسلامی به رهبری ایران هم از دیگر قدرتهایی هستند که امروز در برابر آمریکا ایستادگی کرده‌اند.

وی تصریح کرد: مسئولان ایالت متحده آمریکا رسما چند سال قبل اعلام کردند که می‌خواهند خاورمیانه بزرگ را تشکیل دهند و لشکرکشی به عراق و افغانستان با همین هدف صورت گرفت اما آیا بعد از بیست و چندسال کشتار عظیم آمریکا در افغانستان و عراق توانستند به اهداف خود دست پیدا کنند؟

مشاور عالی مقام معظم رهبری با بیان اینکه آمریکایی ها در این دو لشگرکشی دو دشمن ما در شرق و غرب را سرنگون کردند گفت: این به نفع ایران شد اما در عراق و افغانستان آمریکایی‌ها ظلم‌ها و ستم‌های بسیاری کردند.

رحیم‌صفوی با اشاره به تحولات اوکراین و روسیه گفت: آمریکایی‌ها با یک کودتای مخملی رئیس جمهوری را در اوکراین مستقر کردند تا این کشور را به ناتو وارد کرده و تهدید بزرگی برای روسیه شوند که روسیه هم با حمله به اوکراین جلوی این هدف را گرفت.

وی بیان کرد: در اوکراین هم آمریکایی‌ها و اروپایی‌ها نتوانستند با هزینه‌های بسیار بسیار گزافی که کردند نتیجه بگیرند و روسیه شهرهای روس زبان اوکراین را گرفت.

مشاور عالی مقام معظم رهبری خاطرنشان کرد: آمریکایی‌ها و رژیم صهیونیستی با حمایت مالی چند میلیارد دلاری برخی کشورهای عربی و برخی دولت‌های منطقه غرب آسیا از جمله ترکیه و اردن، برای مدیریت و عقیم سازی بیداری اسلامی از شمال آفریقا تا شرق آسیا، یک گروه شورشی را با شعار الله اکبر و اسلام به نام داعش روی کار آوردند که دولت سوریه و عراق را سرنگون کرده و بعد هم سراغ ایران بیاید.

رحیم‌صفوی با بیان این که چندین سال این گروه چندین هزار نفر از سوریه و عراق را کشت و شهرهای مختلف عراق و سوریه و حرم دو امام ما را منفجر کردند گفت: با این وجود فرزندان قهرمان شما، مدافعان حرم و حاج قاسم سلیمانی و قسمتی از مجاهدین افغانستانی و پاکستانی و حزب‌الله لبنان به کمک ارتش و مردم سوریه و عراق رفتند و محور مقاومت را به فرماندهی حاج قاسم شکل دادند و به این ترتیب داعش شکست خورد وگرنه حکومت عراق و سوریه شکست می‌خورد.

وی تصریح کرد: این ائتلاف داعشی از سوی آمریکا و اروپا حمایت‌های چند میلیارد دلاری می‌کردند ولی باز هم با وجود تمامی این هزینه‌ها دشمن نتوانست موفق شود و داعش شکست خورد.

مشاور عالی مقام معظم رهبری با بیان اینکه البته جریان مقاومت هم شهدای بسیاری تقدیم اسلام کرد گفت: دشمن به دنبال تشکیل داعش خراسان بود که آن هم شکست خورد و الان تنها باقی‌مانده‌های آن تلاش می‌کنند کارهایی انجام دهند که تحت اشراف امنیتی هستند.

رحیم صفوی به جنایت‌های رژیم صهیونیستی اشاره کرد و افزود: امروز وحشیانه ترین بمباران ها و جنایت‌ها را رژیم صهیونیستی در غزه انجام می‌دهد ولی مردم قهرمان غزه و فلسطین در برابر این رژیم که حمایت‌های تمام مستکبرین جهان را دارد ایستادگی کرده و پشتیبان حماس هستند.

وی در ارتباط با دلایل شکست آمریکایی‌ها و صهیونیست‌ها در ماجرای اخیر فلسطین و غزه گفت: مقاومت مردم و همراهی افکار عمومی جهان در حمایت از این مردم مظلوم به دلیل کشتار وحشیانه غیرنظامیان از جمله دلایل مهم شکست اسرائیل و آمریکا است.

رحیم‌صفوی تصریح کرد: قدرت ایمانی و تشکیل کشور فلسطین انگیزه گروه‌های مقاومت بود و حمایت همه جانبه جبهه مقاومت از جمله حزب الله، مقاومت عراق و سوریه از حماس و از همه مهمتر حضور یمنی‌ها در دفاع از مردم مظلوم فلسطین در شکست آمریکایی‌ها نقش بسیار مهمی داشته است.

وی گفت: به فضل الهی و حمایت شما مردم قدرشناس و صبور از انقلاب اسلامی، محور جببه مقاومت شکل گرفته و مردم لبنان، سوریه، عراق و یمن از مردم ایران درس گرفته‌اند و محصول انقلاب ایران جبهه مقاومت است.

مشاور عالی مقام معظم رهبری با بیان اینکه رهبری جبهه مقاومت را امام خامنه‌ای(مدظله العالی) عهده دار است گفت: ایران اسلامی باعث افول و ضعیف شدن و حتی شکست طرح‌های آمریکا و رژیم صهیونیستی شده‌اند.

رحیم‌صفوی با بیان اینکه دشمن در تمام توطئه‌های خود در طول سالهای گذشته شکست خورده‌اند گفت: مهمترین وصیت من به عنوان یک پاسدار این است که حضور حداکثری و رای دادن به هر نماینده‌ای که صلاح می‌دانید برای پیشرفت استان یزد و کشور عزیزمان ایران به معنای تاثیرگذاری در شاخص‌های مقبولیت و مشروعیت در عرصه‌های داخلی و بین المللی است و می‌تواند در حل مشکلات و تنگناهای سیاسی اقتصادی کشور تعیین کننده سرنوشت کشور در چهارسال آینده و حتی برنامه هفتم توسعه باشد به همین دلیل این حضور مهم است و از مردم می‌خواهیم به آن توجه داشته باشند.

وی خاطرنشان کرد: البته مردم باید به کسی رای دهند که درد مردم و جوانان را بفهمند و برای رفع مشکلات معیشتی مردم حرکت کند، دین دار و متدین و متعهد باشد تا بتواند مشکلات را برطرف کند.

۲۱۹۲۱۸

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1871647

برچسب‌ها