عجیب اما واقعی؛ این حیوان ترسناک یک لاک‌پشت است!/ عکس

یک لاک‌پشت تمساح در حال شکار در دریاچه‌ای در انگلستان پیدا شده‌است؛ خزنده گوشتخوار مهاجم با پوسته زره مانند پس از اینکه احتمالاً توسط صاحبش رها شده بود، توسط یکی از افراد محلی در دریاچه پیدا شد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، این گونه از خزنده‌ها، یک لاک‌پشت گوشت‌خوار با آرواره‌های قوی هستند که می‌توانند استخوان‌های انسان را با گاز گرفتن، بشکنند. لاک پشت تمساح در دریاچه‌ای در انگلستان یافت شد و پس از گزارش افراد محلی کشف شد.

این لاک پشت توسط دنیس چمبرلین، پیدا شد و دکتر دام مول به اسکای نیوز گفت که وقتی خانم چمبرلین لاک پشت را آورد «واقعاً شگفت زده شدم و اصلا انتظار نداشتم که این لاک‌پشت یک لاک‌پشت تمساح باشد.»

لاک‌پشت تمساح زنده در طبیعت پیدا شد!/ عکس

دکتر مول اشاره کرد که این خزنده احتمالا یک حیوان خانگی بوده‌است که صاحب آن نمی‌دانسته‌است که نگهداری از آن چقدر سخت است و رها شده‌است.

لاک‌پشت تمساح‌ها به لطف پوسته‌های زره مانندشان که ظاهری دایناسور مانند به آنها می‌دهد، قابل تشخیص هستند.

خانم چمبرلین هشدار داد: «این یک گونه مهاجم بسیار خطرناک است. آنها می‌توانند دست‌های انسان‌ها و بچه های کوچک را بگیرند.»

لاک‌پشت تمساح زنده در طبیعت پیدا شد!/ عکس

با نیروی گاز گرفتن ۱۰۰۰ پوند، آرواره‌های قدرتمند آن‌ها می‌توانند از استخوان عبور کنند، بنابراین هرگز نباید آنها را در طبیعت رها کرد.

لاک‌پشت تمساح‌ها همچنین در آمریکای جنوبی و مرکزی یافت می‌شوند. این خزندگان می‌توانند به طول ۷۸ سانتی‌متر برسند و مسن‌ترین گونه آن‌ها تا به امروز، نزدیک به ۷۰ سال سن کرده‌اند.

لاک‌پشت تمساح‌ها از پستانداران تغذیه می‌کنند و در محیط‌هایی همراه با پوشش گیاهی در آب شیرین زندگی می‌کنند و بیشتر در شب فعال هستند، زمانی که برای غذا دست به شکار می‌زنند.

منبع: telegraph

۲۲۷۲۲۷

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1872210

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 2 =