محل شلیک اژدر اتمی روسیه / پوسایدون خانه پیدا کرد

روسیه زیردریایی کلاس اسکار را با بروزرسانی آماده حمل سلاحی آخرالزمانی می‌کند که بر اساس ادعاهای مطرح شده می‌تواند ساحل دشمن را زیر امواج سونامی رادیواکتیو مدفون می‌کند.

به گزارش خبرآنلاین، زیردریایی ایرکوتْسْک (اَرخی) از جمله زیردریایی‌های کلاس اسکار است که در دهه ۱۹۸۰ میلادی در شوروی تولید شدند. این زیردریایی که چند دهه از عمرش می‌گذرد برای بروزرسانی لنگر انداخته بود تا و برای حمل اژدر آخرالزمانی روسیه تغییر پیدا کند.

دیمیتری کیسلیوف مجری مشهور روس اوایل سال ۲۰۲۲ مدعی شده بود که این سلاح خوفناک می‌تواند امواج وحشتناکی با ارتفاع بیش از ۱۰۰ متر از آب‌های رادیواکتیو ایجاد کند.

این مجری مدعی شده است که قدرت اژدر اتمی پوسایدون می‌تواند به ۱۰۰ مگاتن برسد که عددی دیوانه‌وار بزرگ است. برای مقایسه بد نیست بدانید که بمب اتمی هیروشما ۷ هزار بار ضعیف‌تر از این عدد بود و چنان صحنه وحشتناکی خلق کرد.

اژدر اتمی آخرالزمانی روسیه آماده شلیک شد
تصویر منتسب به اژدر پوسایدون

برخی کارشناسان البته با ادعای ۱۰۰ مگاتنی بودن قدرت پوسایدون چندان موافق نیستند و آن را اغراق شده می‌دانند.

حالا با بروزرسانی زیردریایی ایرکوتسک برای حمل این اژدر به نظر می‌رسد که شناور مناسب این اژدر غول‌پیکر نیز پا به میدان می‌گذارد. برای حمل این اژدر اتمی طول بدنه زیردریایی افزایش یافته و به بیش از ۱۸۰ متر رسیده است.

در این بروزرسانی زیردریایی‌ اتمی ایرکوتسک به سیستم‌های جدید ناوبری، تجیهزات ارتباطی و الکترونیک و سونار مجهز می‌شود.

اژدر اتمی آخرالزمانی روسیه آماده شلیک شد

۵۸۵۸

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1872778

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 13 =