فرمانده کل سپاه: برای جنگ دریایی کاملا مهیا بوده و آمادگی صددرصدی داریم /هیچ تعرضی را بدون پاسخ نخواهیم گذاشت

سرلشکر سلامی با بیان اینکه ناوبری دریایی در جنگ دریایی باید کاملا قوی و متفاوت باشد، گفت: در جنگ دریایی نبرد فناوری‌هاست؛ جایی که به ما تعرضی شود بدون پاسخ نگذاشته‌ایم و من بعد هم بدون پاسخ نخواهیم گذاشت و شاید در برخی مواقع اطلاع‌رسانی نکنیم.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی در همایش ملی شناورهای تندرو با اشاره به حضور مثال زدنی مردم ایران در راهپیمایی ۲۲ بهمن اظهار داشت: این حضور تکرار اعجاز بود؛ انقلابی که ‌در سال ۵۷ پیروز شد موقعیت سیاسی کشور ایران را از یک کشور وابسته و یک نظام برده داری به نظام سیاسی مستقل و استقلال نقل مکان کرد.

آنگونه که تسنیم روایت کرده، وی با بیان اینکه ایران هویت از دست رفته خود را در انقلاب بازیافت، افزود: ایران صاحب شکوه، تمدن، تاریخ، عظمت و استقلال از ‌فضای برده‌داری‌ سیاسی نجات یافت؛ ایرانی که قدرت‌های بزرگ شاه او را انتخاب می‌کردند؛ ایرانی که انگلیسی‌ها پادشاه او را ‌به جزایری هزاران مایل دورتر تبعید می‌کردند، با پیروزی انقلاب به یک یک ایران آزاد، مقتدر و قدرتمند تبدیل شد؛ امروز به ایرانی تبدیل شده‌ایم که غرب برای جلوگیری از نفوذ کشورمان به رقابت برخاسته است.

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه ‌امروز جوانان کشورمان انواع ماهواره‌ را مدار قرار می‌دهند، تصریح کرد: روزی فقط روی کاغذ اجازه انجام کار داشتیم اما امروز ماهواره را مستقل از سایر کشورها در مدار قرار می‌دهیم.

سلامی با بیان اینکه روزی هیچ پدیده صنعتی به نام خودمان نداشتیم و قدرت خلق هیچ فناوری را نداشتیم و این قدرت را از ما سلب کرده بودند، ادامه داد: امروز در تمام این خطوط ساحلی پیشرفت‌های شگفت‌انگیزی شکل گرفته است. ایرانی که به کمک ملت‌های مستضعف می‌رود و ناجی ملل ضعیف و مسلمان شده است.

وی با بیان اینکه دشمن تلاش میکند تا این فضای خوب را تیره و تار نشان دهد، اضافه کرد: روز گذشته توانستیم از روی ناو تماما ایرانی موشک بالستیک را به سمت اهداف معین در فضای واقعی با موفقیت شلیک کند، اینها پدیده ای ساده برای ماست.

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه ایران یک کشور ساحلی بوده و به آب‌های آزاد جهان متصل و دسترسی است، گفت: این یک موقعیت مهم برای ماست؛ با تمام کشورهای ساحلی جهان همسایه هستیم؛ همسایه صرفا همجواری نیست، امروز از بوشهر تا سواحل آمریکا می‌توانیم حرکت کنیم و پیش برویم کما اینکه دیگران هم این کار را انجام می‌دهند.

سلامی با بیان اینکه ساخت یک نیروی دریایی برای خنثی‌سازی تهدیدات دشمنان مهمترین مولفه بازداندگی یک کشور است، اضافه کرد: بخش مهمی از اقتصاد جهانی شامل اقتصاد نفت و اقتصاد دریا متعلق به کشورهای ساحلی است و توسط کشتی ها روزانه در دریاها جابه جا می‌شود؛ یکی از امتیازات سوق الجیشی کشورمان که توانست تحریم را با شکست مواجه کند موقعیت جغرافیایی و دریایی ایران بود.

وی با بیان اینکه قدرت به تنهایی کافی نیست، ادامه داد: ایران هم صاحب اراده است و هم صاحب قدرت است و هم صاحب استراتژی و راهبرد است، برای همین ایران قوی مورد تاکید است. در نگاه رهبری ایران قوی، مقتدر مدنظر است.

سرلشکر سلامی با بیان اینکه شرافتمندانه از قدرتمان استفاده خواهیم کرد، اظهار داشت: قوی بودن مسیر همیشگی ما خواهد بود و باید با قوت زندگی کنیم چون از تاریخ نزدیک و دور آموخته‌ایم که نام ضعفا در میان نیست و ضعیف فقط با اراده دیگران حرکت میکند لذا اگر میخواهیم قوی باشیم باید در دورترین نقاط دریا حضور یابیم.

وی با بیان اینکه قدرت دریایی قوی باید در برابر قدرت‌های دریایی حرف برای گفتن داشته باشد، گفت: قدرت آمریکا بر بستر قدرت دریایی استوار است. قدرت موشکی این کشور بر روی شناورهاست که بر دریا استوار است. آنها ترکیبی از قدرت هوایی و دریایی را به کار گرفته‌اند.

سرلشکر سلامی با بیان اینکه بیان اغراق‌آمیز از قدرتمان نداریم و قابل مشاهده است، ادامه داد: دریا میدان جنگ ثابتی مانند زمین ندارد و میدان جنگ ثابت نیست، ولی قدرت رزمی فرق می‌کند.

وی برای جنگ دریایی کاملا مهیا هستیم و در آمادگی صددرصدی به سر می‌بریم و به امکانات جنگ از دور دست یافته‌ایم، گفت: در جنگ دریایی میدان نبرد حساس متفاوت است چرا که باید یک نقطه را دقیقا هدف قرار داد و قادریم از ابعاد دور دشمن را نابود کنیم.

سلامی با بیان اینکه ناوبری دریایی در جنگ دریایی باید کاملا قوی و متفاوت باشد، اضافه کرد: در جنگ دریایی نبرد فناوری‌هاست؛ جایی که به ما تعرضی شود بدون پاسخ نگذاشته‌ایم و من بعد هم بدون پاسخ نخواهیم گذاشت و شاید در برخی مواقع اطلاع‌رسانی نکنیم.

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه در شناورهای تندرو سرعت بسیار تعیین‌کننده است، اضافه کرد: به بسیاری از قابلیت‌های دریایی دست یافته‌ایم که قابل گفتن نیست ولی این را بگویم که به قدرتمندی‌های بی‌نظیری دست یافته‌ایم. رونمایی‌های جدیدی از ایران "قدرتمند، مدرن و پیشرفته" در عرصه نظامی به زودی برای مردم خواهیم داشت.

سرلشکر سلامی خانطرنشان کرد: بارها مستقیما با آمریکا درگیر شده‌ایم ولی به حول قو الهی همیشه تیر آخر را ما شلیک کرده‌ایم و ‌پیروز میدان بوده‌ایم؛ نمونه آن هم دستگیری تفگنداران آمریکایی با آن وضعیت بود.

۲۷۲۱۸

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1872808

برچسب‌ها