۲ نفر
۲۸ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۱:۰۵
دختر البغدادی شوکه شد!

پس از مصاحبه اخیر همسر اول ابوبکر البغدادی، سرکرده گروه تروریستی داعش که در سال ۲۰۱۹ به هلاکت رسید، این بار دخترش در جریان گفت‌وگوی اختصاصی با «العربیه» و «الحدث» از اسرار این سازمان تروریستی و نیز اسرار پنهان پدرش، خطرناک‌ترین مرد جهان در دهه گذشته پرده برداشت.

به گزارش خبرآنلاین، أمیمه، دختر ابوبکر البغدادی درجریان این مصاحبه گفت: «هنگامی که پدرم را در تلویزیون دیدم که خلافت داعش را از مسجد النوری در موصل اعلام کرد، بسیار شوکه و متعجب شدم.»

وی در ادامه افزود: «او یک هفته پس از این سخنرانی به خانه بازگشت و وقتی از او در مورد این کارش سوال کردم، خندید.»

به گزارش ایسنا، أمیمه همچنین گفت زندگی خانواده البغدادی به دنبال اعلام خلافت در معرض محدودیت‌های امنیتی بود و از ترس هواپیماها اجازه خروج نداشتند.

وی  افزود که هیچ‌گونه ارتباطی با همسایگانشان نداشته و همسر سوری ابومحمد العدنانی یکی از سرکرده‌های این گروه تروریستی را تنها یک بار دیده است.

دختر البغدای همچنین گفت که پدرش ۱۱ فرزند داشت که یکی از آنها در سوریه خودش را منفجر کرد و یکی دیگر اخیرا در عراق بازداشت شده است.

پیشتر «أسما محمد» نخستین همسر «ابوبکر البغدادی» سرکرده مقتول گروه تروریستی داعش در نخستین ظهور علنی، با شبکه تلویزیونی سعودی «الحدث» گفت‌وگو کرد و به شرح جزئیاتی درباره اسرار زندگی شخصی و سازمانی البغدادی و آخرین روزهای حیاتش پرداخت.

أسما محمد تصریح کرد که البغدادی با بیش از ۱۰ زن اسیر ایزدی رابطه داشت و البغدادی و هوادارانش به‌قدری هوس‌ران بودند که دستگاه خلافت ادعایی خود را به دولتی برای زنان تبدیل کردند.

او تصریح کرد: نیروهای آمریکایی هنگامی که دنبال البغدادی بودند، به خانه‌اش حمله و برادر بزرگ او را بازداشت کردند. شرایط داعش پس از کشته شدن «ابو سیاف» در سال ۲۰۱۵ فاجعه‌بار شد. البغدادی با محافظان اندک تردد می‌کرد تا جلب توجه نکند. بیگانگان تفکر داعش را هدایت و رهبری می‌کردند. اعضای داعش شمار زیادی یتیم و بیوه از خود به جای گذاشتند.

وی ادامه داد: من از ازدواج البغدادی با یک دختربچه عراقی غافلگیر شدم. او حتی دختر خود را نیز که ۱۲ سال سن داشت شوهر داد. من هرگز مشاهده نکردم که البغدادی از کشته شدن همرزمانش ناراحت شده باشد.

البغدادی در اکتبر ۲۰۱۹ در جریان عملیات ویژه آمریکا در استان ادلب واقع در شمال غربی سوریه کشته شد.

311311

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1873819

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 5 =