نمایشگاه رسانه‌های ایران فرصتی برای تبیین نظام رسانه‌ای تراز انقلاب اسلامی

مدیرکل تبلیغات و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می‌گوید: نمایشگاه رسانه‌های ایران در مدت زمان برگزاری خود به واسطه برگزاری نشست‌ها و دیدارهای تخصصی بین اصحاب رسانه این فرصت را دارد که منطبق بر مطالبات رهبر معظم انقلاب و همچنین رهنمودهای رئیس جمهور چهارچوب نظام رسانه‌ای تراز انقلاب اسلامی را برای اصحاب رسانه کشور تبیین کند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین،عباس محمدیان، مدیرکل تبلیغات و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در گفت‌وگو با ستاد اطلاع‌رسانی بیست و چهارمین نمایشگاه رسانه های ایران می‌گوید: نمایشگاه رسانه‌های ایران مهمترین فرصت و بستر برای هم افزایی و هم‌اندیشی فعالان رسانه‌ای کشور محسوب می‌شود و احیا و برگزاری مجدد آن پس از چند سال وقفه آنهم متناسب با تحولات و نیازمندی‌های روز فضای رسانه‌ای ایران و جهان قطعا یکی از مهمترین خدمات و دستاورد بزرگ دولت محسوب می‌شود.
وی ادامه می دهد: بیست چهارمین دوره نمایشگاه رسانه‌های ایران هر چند تداوم تکامل یافته تجربه نمایشگاه مطبوعات محسوب می‌شود اما در این دوره علاوه بر تغییر نام شاهد تحول جدی در حوزه محتوایی این نمایشگاه هستیم که این مسئله موجب حداکثر تطابق محتوای این نمایشگاه با نیازمندی اصحاب رسانه و همچنین آحاد افکار عمومی شده است.
مدیرکل تبلیغات و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تصریح می کند: شخصاً به عنوان فردی که سال‌ها در مسئولیت‌های رسانه‌ای مختلف ملی و محلی ایفای نقش کرده‌ام بایستی بر این نکته تاکید کنم که نمایشگاه رسانه‌های ایران به واسطه فراهم کردن زمینه هم افزایی جریان‌های رسانه‌ای مختلف کشور می‌تواند زمینه ساز افزایش توان ملی کشور در حوزه رسانه باشد.
این پژوهشگر حوزه رسانه با اشاره به رهنمودهای رهبر معظم انقلاب و رئیس جمهور در حوزه رسانه گفت: نمایشگاه رسانه‌های ایران در مدت زمان برگزاری خود به واسطه برگزاری نشست‌ها و دیدارهای تخصصی بین اصحاب رسانه این فرصت را دارد که منطبق بر مطالبات رهبر معظم انقلاب و همچنین رهنمودهای رئیس جمهور دولت سیزدهم چهارچوب نظام رسانه‌ای تراز انقلاب اسلامی را برای اصحاب رسانه کشور تبیین کند.

نمایشگاه رسانه‌های ایران فرصتی برای تبیین نظام رسانه‌ای تراز انقلاب اسلامی


عباس محمدیان توجه به رسانه‌های نوین خصوصاً انسان رسانه‌ها و نقش و جایگاه آن‌ها در هدایت افکار عمومی را یکی دیگر از اولویت‌ها این نمایشگاه برشمرد و یادآور می‌شود: با توجه به سیاست‌ها و رهنمودهای وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و در راستای حفظ حقوق افکار عمومی کشور سیاست سازماندهی انسان رسانه‌ها در دستور کار قرار گرفته شده تا انشاالله این بازیگران نوین رسانه‌ای کشور در چهارچوب قانون و منافع ملی قادر باشند فعالیت‌های رسانه‌ای خویش را دنبال کنند.
مدیرکل تبلیغات و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در پایان می‌گوید: با توجه به برنامه ریزی‌های هوشمندانه صورت گرفته در راستای برگزاری این دوره از نمایشگاه رسانه‎های ایران بدون شک شاهد خلق یکی از مهمترین رویدادهای فرهنگی و رسانه‌ای کشور در سال جاری خواهیم بود لذا به نوبه خود از تمام علاقمندان حوزه رسانه کشور دعوت می‌کنم که از این نمایشگاه بازدید کنند.


برگزاری ۱۷ نشست تخصصی در «غرفه غزه» نمایشگاه رسانه‌های ایران

غرفه غزه در بخش بین‌الملل؛ بیست‌وچهارمین نمایشگاه رسانه‌های ایران، ۱۷ نشست تخصصی در سالن «بشارت صبح کانون رسانه‌های حامی غزه» برگزار می‌کند.

به گزارش ستاد اطلاع‌رسانی بیست و چهارمین نمایشگاه رسانه‌های ایران، بخش بین‌الملل این دوره از نمایشگاه با بخش ویژه‌ای برای غزه میزبان ۱۲ رسانه‌ فعال در حوزه مقاومت است و بخشی را تحت عنوان «غرفه غزه» برپا می‌کند.
«غرفه غزه» برای آگاهسازی و تبیین جنایات رژیم صهیونیستی فعالیت می‌کند و در روز نخست برگزاری نمایشگاه یکشنبه ۲۹ بهمن ماه در سالن بشارت صبح چهار نشست «نقش مقاومت لبنان در نبرد غزه» ساعت ۱۰:۴۴ تا ۱۱:۴۴، «بررسی روند یک سقوط از ۱۹۴۸ تا ۲۰۲۳» ساعت ۱۵، «همکاری‌ بین‌المللی میان رسانه‌های دنیا» ساعت ۱۶ و «تاثیر رسانه‌های مقاومت در تاب‌آوریهای اجتماعی و جامعه مقاومت» ساعت ۱۶:۳۰ تا ۱۸ برگزار می‌شود.
دوشنبه ۳۰ بهمن و در دومین روز از برگزاری نمایشگاه پنج نشست در «غرفه غزه» برگزار می‌شود که شامل نشست بررسی «اخبار جعلی» در ساعت ۱۱، نشست «استمرار اعتراضات جهانی علیه جنایتهای رژیم صهیونیستی» در ساعت ۱۴:۳۰ الی ۱۶، نشست «طوفان الاقصی؛ چالش‌های اثرگذاری و مقابله با جنگ رسانه‌ها» در ساعت ۱۵، نشست «بهره‌برداری حداکثری ظرفیت‌های رسانه‌ای و تکنیک‌های نوین در حمایت از مقاومت» ساعت ۱۶:۳۰ تا ۱۸ و نشست «نظم نوین جهانی و جایگاه ایران در آن» در ساعت ۱۷ برگزار می‌شود.
همچنین در روز سه‌شنبه اول اسفند و در سومین روز از برگزاری نمایشگاه «غرفه غزه» با برگزاری چهار نشست میزبان فعالان رسانه و اخبار مقاومت به این قرار است: نشست بررسی «درباره تحولات فلسطین با حضور شخصیت‌های برجسته جبهه مقاومت» در ساعت ۱۰، نشست «شیوه‌های اقناع در رسانه» در ساعت ۱۵، نشست «معرفی شبکه، ساختار شبکه و سیاست‌های آن؛ استفاده از تکنولوژی‌های روز در رسانه» در ساعت ۱۵ و نشست «اقتصاد عکاسی مطبوعاتی در رسانه‌های بین‌الملل» ساعت ۱۶ تا ۱۸ برگزار می‌شود.
«غرفه غزه» روز پایانی برگزاری نمایشگاه رسانه‌های ایران چهارشنبه ۲ اسفند با برگزاری چهار نشست به فعالیت خود به این شرح ادامه می‌دهد: نشست «تاثیر هجوم علیه غزه بر افکار عمومی اروپا از روایت تا واقعیت» در ساعت ۱۰، نشست «خبرنگاری در زمان جنگ» در ساعت ۱۱ نشست «اخلاق رسانه‌ای در نبرد غزه» ساعت ۱۵ و نشست «کاربرد عکاسی خبری در جهان معاصر» در ساعت ۱۶ برگزار می‌شود.
نمایشگاه رسانه‌های ایران با رویکرد جدید توسط معاونت امور رسانه‌ای و تبلیغات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از ۲۹ بهمن لغایت دوم اسفند در مصلی امام خمینی (ره) برگزار می شود.

با ایجاد بخش ویژه کودک و نوجوان؛
میزبانی نمایشگاه رسانه‌های ایران و حضور مدارس در گردهمایی چهار روزه

بیست‌وچهارمین نمایشگاه رسانه‌های ایران با ایجاد بخش کودک و نوجوان فرصت مناسبی برای حضور دانش‌آموزان فراهم کرده تا ضمن با آشنایی با تولیدات رسانه‌ای؛ مهارت‌های تولید محتوا را بیاموزند. مدارس می‌توانند در این چهار روز دانش‌آموزان را به نمایشگاه بیاورند تا از کارگاه‌های آموزشی و نشست‌های ویژه استفاده کنند.

به گزارش ستاد اطلاع‌رسانی بیست و چهارمین نمایشگاه رسانه‌های ایران، در این دوره از نمایشگاه با بخش ویژه کودک و نوجوان فرصت مناسب تعاملی و آموزشی برای مخاطبان و کودک و نوجوان و والدین و مسئولان آموزشی از مدارس فراهم شده تا ضمن بازدید از بخش کودک و نوجوان با اصول سواد رسانه برای این گروه از جامعه آشنا شوند.
بخش ویژه کودک و نوجوان با برگزاری و تدارک بخش‌های ویژه آموزش تولیدات رسانه‌ای از جمله عکاسی، تصویربرداری، متحرک‌سازی و ساخت پادکست را برای کودکان و نوجوانان فراهم کرده است.
اجرای نمایش‌های خلاق ویژه کودکان از بخش‌های جذاب بخش کودک و نوجوان نمایشگاه است که در قالب نمایش مفاهیم رسانه‌ای را بهتر خواهند آموخت و در کنار آن در بخش رویداد والدین می‌توانند با اصول استانداردهای مرتبط با رسانه‌ای دیداری و شنیداری کودک از جمله فیلم، کتاب و ... آشنا شوند.
بخش کودک و نوجوان نمایشگاه فرصت مناسبی است تا متولیان فرهنگی مدارس دانش‌آموزان را برای بازدید به این بخش بیاورند و در راستای شکل‌گیری ایده‌ها و آموزش‌های رسانه‌ای فرصت تولیدات خلاق دانش‌آموزان در مدارس را پس از نمایشگاه نیز فراهم کرده و توسعه دهند.
نمایشگاه رسانه‌های ایران با رویکرد جدید توسط معاونت امور رسانه‌ای و تبلیغات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از ۲۹ بهمن لغایت دوم اسفند در مصلی امام خمینی (ره) برگزار می شود.

۲۲۰۵۷

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1873826

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =