امیری فر: صادق محصولی قبل از دولت احمدی‌نژاد کاسبی می‌کرد/ مردم می‌پرسند او که سپاهی بود، این ثروت را از کجا آورد؟

عباس امیری فر در رابطه با ثروت صادق محصولی گفت: قبل از دولت احمدی نژاد، آقای محصولی کاسبی می‌کرد، در دولت احمدی نژاد کارشان شدت گرفت. وقتی به دولت آمدند، حضورشان بی تأثیر بر افزایش ثروتشان نبود.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، جبهه پایداری حضور گسترده و عمیقی در برخی نهادهای تصمیم ساز اقتصادی پیدا کرده است. این جریان با اتکا به ثروت صادق محصولی و همراهی بخشی از دولت با آن‌ها توانسته سمت‌های کلیدی را اشغال کند. تفکر نزدیک پایداری به سلفی‌ها و دید تک بعدی به سیاست و جامعه، حضور این جریان در دولت را نگران‌کننده‌تر می‌کند.

بنابر گزارش انتخاب، عباس امیری فر، مشاور و مقام دولت دهم، درباره نحوه قدرت‌گیری پایداری گفت: حضرت آقا، آیت الله مصباح را مطهری دوم نامیدند و ایشان یک اعتباری داشتند و جبهه پایداری نیز از ایشان اعتبار می‌گرفت که الان دیگر آن را ندارند.

وی افزود: دومین عامل قدرت‌گیری پایداری، ثروت محصولی است که این جبهه را فعال کرده است. ثروت نقش مهمی در جذب افراد دارد. سومین عامل تعامل دولت با جبهه پایداری است. مثلاً بهزیستی کاملاً در اختیار پایداری قرار گرفته است. مجموعه‌های شستا و برخی معاونین وزیر در لایه‌های دولت دست این هاست. البته جبهه پایداری اعتبار ندارد؛ مردم گرفتار مشکلات اقتصادی هستند و زمانی که می‌شنوند محصولی پولدار است سؤال می‌کنند. محصولی هم مثل ما یک سپاهی بود خیلی از ما چرا یک خانه نداریم، اما ایشان چند خانه بزرگ دارد.

او در رابطه با ثروت صادق محصولی اظهار داشت: قبل از دولت احمدی نژاد، آقای محصولی کاسبی می‌کرد، در دولت احمدی نژاد کارشان شدت گرفت. وقتی به دولت آمدند، حضورشان بی تأثیر بر افزایش ثروتشان نبود. وقتی دولتی شوند و کاسب هم باشند، معمولاً وضعشان بهتر می‌شود. در دولت روزنه‌هایی هست که اگر کاسب باشند از آن به خوبی می‌توان استفاده کرد. آن زمان که محصولی در دولت بود خیلی از افراد به ایشان ایراد می‌گرفتند. منتهی این مخالفت‌ها علنی نمی‌شد.

وی درباره نقش آقاتهرانی در جبهه پایداری بیان کرد: حضور ایشان در جریان پایداری هم متفاوت از شخصیت ایشان است. من به خودش هم گفتم که شخصیت شما حیف است که با این‌ها ارتباط داشته باشید، شما آدم عالمی هستید.

امیری فر درباره نزدیکی فکری پایداری به حجتیه گفت: نمی‌توان گفت به طور کامل جبهه پایداری ادامه انجمن حجتیه است، اما عده‌ای از آن‌ها این تفکر را دارند. انجمن حجتیه از قبل انقلاب ریشه دار است و از زمان احمدی نژاد هم بیشتر دیده شد. پایداری، چون لایه‌ای از آن هاست بعید نیست که تفکرات انجمن حجتیه در آن‌ها وجود داشته باشد. تفکرات برخی از مدیران احمدی نژاد همان تفکرات انجمن حجتیه بود. امام زمان مورد احترام همه ماست، اما تفکر حجتیه شکل دیگری از ماجراست.

۲۱۹۲۱۵

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1874003

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 6 =