پیش بینی قیمت دلار ۲۹ بهمن ۱۴۰۲ /تقاضای فراری از بورس به بازار ارز آمد؟

قیمت دلار روز شنبه و در شروع معاملات، با روند افزایشی معامله شد. معامله‌گران خروج سرمایه از بورس و رشد تقاضا در ماه‌های پایانی سال را دلیل شکل‌گیری روند صعودی قیمت‌ها در بازارهای مالی می‌دانند.

به گزارش خبرآنلاین، قیمت دلار ۲۸ بهمن با افزایش ۱۵۰ تومانی بازگشایی شد. روند رشد پلکانی دلار از اواسط هفته گذشته به طور پیوسته ادامه دارد و در شروع هفته جدید نیز برقرار بود. اسکناس آمریکایی امروز با رشد ۲۰۰ تا ۲۵۰ تومانی در کریدور ۵۰ هزار تومانی پیش‌روی کرد و یک کانال بالاتر نشست. روز شنبه، دلار در پله نخست کانال ۶ کریدور ۵۰ هزار تومانی معامله شد.

تجارت نیوز در گزارشی نوشت برخی معامله‌گران خروج سنگین سرمایه از بورس را دلیل رشد قیمت‌ها در بازار ارز و طلا عنوان می‌کنند. گفتنی است در اولین روز هفته، شاخص کل با کاهش سنگین ۱۸ هزار و ۵۱۷ واحدی که معادل ۰.۸۹ درصد این شاخص است، روبه‌رو شد و ۳۳۵ میلیارد تومان پول حقیقی از بازار بیرون رفت. به نظر می‌رسد بازیگران بازارهای مالی بازار ارز را جذاب‌تر از سایر بازارها می‌دانند.

ثبت‌نام خودروهای وارداتی ترمز رشد دلار را کشید؟

به عقیده معامله‌گران، موضوع ثبت‌نام خودروهای وارداتی فعلا تا حدودی ترمز رشد دلار را در هفته‌های پایانی سال کشیده است. هر چند برخی از کاهشی‌های بازار نیز معتقدند در روزهای آینده شاهد صعودهای شارپی در قیمت ارز نخواهیم بود؛ زیرا ورود پول به بازار سخت است و شرایط اجتماعی نیز کشش پرش‌های بلند در مقطع زمانی کوتاه را ندارد.

با توجه به روند افزایشی آهسته و پیوسته دلار و رفت و برگشت اسکناس آمریکایی در محدوده‌ای مشخص، فعالان بازار ارز، ماندن در کریدور ۵۰ هزار تومانی و افزایش محدود در منطقه مذکور را در هفته‌ جاری برای دلار پیش‌بینی می‌کنند. آنها معتقدند اگر قیمت دلار کاهشی داشته باشد، استراحت در روند صعودی است.

درهم صعودی شد

گفتنی است شنبه ۲۸ بهمن روند قیمت در بیشتر ارزها افزایشی بود. درهم با افزایش ۷۰ تومانی با قیمت ۱۵ هزار و ۴۰۰ تومان معامله شد. علاوه بر آن، قیمت تتر ۱۰۰ تومان افزایش داشت و روی رقم ۵۶ هزار تومانی قرار گرفت. روز شنبه پوند انگلیس افزایش ۴۰۰ تومانی داشت و با رقم ۷۰ هزار و ۸۷۰ تومان معامله شد. قیمت یورو افزایش ۲۰۰ تومانی داشت و به قیمت ۶۰ هزار و ۶۱۰ تومان رسید.

۲۱۷

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1874076

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =