قالیباف و حدادعادل با جبهه پایداری و شریان دور میز ائتلاف می نشینند؟ /تقی پور: لیست واحد دور از دسترس نیست /بور بور: هر اتفاقی ممکن است

ارائه فهرست واحد از سوی اصولگرایان همچنان محل ابهام است و اظهارنظرها در این باره متفاوت و گاها متناقض است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، رضا تقی پور انوری با حضور در بیست و چهارمین نمایشگاه رسانه‌های ایران درباره فضای انتخاباتی کشور اظهار داشت: به طور معمول در آستانه انتخابات، ائتلاف‌های مختلفی شکل می‌گیرد و در انتخابات پیش رو هم احزاب و جریان‌های سیاسی تلاش می‌کنند با هدف افزایش مشارکت مردم در انتخابات با یکدیگر ائتلاف کنند.

بنا به روایت ایرنا، وی افزود: این رویکرد سبب می شود توجه رای دهندگان به فضای انتخابات و رای به فرد اصلح بیشتر شده و شایسته گزینی و مسیر افزایش حضور مردم در انتخابات روند مثبتی پیدا کند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با اشاره به فعالیت خود در شورای ائتلاف عنوان کرد: در این شورا مجموع گروه‌های سیاسی از جمله جمنای سابق یا شانا همکاری دارند.

تقی پور انوری با بیان اینکه تلاش بیشتر شورای ائتلاف کمرنگ شدن جناح بندی و رسیدن به فهرست واحد برای حضور در انتخابات پیش رو است، تصریح کرد: در این زمان بیشتر تلاش می‌شود جبهه انقلاب یا نیروهای انقلاب بتوانند به معنای واقعی ارتباط خوبی با مردم برقرار کنند تا انتخاب اصلح صورت بگیرد.

وی درباره اینکه آیا جبهه پایداری و شورای ائتلاف به فهرست واحدی برای انتخابات پیش رو خواهند رسید یا خیر؟ گفت: این فرآیند به روند پیشرفت بین مسوولان دو حزب سیاسی بستگی دارد و تاکنون بر اساس اخباری که دریافت شده، در جهت اتحاد و ایجاد یک ائتلاف قوی‌تر، این دو جناح سیاسی همکاری لازم را انجام می‌دهند.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: حتی به نظر می‌رسد امنا (ائتلاف مردمی نیروهای انقلاب اسلامی) نیز به جمع این ائتلاف بپیوندد و ارائه فهرست واحد از سوی شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی، جبهه پایداری انقلاب اسلامی و ائتلاف مردمی انقلاب اسلامی(امناء) دور از دسترس نیست.

حبیب‌الله بور بور: جبهه پایداری و شورای ائتلاف هنوز به لیست واحد نرسیده‌اند

همچنین رئیس فراکسیون اصولگرایان خانه احزاب با اشاره به اینکه جبهه پایداری انقلاب اسلامی با شورای ائتلاف نیروهای انقلاب هنوز به لیست واحد نرسیده‌اند، گفت: احتمال وقوع هر نوع اتفاقی تا ۲۴ ساعت قبل از تبلیغات وجود دارد.

حبیب‌الله بور بور در گفت‌وگو با ایرنا با اشاره به توافق جبهه پایداری انقلاب اسلامی با شورای ائتلاف نیروهای انقلاب گفت: هنوز در این رابطه در شورای ائتلاف تصمیمی گرفته نشده است و هیچ یک از اعضای شورا نمی‌توانند تایید کنند که لیست به صورت واحد و یا جداگانه خواهد بود اما احتمال وقوع هر نوع اتفاقی تا ۲۴ ساعت قبل از تبلیغات وجود دارد.

وی در ادامه با اشاره به گزینه‌های حزب جمعیت وفاداران انقلاب اسلامی در لیست شورای ائتلاف اظهار کرد: عبدالحسین روح‌الامینی، مجتبی رضاخواه و سید علی یزدی‌خواه از نمایندگان جمعیت در مجلس یازدهم هستند. در دوره جدید نیز، هر جریان سیاسی حق داشت که ۱۰ نفر را معرفی کند. ما بر حسب این قانون ۱۰ نفر را معرفی کردیم که در مصاحبه هم شرکت کردند و امید است در صورت اولویت داشتن این افراد نسبت به بقیه، انتخاب شوند.

بور بور، درباره حضور سید علی یزدی‌خواه در لیست شورای ائتلاف گفت: در شهر ری به دلیل اینکه دو نفر برای حضور در لیست انتخاب شدند، باید درباره آنها در شورا بحث شود و شورا در این باره تصمیم بگیرد و رأی بدهد.

وی، اسامی ۳ نفر از ۱۰ عضو جدید را "جواد فتوحی"، "حسن فارسیجانی" و "سید جواد حسینیان" از حوزه انتخابیه تهران عنوان کرد.

این فعال سیاسی، با بیان اینکه من با لیست بستن به این شکل چه از سوی اصولگرایان و چه از سوی اصلاح‌طلبان اعتقاد ندارم، افزود: معتقدم جریان سیاسی باید در طول سال، نه فقط زمان انتخابات، کارسازی کرده بلکه برنامه‌های خود را تعیین کرده و برای آن، راهکار ارائه کند و نهایتاً اعضا را بر حسب نیاز کمیسیون‌های مجلس، معرفی کند. جمهوریت نظام اگر بخواهد برنامه داشته باشد، جریان‌های سیاسی باید پای کار باشند و متعهد شوند. اگر به تعهدات خود عمل نکنند، باید پاسخگو باشند.

بور بور تأکید کرد: مردم در انتخابات هرکسی را که بخواهند انتخاب می‌کنند و دولت به هیچ عنوان نمی‌تواند غیر از آن کسی که مردم رأی دادند، انتخاب کنند. برای مثال در زمان ریاست جمهوری سید محمد خاتمی، مصطفی تاجزاده رئیس ستاد انتخابات بود و به هیچ عنوان علاقه نداشت که یک فرد اصولگرا روی کار بیاید، اما محمود احمدی‌نژاد انتخاب شد و یا در دولت احمدی‌نژاد که سید صولت مرتضوی رئیس ستاد انتخابات بود، علاقه نداشت که کسی از جریان دیگری انتخاب شود، اما حسن روحانی رأی آورد.

۲۷۲۷

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1874570

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =