۹ کارگاه آموزشی در جشنواره تئاتر کودک و نوجوان

همزمان با برگزاری بیست و هشتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان، ۹ کارگاه آموزشی با حضور هنرمندان بین‌المللی و استادان داخلی در شهر اردکان برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین به نقل از روابط‌عمومی جشنواره، کارگاه‌های آموزشی با رویکرد تخصصی تئاتر کودکان و نوجوانان و با هدف دانش‌افزایی و توانمندسازی هنرمندان و کنشگران این عرصه، در بیست و هشتمین جشنواره تئاتر کودک و نوجوان برگزار می‌شود.

این کارگاه‌های آموزشی فرصتی برای کودکان و نوجوانان علاقه‌مند به هنر نمایش و روایت‌گری است تا بتوانند با استادان و هنرمندان حرفه‌ای تئاتر آشنا شوند و از آن‌ها بیاموزند. بر همین اساس جشنواره بیست و هشتم در طول برگزاری، میزبان ۶ کارگاه داخلی، ۳ کارگاه بین‌المللی و ۲ سخنران استادان بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان خواهد بود.

طبق اعلام دبیرخانه در طول برگزاری این رویداد، سه کارگاه بین‌المللی «کارگردانی متون کودک و نوجوان با رویکرد داستان‌های فانتزی» با حضور پروفسور نیکولای ناموف از کشور روسیه برگزار می‌شود. دایانا کاستا و پابلو دوران روخاس از کشورهای اسپانیا و ایتالیا «کارگاه ماسک‌سازی برای کودکان» را در جشنواره بیست و هشتم برگزار می‌کنند. همچنین ورک‌شاپ «هنر بازیگری در عروسک‌گردانی و عروسک‌های دستکشی و دست به مثابه شخصیت» با حضور آملا ووچنووویچ از روسیه و صربستان در شهر اردکان برگزار خواهد شد.

در این دوره از جشنواره داوود کیانیان پیشکسوت عرصه تئاتر کودک و نوجوان نیز ۲ کارگاه آموزشی نمایشنامه‌نویسی ویژه نوجوانان و کارگاه نوجوان «تئاتر تمرین زندگی» برگزار خواهد کرد.

کارگاه نوجوان «شنیدن، مشاهده، اجرا» علی پورطبیب و الهام احمدی، کارگاه کودک «قصه، عروسک، نمایش» مجتبی کاظمی، کارگاه کودک «نمایش، جادوی زندگی» بهارک بابک و کارگاه خردسال «سفر به سرزمین تئاتر» همراه با اجرای تئاتر آبی دریایی، ۶ کارگاه آموزشی هستند که توسط هنرمندان ایرانی در شهر اردکان برگزار می‌شود.

همچنین قرار است در این دوره از جشنواره کودک و نوجوان «مینینا آلنا» از روسیه درباره «مدیریت فستیوال‌های بین‌المللی عروسکی و کودک و نوجوان» و عمران‌خان از کشور هند درباره «فعالیت‌های مرکز استیج هندوستان» به سخنرانی بپردازند.

بیست و هشتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان با شعار «تئاتر، تمرین ناب زندگی» و با هدف تقویت همدلی و همراهی، رشد آگاهی و اعتماد به نفس فرزندان ایران زمین از طریق نمایش، به دبیری امیر مشهدی عباس، اسفندماه سال ۱۴۰۲ در شهر تاریخی اردکان یزد برگزار می‌شود.

۲۲۰۵۷

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1874588

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =