سیدمحمد خاتمی: اصلاحات با کسی و نهادی قهر نیست /از انتخابات آزاد، مشارکتی و رقابتی بسیار دور مانده‌ایم /آثار نارضایتی و قهر در جامعه را شاهدیم

رئیس دولت اصلاحات گفت: نباید تصور کرد که همهٔ آنها که در انتخابات شرکت کردند، از اوضاع و احوال کشور راضی‌اند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، کانال تلگرامی خاتمی مدیا بخش هایی از اظهارات حجت الاسلام و المسلمین سیدمحمدخاتمی رئیس دولت اصلاحات در دیدار شورای مرکزی و جمعی از اعضای دفتر سیاسی حزب همبستگی ایران اسلامی را منتشر کرده که در ادامه می خوانید؛

*آنچه رهبری چندی پیش در مورد انتخابات گفتند می‌توانست ما را به انتخابات مطلوب نزدیکتر کند که متأسفانه آنچه در عمل اجرا شد کاملاً خلاف آن بود.

*حزب همبستگی ایران اسلامی کوشیده است به موازین عدالت، توسعه‌طلبی، خیرخواهی و رعایت خرد جمعی پای‌بند باشد.

* اصلاحات با کسی و جمعی و نهادی قهر نیست؛ بخصوص با مردم قهر نیست، بلکه خود را در کنار مردم و همراه مردم می بیند و باید ببیند و البته انتقادهای جدّی دارد.

* متأسفانه آثار نارضایتی فراگیر و حتی قهر را در جامعه شاهدیم.

* مراد من از بخش ناراضی جامعه، علاوه بر نخبگان و بخصوص جوانان، همان اکثریت بالای پنجاه درصد است که در دو انتخابات گذشته شرکت نکردند و نیز چند میلیون نفر که رأی باطله دادند.

* نباید تصور کرد که همهٔ آنها که در انتخابات شرکت کردند، از اوضاع و احوال کشور راضی‌اند.

* انتخابات مشارکتی، آزاد و رقابتی یعنی طیف های رنگین کمانی که ملت ایران نام دارد (نه فقط اصولگرایان و اصلاح‌طلبان) نامزدهای مطلوب خود را داشته باشند.

* اگر امنیت واقعی، تمامیت ارضی، توسعه پایدار و حاکمیت مردم بر سرنوشت خود و عزّت ملی و سربلندی کشور را می خواهیم و نیز آنچه می تواند دشمنی ها و دشمن‌کامی‌هایی را که از بیرون و درون علیه کشور و ملت ما وجود دارد ناکارآمد کند، هموارترین و بهترین راه تأمین این خواسته، انتخابات آزاد، مشارکتی و رقابتی است.

* امیدوارم تجربه ها و بخصوص جدّی گرفتن نارضایتی‌هائی که روز بروز بیشتر هم می شود زمینه ای فراهم آورد که در آینده جامعه ما شاهد انتخابات آزاد باشد.

در ابتدای این جلسه محمد سالاری، دبیرکل حزب، پیرامون مسائل جاری، استراتژی ها و برنامه های حزب و مواضع این تشکل به‌عنوان یکی از احزاب عضو جبهه اصلاحات نکاتی را طرح و مواضع حزب درباره انتخابات، توسعه و مردم را بیان نمود.

سایر اعضای حاضر نیز به بیان دغدغه های خود نسبت به اوضاع کشور و راههای حل مشکلات پرداخته، دلایل عدم ارائه لیست، تلاش برای پررنگ کردن نقش و سهم مردم در تمام امور کشور، اعلام موضع شفاف اصلاح طلبان و داشتن استراتژی و تاکتیک صحیح مطالبی را مطرح کردند.

۲۷۲۱۸

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1874659

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 6 =