حمایت حزب ندای ایرانیان از لیست انتخاباتی علی مطهری /طباطبایی: به لیست مشترک ۱۱۰ نفره در سراسر کشور رسیدیم

دبیرکل حزب ندای ایرانیان درباره امکان رای آوری لیست اصلاح طلبان گفت: رای آوری ما به مشارکت مردم بستگی دارد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، سید شهاب طباطبایی درباره رویکرد حزب ندای ایرانیان نسبت به جبهه اصلاحات اظهار کرد: رویکرد ما در حزب ندای ایرانیان با جبهه اصلاحات تفاوتی ندارد. رویکرد اصلاح طلبانه پیدا کردن هر روزنه ای برای اصلاح است ولو این روزنه اندک باشد.

آنگونه که ایسنا روایت کرده، وی افزود: جدایی از جبهه اصلاحات وجود ندارد، البته برخی اختلاف دیدگاه وجود دارد که گروه های سیاسی را از هم متمایز می کند. کل جریان اصلاحات بر اصلاح امور از داخل و دورن نظام اعتقاد دارد ولی ممکن است تاکتیک های مختلفی به کار بگیرد.

طباطبایی خاطرنشان کرد: پیش ثبت نام انتخابات موجب غافلگیری جریان های سیاسی شد و فرصت اقناع بسیاری از نخبگان برای حضور در انتخابات را گرفت که وزارت کشور بانی این قصه بود. سپس ردصلاحیت گسترده انجام شد ولی در نهایت تعدادی از افراد متعلق به جبهه اصلاحات تایید شدند.

دبیرکل حزب ندای ایرانیان درباره افراد لیست اصلاح طلبان گفت: ما باید داوطلبان شناخته شده و قابل رقابت را در لیست قرار می دادیم و صرف انتساب فرد به اصلاحات کافی نبود بنابراین حزب ندا و برخی احزاب اصلاح طلب تقریبا به لیست مشترک ۱۱۰ نفره در سراسر کشور از مجموعه اصلاح طلبان و معتدلی رسیدیم. البته این افراد از غیر تهران بوده و مخصوص شهرستان هاست که تا فردا این لیست ها نهایی شده و در حوزه هایی که داوطلب داریم، لیست معرفی می کنیم. ما چهره‌ای قابل رقابت را در شهرستان ها انتخاب کرده ایم. در تهران علی مطهری سر لیست خواهد بود و ما از آن لیست حمایت می‌کنیم.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا خاتمی، روحانی و لاریجانی از این لیست حمایت خواهند کرد؟ گفت: از خودشان بپرسید. ما گفت و گو در این زمینه با این افراد نداشته ایم.

وی درباره امکان رای آوری لیست اصلاح طلبان، خاطرنشان کرد: رای آوری ما به مشارکت مردم بستگی دارد. همه دلایل ما برای مشارکت مردم در بیانیه ۱۱۰ نفره روزنه گشایی آمده و مردم و نخبگان سیاسی این بیانیه را بدون پیش داوری و بدون توجه به نام ها، با توجه به ایده بیانیه و با محوریت حل مساله و رویکرد اصلاح طلبانه بخوانند.

۲۷۲۱۸

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1874770

برچسب‌ها