آیت الله اعرافی: نمایندگان خبرگان و مجلس باید در هر دوره ای نو و به روز شوند /نمایندگان باید گره گشا باشند

کاندیدای مجلس خبرگان رهبری گفت: نمایندگان مجلس خبرگان و مجلس شورای اسلامی باید در هر دوره ای نو و به روز شده و پاسخگوی نیازهای جدید باشند، جوانان را درک کند و تعامل برقرار کند و همه این از وظایف ماست.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، آیت الله علیرضا اعرافی در اجلاس انتخاباتی حزب موتلفه یا تاکید بر اینکه باید جایگاه بزرگ انقلاب اسلامی را برای نسل های آینده تبیین کرد، گفت: انقلاب اسلامی معادلات اجتماعی، اقتصادی، سیاسی نظامی، امنیتی و منطقه‌ای را تغییر و تکان داد اما مهمتر از همه معادلات معرفتی و در نتیجه تمدنی دنیا را تغییر داد که این همان پایه بنیادی است که نظام فکری و انقلاب اسلامی بر آن استوار شده است.

بنابر روایت ایسنا، وی با بیان اینکه کار بزرگ امام راحل تغییر معادلات معرفتی جهان است، افزود: ایران معمار یک بنای نو و جدید بود و نرم افزار شناخت فلسفی دنیا با حرف امام و ملت ایران تغییر کرد.

مدیر حوزه های علمیه کشور با بیان اینکه مقاومت یک نماد از تجلی های انقلاب اسلامی در دنیا است، گفت: محور مقاومت برای ما جایگاه و منزلت عظیم دارد اما عمق و ژرفای انقلاب اسلامی خیلی بالاتر از محور مقاومت است و آن چیز دیگر، سخن نو در فلسفه و معرفت جهانی و بنیادهای فکری دنیا است؛ این نکته بنیادی انقلاب اسلامی است. انقلاب اسلامی عمقی دارد که در بعثت و عاشورا است.

اعرافی با تاکید بر اینکه باید نمایندگان مجلس و خبرگان رهبری ضمن گره گشایی، به این بنیاد عمق بخشیده و تجلی ببخشند، گفت: همه باید بداند ملت ایران کار تمدن بنیادی را انجام داد که نرم افزار بنیادی و فلسفی جهان را تغییر داد و این موضوع در بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی تشریح شده است.

وی تاکید کرد: نمایندگان مجلس خبرگان و مجلس شورای اسلامی باید در هر دوره ای نو و به روز شده و پاسخگوی نیازهای جدید باشند، جوانان را درک کند و تعامل برقرار کند و همه این از وظایف ماست.

عضو شورای نگهبان با بیان اینکه باید نمایندگان خبرگان خود را نماینده اندیشه اسلامی در دنیای جدید بدانند، گفت: باید مبانی اندیشه اسلامی و تئوری انقلاب برای مردم تبیین شود.

وی در پایان بیان کرد: امیدوارم در پرتو هوشیاری و بصیرت و آگاهی ملت ایران همچون حضور باشکوه در ۲۲ بهمن شاهد حضور گسترده مردم در انتخابات ۱۱ اسفند و موج آفرینی باشیم که دشمن را به عقب رانده و دوست را امیدوار کند. وظیفه همه ماست که دست عزیزانمان را گرفته و به صندوق های رای هدایت کنیم.

۲۱۹۲۱۹

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1874888

برچسب‌ها