رشد ۹۰درصدی جوجه‌ریزی در مرغداری قزوین

مدیر امور طیور سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت: واحدهای پرورش مرغ گوشتی این استان رشد ۹۰درصدی جوجه ریزی در بهمن ماه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته داشته اند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ علی رمضانپور، مدیر امور طیور سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت: در بهمن ماه امسال سه میلیون و ۷۰۹هزار قطعه جوجه ریزی در واحدهای مرغداری این استان انجام شده که نسبت به همین مدت مشابه زمانی سال گذشته که یک میلیون و ۹۵۰هزار قطعه بوده بیش از ۹۹درصد رشد را داشته است.

وی اظهارکرد: همچنین بر اساس برنامه ابلاغی تعیین شده برای استان در بهمن ماه سال جاری سه میلیون و ۵۴۰ هزار قطعه بوده که واحدهای تولیدی این استان سه میلیون و ۷۰۹ هزار قطعه جوجه ریزی و بیشتر از برنامه ابلاغی جوجه ریزی داشته اند.

رمضانپور یادآور شد: طی یازده ماهه سال جاری ۳۹میلیون و ۹۸۰هزار قطعه جوجه ریزی در واحدهای مرغداری این استان انجام شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته که ۲۸ میلیون و ۶۶۶ هزار قطعه بوده رشد ۳۹ درصدی داشته است.

این مقام مسئول اظهارکرد: این میزان جوجه ریزی در ۳۸۰ واحد مرغداری های نیمچه گوشتی فعال استان انجام شده که بیشترین پراکنش در شهرستانهای تاکستان و قزوین است.

به گفته مدیر امور طیور سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین؛ ظرفیت واحدهای مرغداری استان ۹ میلیون و ۴۰۰هزار قطعه است که سالانه بیش از ۷۲ هزار تن گوشت مرغ در استان تولید می شود.

46

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1875560

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 2 =