نقش ابراهیم رئیسی در کمیسیون تحقیق خبرگان رهبری به روایت امام جمعه اردبیل

عضو مجلس خبرگان گفت: مجلس خبرگان کمیسیون‌های متعددی دارد، اما حساس‌ترین آن‌ها کمیسیون تعیین رهبری و کمیسیون تحقیق است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، آیت الله عاملی، عضو مجلس خبرگان، جزئیاتی از دو کمیسیون مهم این نهاد خبر داد و گفت: یک وظیفه بسیار خطیر مجلس خبرگان در طول مدت تشکیل خود شناسایی افراد قابل صلاحیت برای رهبری است الان هر کسی که احتمال قابلیت و لیاقت رهبری دارد توسط کمیسیون مربوط شناسایی می‌گردد و کمیسیون مربوط با دقت و حساسیت تمام روی این موضوع کار می‌کند.

بنابر گزارش انتخاب، امام جمعه اردبیل گفت: حقیر هم در این کمیسیون حضور دارم. تمام گزارشاتی که درباره رهبری می‌آید کمیسیون تحقیق، همه آن گزارشات را بررسی می‌کند و این کمیسیون یکی از حساس‌ترین کمیسیون‌های مجلس خبرگان است.

وی افزود: مجلس خبرگان کمیسیون‌های متعددی دارد، اما حساس‌ترین آن‌ها کمیسیون تعیین رهبری و کمیسیون تحقیق است راه یابی به این دو کمیسیون و توفیق حضور در آن خیلی سخت است؛ لطف خداوند شامل شده که استان ما برای اولین بار در این دو کمیسیون حضور پیدا کرده است.

عاملی بیان کرد: اینجانب در نشست اخیر کمیسیون تحقیق در محضر مقام معظم رهبری ۵ مسئله که در آینده می‌تواند کشور را با بحران مواجه بکند مطرح کردم مقام معظم رهبری وقتی فرمایشات خود را شروع کردند تقریباً از آغاز تا پایان جلسه همان مطالب را موضوع بحث خود قرار دادند و به صورت مفصل درباره آن‌ها صحبت کردند و دستوراتی را به ریاست محترم جمهور که عضو کمیسیون تحقیق هستند صادر فرمودند قابل توجه است که مقام معظم رهبری از هرگونه نقد کاملاً استقبال می‌نمایند و توجه خاص به مطالب مطروحه دارند لب کلام این است که در این کمیسیون نظارت به معنای واقعی محقق می‌گردد.

عاملی تصریح کرد: کمیسیون تعیین رهبری نیز بسیار حساس است در این کمیسیون یک هسته ۳ نفری وجود دارد که با رای اعضا انتخاب می‌شود و مطالب به طور محرمانه در وهله اول در اختیار آن سه نفر است و آن‌ها به هیات رئیسه گزارش می‌دهند در این کمیسیون نیز بنده توفیق پیدا کرده ام که در خدمت عزیزان باشم.

لازم به ذکر است که محسن اراکی، عضو خبرگان در سال ۹۸ درمورد کمیسیون تحقیق گفته بود: کمیسیون ویژه‌ای است و وظیفه‌اش این است که تمام کسانی که در معرض واجدیّت شرایط رهبری باشند را شناسایی کند و لیستی از آن‌ها تهیه کند. این لیست به این کمیسیون داده می‌شود. حتی خود اعضای مجلس خبرگان می‌توانند پیشنهادات خود را بدهند. این لیست بررسی می‌شود و افرادی را که واجد شرایط رهبری برای آینده بدانند، این افراد به طور خیلی سرّی و محرمانه، اسم‌شان ثبت خواهد شد تا هر وقت مورد نیاز باشد به مجلس خبرگان عرضه شود تا مجلس خبرگان درباره آن‌ها اظهارنظر کند.

۲۱۹۲۱۵

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1875642

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 12 =