روزنامه دولت باز هم از منتقدان عصبانی شد/ چرا می گویید دولت رئیسی دنبال انتخابات کمرنگ است؟

سکوت رئیسی و عدم دعوت او به مشارکت در انتخابات از نقدهایی است که بارها به دولت وارد شده است.

به گزارش خبرآنلاین اظهارنظرهای بسیار محدود ابراهیم رئیسی در باره انتخابات ، تیغ این نقد را تیزتر کرده و منتقدان بارها بیان کرده اند دولت سیزدهم بدنبال انتخابات کم شور برای تشکیل مجلسی ضعیف است.اما رسانه دولت ، با حمله به این منتقدان، در پی تبرئه رئیس جمهور برآمده است.

روزنامه ایران نوشته است:تهمت «سکوت انتخاباتی» نسبت به دولت و رئیس جمهور، از ترفندهایی است که فقط در خورجین مخالفان واقعیت پیدا می‌شود؛ کسانی که تلاش می‌کنند موهومات خود را به عنوان تحلیل سیاسی جا بزنند و از این طریق، جلب نظر کنند. آنچه برخی جریان‌های منتقد دولت تحت عنوان تحلیل از رفتار انتخاباتی دولت ارائه می‌کنند، نه تنها هیچ نشانه‌ای از صداقت ندارد، بلکه همه شواهد عینی و واقعیت‌های عملی، درست خلاف آن را نشان می‌دهند. این واقعیت و شواهد نشان می‌دهند که دولت و رئیس دولت نه تنها نسبت به انتخابات و مقوله مشارکت فراگیر سکوت نکرده‌اند، بلکه به عنوان اولین و مهم‌ترین رکن سیاسی کشور، همه توان اجرایی و ظرفیت سیاستی خود را نیز به میدان انتخابات آورده‌اند تا نقش قانونی خود را به عنوان مجری این آزمون بزرگ، ایفا کنند.

البته به نظر می‌رسد منظور عده‌ای این باشد که دولت خود یک طرف رقابت انتخاباتی باشد و در این رویداد ملی مانند یک حزب سیاسی در رقابت با جریان‌های سیاسی عمل کند. برای این عده قابل درک نیست که دولتی، به جای حضور غیرقانونی در انتخابات به عنوان یک طرف رقابت، صرفاً به عنوان بسترساز، مشوق و مجری انتخاباتی سالم، رقابتی، قانونی و پرشور حضور داشته باشد و به نقش قانونی خود عمل کند.

21302

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1875806

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 14 =