شوک جدید جبهه پایداری به قالیباف پیش از انتشار لیست انتخاباتی

خضریان درباره اینکه جبهه پایداری انقلاب اسلامی چه زمانی فهرست نهایی خود را اعلام خواهد کرد، گفت: جبهه پایداری ارزیابی‌های خود را با نامزدها در تهران و استان‌ها انجام داده است و در برخی از استان‌ها نامزدهای اصلح خود را انتخاب کرده است. در تهران هم ارزیابی‌های لازم انجام شده و طبق آن بررسی لیست ۳۰ نفره تهران آغاز شده است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، علی خضریان روز چهارشنبه دوم اسفند ماه با حضور در نمایشگاه رسانه‌های ایران و غرفه ایرنا درباره آخرین اقدامات جبهه پایداری انقلاب اسلامی در آستانه انتخابات افزود: جبهه پایداری تشکیلات یک شبه و یک روزه نیست و مبانی اصلی آن از سال‌های قبل تغییر نکرده و طبق آن اصل را در بین نیروهای انقلاب بر اساس وحدت و حول شاخص‌ها قرار داده است.

بنا به روایت ایرنا، نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس گفت: در همین چارچوب جبهه پایداری انقلاب اسلامی از افرادی که شاخص و اصلح هستند، مصاحبه‌های لازم را انجام داده و عملکرد گذشته آنها و برنامه‌هایی که برای مجلس آینده دارند بررسی کرده است.

وی ادامه داد: همچنین جبهه پایداری همزمان با سایر گروه‌ها و احزاب سیاسی، گفت‌ وگوهای لازم را انجام می‌دهد تا نقاط قوت خود را بین نیروهای انقلاب به اشتراک بگذارد و شورای ائتلاف هم از جمله احزابی است که در این خصوص مورد گفت و گو قرار گرفته است.

سخنگوی کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی درباره وحدت طبق اصول جبهه پایداری عنوان کرد: نخست اینکه نیروهای انقلاب برنامه‌های خود را ارائه دهند و دست به بدگویی و تخریب یکدیگر نزنند تا به مشارکت مردم آسیبی وارد نشود. دوم اینکه در مسائلی مانند حکمرانی عادلانه، فساد ستیزی، مسائل فرهنگی و غیره، شاخص‌ها تعیین شوند و حول این شاخص‌ها وحدت لازم انجام شود.

خضریان تصریح کرد: سومین گام اینکه برای نامزدهای انتخابات تا جایی که امکان دارد به اشتراک برسیم تا افراد اصلح و لیست واحد انتخاب شوند.

وی درباره اینکه جبهه پایداری انقلاب اسلامی چه زمانی فهرست نهایی خود را اعلام خواهد کرد، گفت: جبهه پایداری ارزیابی‌های خود را با نامزدها در تهران و استان‌ها انجام داده است و در برخی از استان‌ها نامزدهای اصلح خود را انتخاب کرده است. در تهران هم ارزیابی‌های لازم انجام شده و طبق آن بررسی لیست ۳۰ نفره تهران آغاز شده است.

نماینده مردم تهران در مجلس با تاکید بر اینکه جبهه پایداری ارائه لیست ۳۰ نفره تهران را موکول به مذاکرات با سایر احزاب نکرده است، یادآور شد: اما همزمان با نهایی کرده لیست ۳۰ نفره جبهه پایداری در تهران، مذاکرات با سایر احزاب و جریان های سیاسی هم در حال انجام است تا اگرشد به فهرست واحد برسیم و اگر هم نشود، حتما جبهه پایداری در یک یا دو روز آینده لیست ۳۰ نفره خود را در تهران اعلام خواهد کرد.

وی درباره اینکه شنیده می‌شود بین جبهه پایداری و شورای ائتلاف نیروهای انقلاب توافقی انجام شده و سرلیست فهرست نهایی مشترک، محمدباقر قالیباف رییس فعلی مجلس است، گفت: خیر چنین نیست و این موضوع خلاف واقع است زیرا اگر انتخاب بر اساس افراد نه شاخص‌ها انجام شود از نظر جبهه پایداری درست نیست.

خضریان در خصوص صحت اینکه جبهه پایداری برای ائتلاف با سایر احزاب،سهم خواهی خاصی را مطرح کرده است، تصریح کرد: به هیچ عنوان چنین موضوعی مطرح نیست و مبنای جبهه پایداری به سمت سهم خواهی نیست بلکه باید به سمت همان شاخص‌های گفته شده حرکت کند.

2727

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1875830

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 14 =