۰ نفر
۳ اسفند ۱۴۰۲ - ۰۹:۴۱
تداوم آلودگی هوای پایتخت

بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، میانگین کیفیت هوای پایتخت هم‌اکنون(۳ اسفند ماه) در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس است.

به گزارش خبرآنلاین،کیفیت هوای شهر تهران برای سومین روز متوالی در هفته جاری وضعیت نارنجی (ناسالم برای گروه‌های حساس) قرار دارد و در هشت نقطه پایتخت نیز قرمز است.

ایرنا در خبری نوشت: شاخص لحظه‌ای کیفیت هوای شهر تهران امروز/ پنجشنبه/ روی عدد ۱۱۳ قرار گرفته که در این شرایط به کودکان، بیماران قلبی و ریوی و همچنین زنان باردار توصیه می‌شود از تردد در فضای باز خودداری کنند.

وضعیت هوای پایتخت در ۲۴ ساعت گذشته نیز ناسالم بود و شاخص کیفیت روی عدد ۱۲۰ قرار داشت و ناسالم برای گروه‌های حساس بود.

بر اساس اطلاعات ایستگاه‌های سنجش کیفیت هوای تهران هشت نقطه پایتخت از جمله پیروزی منطقه (۱۳)، شاد آباد منطقه (۱۸)، شریف منطقه (۲)، میدان فتح منطقه (۹)، ستاد بحران منطقه (هفت)، دانشگاه تربیت مدرس (منطقه ۶) و همچنین شهرداری مناطق (چهار و ۱۹ ) در وضعیت قرمز (ناسالم برای همه افراد) قرار دارد.

از ابتدای سال جاری تا امروز ۱۰ روز هوای پاک، ۲۱۸ روز هوای قابل قبول، ۹۸ روز هوای ناسالم برای گروه‌های حساس و ۱۲ روز هوای ناسالم برای تمامی گروه‌ها در روز شمار شاخص آلودگی هوای پایتخت ثبت شده است.

شاخص کیفیت هوا معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامت افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک یا سبز، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط قابل قبول یا زرد، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس یا نارنجی، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه یا قرمز، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم یا بنفش و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک یا ارغوانی تعیین شده است.

۴۷۲۳۶

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1875833

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 13 =