حامیان لیست علی مطهری بیشتر می شوند؟ /پیش بینی های انتخاباتی یک اصلاح طلب

امضاکننده بیانیه ۱۱۰ فعال اصلاح‌طلب موسوم به «روزنه گشا» احتمال داد که فهرست صدای ملت به سرلیستی علی مطهری در ادامه مسیر بتواند حمایت احزاب بیشتری را به خود جلب کند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، علی باقری از امضاکنندگان بیانیه ۱۱۰ فعال اصلاح‌طلب روز چهارشنبه در جریان بازدید از بیست و چهارمین نمایشگاه رسانه‌های ایران از غرفه خبرگزاری جمهوری اسلامی بازدید کرد و به سوالات خبرنگار ایرنا پاسخ گفت.

بنابر گزارش ایرنا، باقری در پاسخ به سوالی در مورد تشکیل فراکسیون اقلیت منسجم در مجلس آینده از سوی اصلاح‌طلبان گفت: هدف اصلاح‌طلبان که در انتخابات مشارکت می‌کنند همین است که فراکسیون اقلیت منسجمی تشکیل دهند، ولی چون هنوز فضای انتخابات شکل نگرفته برای قضاوت زود است و تحلیلی از آرایش اصلاح‌طلبان وجود ندارد، اما امیدواریم شرایط به سمتی برود که این درصد موفقیت به لحاظ کمی و کیفی بیشتر شود.

رییس دفتر سیاسی توسعه ملی درباره اینکه غیر از چهار حزب اعلام شده، آیا احزاب دیگر اصلاح‌طلب هم به فهرست حامیان «صدای ملت» می‌پیوندند، گفت: ظاهرا در کنگره مردم‌سالاری اعلام شده بنا دارند از اصلاح‌طلبان باقی مانده در کشور حمایت کنند، فعلا کف این تعداد همین ۴ حزب است اما احتمال می‌دهم این حرکت در ادامه به لحاظ حزبی هم تقویت شود.

باقری در پاسخ به این سوال که با توجه به دو طیفی که در جریان اصلاح‌طلب وجود دارد و هر کدام بر راهبرد متفاوتی اصرار دارند، به نظر شما در آینده اصلاح‌طلبان گرایش غالب کدام‌ خواهد بود، گفت: هر دو این دو طیف در بین اصلاح‌طلبان ما به ازاء واقعی دارند، هم در رهبران و احزاب اصلاح‌طلب، و هم در بدنه اصلاحات، هر دو گرایش در اصول کلی وحدت نظر دارند؛ هر دو اصلاح‌طلبند، خاتمی را به عنوان رهبر اصلاح طلبان به رسمیت می‌شناسند و تحلیل‌شان نسبت به وضعیت جامعه تقریبا مشترک است، و نسبت به ایده‌آل‌های مطلوب تحلیل مشترکی دارند، اما واقعیت این است که دو راهبرد مختلف دارند. به نظر من هر دو این راهبردها در آینده باقی می‌ماند و ما در آینده از این دو راهبرد در جریان اصلاحات خواهیم شنید.

وی تأکید کرد: بنا نیست که هیچ کدام از این دو راهبرد در آینده به نفع دیگری ذبح شوند. امیدوارم بزرگان این دو راهبرد به نحوی مدیریت کنند که نتیجه آن هم‌افزایی باشد، چون هدف مشترک است درنهایت این دو راهبرد نه مقابل هم، بلکه در راستای هم‌افزایی ادامه حیات دهند.

باقری گفت: اینکه در آینده این تعادل باقی بماند یا به هم بخورد به عملکرد واقعی این دو راهبرد بستگی دارد، و بسته به این‌که هر کدام چه دستاوردهایی داشته باشد، در میزان جذب بدنه اصلاح‌طلب توفیق بیشتری خواهد داشت.

27215

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1875846

برچسب‌ها