ابلاغ اعتراض ایران به سفیر کویت در تهران

جمهوری اسلامی ایران در پی رویکرد هفته‌های اخیر دولت کویت درباره طرح موضوع میدان آرش در فضای رسانه‌ای، اعتراض خود را در این باره به سفیر کویت در تهران ابلاغ کرد.

به گزارش خبرآنلاین، در پی رویکرد دولت کویت در هفته‌های اخیر برای طرح موضوع میدان آرش در فضای رسانه‌ای، محمد علی بک دستیار وزیر و مدیرکل خلیج فارس وزارت امور خارجه امروز (پنجشنبه) سوم اسفند ماه در دیدار با بدر المنیخ سفیر دولت کویت در تهران مراتب اعتراض و ناخرسندی جمهوری اسلامی ایران را نسبت به این رویکرد به وی ابلاغ کرد.

در این ملاقات مدیرکل خلیج فارس وزارت امور خارجه با اشاره به سوابق مذاکراتی بین دو کشور گفت: جمهوری اسلامی ایران بر این باور است که توافق درخصوص این موضوع در فضای همکاری و احترام به منافع و مصالح مشترک قابل دسترسی است.

علی بک افزود: بدون شک طرح ادعاهای یکجانبه در بیانیه‌های مختلف و رسانه‌ها نمی‌تواند گامی به جلو برای حل این پرونده قلمداد شده و هیچ گونه حقی برای طرف بیان کننده این مواضع ایجاد نخواهد کرد.

دستیار وزیر امور خارجه همچنین بر آمادگی ایران برای انجام دور جدید گفت‌وگوها با دولت کویت در فضای دوستانه و با هدف رسیدن به یک راه حل مرضی الطرفین تأکید کرد.بدر المنیخ سفیر دولت کویت نیز در این دیدار با اشاره به روابط تاریخی و دوستانه دو کشور و تصمیم دولت کویت برای گسترش روابط بین دو کشور گفت که مراتب مورد نظر را در اولین فرصت به مراجع ذیربط دولت کویت منتقل خواهد کرد.

311311

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1876078

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =