بداخلاقی انتخاباتی در فضای مجازی و حقیقی ممنوع است

دادستان همدان: تخریب نامزدهای رقیب، نشان از بی برنامگی و عدم توانایی در ارایه برنامه یک نامزد است و این موضوع می تواند زمینه ایجاد ناامیدی در جامعه شود.


به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان همدان، و به نقل از روابط عمومی دادسرای عمومی و انقلاب مرکز استان همدان، حسن خانجانی موقر با اعلام این خبر افزود: نامزدی که برنامه ندارد، تخریب می کند لذا هر گونه هتک حرمت و حیثیت نامزدهای انتخاباتی ممنوع است.

وی گفت: انتظار می رود هرچه سریعتر هیأت های اجرایی تخلفات مشاهده شده را با مستندات موجود به مرجع صالح برای پیگیری و برخورد قانونی گزارش داده و اعلام جرم کنند.

دادستان همدان اضافه کرد: مطابق با ماده 80 قانون انتخابات، داوطلبان نمایندگی و طرفداران آنان به هیچ وجه مجاز به تبلیغ علیه داوطلبان دیگر نبوده و تنها می توانند شایستگی های خود یا داوطلب مورد نظرشان را مطرح کنند و هر گونه هتک حرمت و حیثیت نامزدهای انتخاباتی برای عموم ممنوع بوده و متخلفین طبق مقررات مجازات خواهند شد.

وی تصریح کرد: در ماده 72 همین قانون عنوان شده که تولید، انتشار و بازنشر هرگونه محتوا یا اخبار جعلی یا خلاف واقع و یا تخریب و تهدید هر یک از نامزدها و یا ستادهای ایشان در هر یک از درگاه های نشر داخلی یا خارجی در فضای مجازی، ممنوع بوده و جرم محسوب می شود و در صورت نقض این حکم، مرتکب، مجرم شناخته شده و به مجازات درجه شش موضوع ماده 19 قانون مجازات اسلامی به استثنای حبس محکوم می شود.

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1876107

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 8 =