فرمانده ارشد ارتش: در نیروهای مسلح راحت‌ترین کار صدور دستور و دشوارترین نظارت بر اجرای صحیح این فرامین است

فرمانده نیروی پدافند هوایی گفت: در نیروهای مسلح راحت‌ترین کار صدور دستور و سخت‌ترین و دشوارترین کار نظارت بر اجرای صحیح این دستورات و فرامین است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، امیر سرتیپ علیرضا صباحی‌فرد فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش در همایش رشد، تعالی و توانمندسازی فرماندهان و روسای بازرسی و ایمنی مناطق پدافند هوایی گفت: ایمنی یکی از مهمترین مسائلی است که همواره مورد تاکید فرماندهی معظم کل قوا قرار دارد و بر همین اساس است که ایشان ایمنی را در کنار بازرسی قرار دادند تا از این طریق فرماندهان، خودشان این موضوع را دنبال کنند.

به گزارش ایسنا، وی با تأکید بر اینکه با ارتقای کیفیت آموزش‌ها می‌توان موجب کاهش حوادث شد، افزود: در هر مأموریتی باید فرهنگ ایمنی را در دستور کار قرار داد، زیرا عمل به فرهنگ ایمنی نه تنها موجب کاهش حوادث می‌شود بلکه ارتقای عملکرد سازمان را همراه خود خواهد داشت.

امیر سرتیپ صباحی‌فرد برنامه‌ریزی برای برطرف کردن نقاط ضعف و تقویت نقاط قوت را از اقدامات مهم برای کاهش خطرات در محیط کار و افزایش ایمنی دانست و اضافه کرد: ما باید با اجرای برنامه‌های تقویتی و آموزشی و اجرای عملی برنامه‌ها برای کارکنان سطح آموزش و مهارت آنها را ارتقا دهیم.

وی گفت: نظارت و کنترل قبل از انجام کار، در حین انجام کار و بعد از اجرای کار لازم و ضروری است و باید محیط کار مناسب برای کارکنان ایجاد شود و اگر ما به شرایط محیط کار دقت کافی نداشته باشیم باز هم احتمال وقوع حوادث بالا می‌رود.

فرمانده نیروی پدافند هوایی، کنترل و نظارت را مهم‌ترین اصل افزایش ایمنی در محیط کار دانست و خاطرنشان کرد: در نیروهای مسلح راحت‌ترین کار صدور دستور و سخت‌ترین و دشوارترین کار نظارت بر اجرای صحیح این دستورات و فرامین است و اگر بتوانیم به صورت درست نظارت را انجام دهیم قطعاً سطح اشتباهات در اجرای کار کاهش خواهد یافت.

۲۱۹۲۱۱

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1876198

برچسب‌ها